Witam, od paru dni mam maly problem z moim Nikkorem. Ustawiajac ostrosc na jakis obiekt, AF wariuje i skacze w waskim zakresie blizej i dalej od pozadanego punktu ostrosci. Skakanie odbywa sie w coraz wezszym zakresie, az w koncu AF dojdzie do pozadanego punktu, w ktorym powinna byc ustawiona ostrosc. Caly proces trwa okolo kilku sekund. Oprocz tego, ostrosc potrafi sie przyciac na 5 metrach, gdy wraca od nieskonczonosci. Po recznym rozruszaniu pierscieniem ostrosci problem przycinania ustepuje. Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna? Szklo sprawdzalem z 3 roznymi puszkami, takze wykluczam wine mojego D300. Obiektyw kupilem kilka lat temu na forumowej gieldzie i do tej pory nie sprawowal najmniejszych problemow. Gdzie moglbym naprawic ta usterke? Serwis na Postepu raczej odpada, bo zaloze sie ze pojda na latwizne i dostane wycene rzedu 3 tys zl. Chetnie wyslalbym do Fixation w Londynie, ale ceny przesylek kurierskich troche mnie przerazaja (np 550 zl w UPS). Moze ktos jest w stanie polecic jakiegos tanszego i sprawdzonego kuriera?