Close

Zobacz wyniki ankiety: Moim zdaniem wygrywa zdjecie numer:

Głosujących
260. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Andy_O

    75 28,85%
  • Sailor

    185 71,15%
Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 137 z 137
  1. #131
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    no wlasnie .. ja w sprawie tych efektow komputerowch ... zastanawiam sie czemu w dobie fotoszopa wszyscy tylko o efektach i efektach .. to zdjecie spokojnie jest do zrobienia pod powiekszalnikiem. fotomontaz wymyslono juz na poczatku fotografii, technike kolazu ladnych pare lat wczesniej. wiec skad to ciagle marudzenie ze fotoszop jest be? owszem wystarczy wziac dwa filtry, zrobic 3 zdjecia i zlozyc z nich wlasnie takie foto. czy zrobienie tej foty na negatywach sprawiloby ze stanie sie lepsza? zwlaszcza do prezentacji w internecie? przeciez i tak ja przez komputer trzeba przepuscic .. przyznam ze nie rozumiem niektorych.
    moze dla wyjasnienia czemu jest to nadal zdjecie:
    sklada sie z 3 warstw
    - tla (do osiagneicia filtrami)
    - zdjecia twarzy z namalowanym zegarem
    - zdjecia dziewczyny stojacej w zbitej z plyt "doniczce"
    wszytko sklejone razem.
    jak dla mnie JEDYNYM efektem cyforowym jest na tym zdjeciu ..... ziarno.
    pozdrawiam i zachecam do swiezszego spojrzenia na fotografie

  2. #132

    Domyślnie

    zgadzam się sailor w 100%
    pamiętajmy jednak, że dziedzina fotografii ma bardzo wiele zastosowań, które stawiają sobie bardzo skrajne wymagania
    ingerencja (cyfrowa czy analogowa) w obraz może prowadzić do podniesienia a w innej dziedzinie do zniszczenia wartości zdjęcia
    przykłady:
    - w fotografii reporterskiej ważna jest autentyczność przekazu
    - w fotografii kreacyjnej bardzo często wręcz przeciwnie

    nie chcę się rozpisywać, ale ważne jest to co mówi stare chińskie przysłowie (mniej więcej): zanim malarz pędzlem dotknie płótna ustala linię horyzontu
    czyli stajemy przed elementarnym pytaniem komu i czemu nasza praca ma służyć
    i tu fotoreporterzy mają dość wąską i określoną drogę wyrazu
    ale jak na przykład podejść do fotografii krajobrazu?
    czy jest to dokument, zapis jakiegoś staniu zawieszonego w czasie, czy jest to raczej dziedzina sztuki bliższa malarstwu?
    pytam, bo dla przykładu moje krajobrazy w przeważającej większości są "namalowane" z kilku zdjęć
    i cały czas spotykam się ze skrajnymi opiniami, że to wyzwolenie od ograniczeń foto albo wręcz przeciwnie, że to oszustwo
    moim zdaniem nie, bo wszędzie gdzie się pojawiają są oznaczone jako montaże
    a mimo to puryści zarzucają mi, że krajobraz realistyczny jest tą dziedziną, która nie powinna opierać się na konfabulacjach

  3. #133

    Domyślnie

    no ale temat , ludzie debatują o tym od tysięcy lat bez przesady, kiedyś nazywało się to mimetyzm, realizm, akademizm... każdy to rozumie inaczej, ale raczej każdy lubi w sztuce odnaleźć to co schlebia jego gustowi, nikomu nie przeszkadza to, że jakikolwiek obraz zapisany na czymkolwiek nie oddaje tego tak jak widzi człowiek, czyli już jest przekłamaniem, czy to portret, czy pejzaż... jest dziełem zaczynającym żyć własnym życiem... zupełnie innym zagadnieniem jest adektwatność zastosowanych środków do tematu, jeśli ktoś dwa dni siedzi nad komputerem i obrabia coś co jest bez znaczenia i nie ma myśli, to każdy spyta po co ten komputer? skoro i tak nic nie wnosi.... a tak często się w naszych czasach dzieje (a pewno i dawniej też)... chyba zasadą powinna być rzetelność i uczciwość... w każdym działaniu

  4. #134
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Warszawa / Włocławek
    Posty
    148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja Zobacz posta
    ja tez glosowalem na dwojke mimo ze bylem pewny ze to fota andrzeja
    Tak samo Glosowalem oczywiscie na zdjecie, nie na autora, ale jednak przeczucie co do tego kto zrobil ktore zdjecie tym razem zawiodlo
    Miejsce na Twoją reklamę.

  5. #135

    Domyślnie

    Gratulacje sailor
    Przypadkiem też głosowałem na twoją pracę

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  6. #136

    Domyślnie

    I ja gratuluję obu kolegom, choć niestety nie zdążyłem zagłosować.
    Jednak wynik nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo też bym tak głosował
    Pozdrawiam - Zbycho

    d700 / d200 | waliza gratów | kompletny brak czasu na robienie zdjęć http://zbychoo.blogspot.com/

  7. #137

    Domyślnie

    fajne te wasze pojedynki, az sie nie moge doczekac powrotu do wawy. Jak by nie bylo, kiedy temat przeczytalem, 2 jak nic temat mi naswietlila. Gratulacje
    D70S....Z6...

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •