Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie 80-200 AF-S problem z autofocusem

    Witam, od paru dni mam maly problem z moim Nikkorem. Ustawiajac ostrosc na jakis obiekt, AF wariuje i skacze w waskim zakresie blizej i dalej od pozadanego punktu ostrosci. Skakanie odbywa sie w coraz wezszym zakresie, az w koncu AF dojdzie do pozadanego punktu, w ktorym powinna byc ustawiona ostrosc. Caly proces trwa okolo kilku sekund. Oprocz tego, ostrosc potrafi sie przyciac na 5 metrach, gdy wraca od nieskonczonosci. Po recznym rozruszaniu pierscieniem ostrosci problem przycinania ustepuje. Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna? Szklo sprawdzalem z 3 roznymi puszkami, takze wykluczam wine mojego D300. Obiektyw kupilem kilka lat temu na forumowej gieldzie i do tej pory nie sprawowal najmniejszych problemow. Gdzie moglbym naprawic ta usterke? Serwis na Postepu raczej odpada, bo zaloze sie ze pojda na latwizne i dostane wycene rzedu 3 tys zl. Chetnie wyslalbym do Fixation w Londynie, ale ceny przesylek kurierskich troche mnie przerazaja (np 550 zl w UPS). Moze ktos jest w stanie polecic jakiegos tanszego i sprawdzonego kuriera?

  2. #2
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Czy ktos wie co moze byc tego przyczyna?
    Padnięty SWM.
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  3. #3

    Domyślnie

    SWM można wyczyścić. Ale pierwszy objaw wskazuje raczej na GMR
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wck Zobacz posta
    Gdzie moglbym naprawic ta usterke?
    opto-technika w Warszawie
    sprowadzą silnik jak trzeba a cenowo nie zedrą
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebar1 Zobacz posta
    opto-technika w Warszawie
    sprowadzą silnik jak trzeba a cenowo nie zedrą
    Dzieki, dzisiaj przyszla wycena: 1250 pln. Do wymiany silnik i glowica

  6. #6

    Domyślnie

    trochę grosza, ale mz warto-wymienisz i będziesz miał (oby) świetne szkło na lata
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety nie moge polecic serwisu Opto-technika. Sprzet dotarl do mnie po 3 miesiacach w takim stanie, w jakim go zawiozlem. Oficjalna przyczyna braku naprawy - "Uszkodzona głowica magnetyczna enkodera zoom niestety występuje tylko z całym zespołem optycznym - naprawa nieopłacalna zwrot bez kosztów." Nie wiem na ile jest to prawda, wydaje mi sie ze jesli faktycznie glowica nie wystepuje oddzielnie, to taki fakt wyszedlby juz przy wycenie naprawy po sprawdzeniu ceny czesci w katalogu.
    Bardziej "boli" mnie jednak kontakt serwisu z klientem. Po wycenie kosztow naprawy, czas oczekiwania na czesci wynosil ok. 4 tygodni. Wiadomo - obiektyw wycofany z produkcji, wiec czesci na pewno nie sa dostepne "na zaraz". Po ok. 6 tygodniach od oddania obiektywu do serwisu, zadzwonilem zapytac jak sie maja sprawy. Pani poinformowala mnie, ze czesci jeszcze nie doszly, ale zorientuje sie w sprawie i jesli okaze sie ze czesci nadal nie ma w magazynie, obiektyw zostanie odeslany do mnie. Spytalem jeszcze kontrolnie, czy aby na pewno nie musze wydzwaniac co tydzien i pytac o stan zlecenia - w odpowiedzi uslyszalem zapewnienie ze jesli naprawa nie bedzie mogla dojsc do skutku, na pewno zostane poinformowany i nie ma potrzeby abym dzwonil. Po kolejnych 6 tygodniach gluchej ciszy ze strony serwisu, ponownie zadzwonilem z zapytaniem. Tym razem w odpowiedzi od pani dostalem krotkie "naprawa nie doszla do skutku, zwrot bez kosztow". Przyznam ze troche mnie zamurowalo, przypomnialem pani jej zapewnienia sprzed kilku tygodni, pytalem o przyczyny, ale na kazde pytanie odpowiedz brzmiala "prosze pana, naprawa nie doszla do skutku, zwrot bez kosztow" i nie dalo sie nijak z kobieta dogadac. No szlag mnie trafil, 3 miesiace w plecy, do zlecen musialem wynajmowac obiektyw od znajomego, wiec jestem kilka stowek do tylu, a moje szklo jak bylo uszkodzone, tak jest nadal. Tak oto wygladala moja przygoda z Opto-technika

    Pytanie teraz - co dalej? Zostaje tylko Fixation? Jesli tak, to jakim kurierem wyslac szklo zeby nie stracic na tym majatku?

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę kiepsko się znają w tym serwisie. Enkoder zoom to po prostu szczotka ze stykami, która jeździ po wytrawionej płytce. Jej uszkodzenie skutkuje podawaniem złej ogniskowej, a w przypadku tańszych obiektywów również maksymalnej przysłony. Jest też enkoder odległości, również w postaci szczotki.

    Ale nie mylili się w tym, że to głowica magnetyczna (dokładnie magneto-rezystywna), czyli GMR. Odpowiada ona za określanie o ile obrócił się silnik. Uszkodzenie skutkuje właśnie przelatywaniem punktu ostrości, jak zdiagnozowałem od początku.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę odgrzeję kotleta. Udało coś Ci się zrobić z obiektywem?
    Jeśli tak to powiedz gdzie i za ile bo ja mam dokładnie takie same objawy w swoim obiektywie i nie wiem co teraz zrobić.... Coś ostatnio mam pecha z obiektywami

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wck Zobacz posta
    Pytanie teraz - co dalej? Zostaje tylko Fixation? Jesli tak, to jakim kurierem wyslac szklo zeby nie stracic na tym majatku?
    http://sendit.pl/

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •