Close

Zobacz wyniki ankiety: W tym tygodniu głosuję na zdjęcie numer:

Głosujących
205. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    98 47,80%
  • 2

    5 2,44%
  • 3

    3 1,46%
  • 4

    6 2,93%
  • 5

    11 5,37%
  • 6

    7 3,41%
  • 7

    7 3,41%
  • 8

    68 33,17%
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    pora na cotygodniowy komentarz.
    dwa zdjęcie się jak widac wybijały. Także ja w akurat miedzy tymi się zastanawiałem. Głos oddałem jednak na nr1.
    czy przewaga była aż tak wielka nad resztą? Duża, ale nie aż tak jak by wynikało z głosów. Stąd postulat, by dać mozliwość podania głosów na 3 zdjęcia. I tak wygra najlepsze, ale rozkład głosów będzie bardziej równy i sprawiedliwszy. W regulaminie nie ma okreslonego jak to robić - można więc to wprowadzić - bez zmian regulaminowych.
    1 - za nastrój, poetyckość. Mgłę się ciężko fotografuje. Tu się to bardzo dobrze udało.
    2 - fotografia socjologiczna? społecznie zaangazowana? co ono pokazuje? deskorolkarz. Ale o co chodzi? jako ciekawie zobaczone - ostra kontra, sylweta itd? To fajne zabiegi na początku przygody z fotografią. By zachwycało musi być lepsze technicznie oraz cos dobrze pokazywać.
    3 - zdjęcie numer 3 jak dla mnie, ale wg innych nie Bardzo dobra kompozycja, rozłozenie kolorów itd. może bym je obciął 2 cm od góry i 1 cm od dołu. Autor miał pecha (podobnie jak autor zdj 7) co do światła, musiał ratowac niebo. Niby zdjęcie o niczym - ale dobra fotografia. Może zamiast filtru cokina lepiej by było to zrobić w PS, w HDR albo przeszczepić niebo z innego zdjęcia?
    4 - taki sobie portret. Nie rozumiem ani kadrowania krótko przed twarzą, zostawienie dużej czarnej plamy z tyłu. oczy zamknięte.
    5 - niewątpliwie wysoko zaszło przez złapaną chwilę. Tylko, że jak zawsze napiszę - musi się to bronić jako fotografia jako taka, bym ja wysoko cenił. Piłkę to tam można w PS umieścić, choć mam nadzieję, że autor był uczciwy. Jako fotografia sportowa nie musi być idealna technicznie, dlatego odpuszczę tu narzekanie na wysokie ISO itd. Ale zdecydowanie lepiej by było widac kawałek zielonego stołu do tenisa. Bezbłędnie by wskazywało sytuaję, trochę tego zabrakło. Za to niepotrzebna prawa strona, za pusto tam jest. Dla mnie to zdjęcie nr 5-6 tygodnia.
    6 - ładny kolor, subtelne przejścia. W dużym powiększeniu fajne na ścianę do ozdoby. Dobrze zobaczone, dobrze zrealizowane. To jakaś moda na dziewczyny z dymkiem? Dużo tych zdjęć kilku autorów, a to jest to co mi ię najbardziej w zdjęciu nie podoba. Pokazuje sprawność techniczną fotografa, ale psuje odbiór zdjęcia.
    7 - zdjęcie nr 3-4. podobnie jak w nr 3 autor nie miał szczęscia do położenia słońca. Lepiej by było gdyby ta wieża była bardziej wyizolowana. Sądzę, że było tu sporo obróbki - na którym może nawet zdjęcie straciło? Jest dość płaskie tonalnie. Może to HDR? W każdym razie dobry krajobraz, dobry kadr i kompozycja.
    8 - największy konkurent zdj nr 1. Mam nadzieję, że autor sie nie obrazi na mnie, że niesprawiedliwie głosowałem. dałem głos na 1 - bo wiedziałem, że nr 2 i tak sobie poradzi, przechodzą 3 zdjęcia. Można się domyslac kto daje takie ładne zdjęcia ptaków (w cieńkiej czarnej rameczce), nie trzeba autorowi motywacji i tak ma jej wiele. A autor jedynki - nie wiem kto - dałem więc punkt pro-motywacyjnie. Co do zdjęcia łabędzia - świetne technicznie, świetne kompozycyjne, ubogie w kolor - to tez fajnie. Tylko czerwony dziób - w mniej więcej w mocnym punkcie. Ekstra. Domyślam się ile autora kosztowało (nie chodzi o cenę telebiektywów) zrobienie tego zdjęcia, ile to doświadczenia.
    PS: wolę komentowac jak nie znam autorów, ale nie ma jak, bo nie chcę komentowac szczegółowo w czasie głosowania, a jak sie pokazuja wyniki (nie sugeruje sie nimi, naprawdę) to razem pokazują się autorzy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #62

    Domyślnie

    Ja to tym razem nic nie napiszę, bo mam wrażenie, że autorzy dobrze wiedzą, dlaczego te akurat zdjęcia umieścili... nie ma tu zdjęć złych... Głosowałem na pingpongistkę, bo jest zniewalająca Skrzydła ósemki, oczywiście perfekcyjne, i to to zdjęcie uważałbym za doskonałe gdyby nie omamiła mnie laska
    Ostatnio edytowane przez jakubs ; 11-02-2007 o 11:55

  3. #63

    Domyślnie

    1. a potem 8. Ja też się na tym znam
    Co do pingpongistki, cieszę się że wreszcie pojawiło się coś sportowego i na dodatek przeszło dalej!
    Ostatnio edytowane przez żółto-czarny ; 13-02-2007 o 09:10
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •