Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    martus89
    Gość

    Domyślnie Porównanie kilku kompaktów

    Witam Panowie i Panie,

    jestem całkowicie zielona w kwestii aparatów, dlatego szukam porady.

    Planuję sprawić sobie jakąś tanią małpkę. Mam do przeznaczenia 400zł i raczej nie więcej, bom biedną studentką a i potrzeb wielkich nie mam. Chodzi mi o kompakt mieszczący się w ręce, do popstrykania na spotkaniach ze znajomymi w plenerze tudzież spotkaniach rodzinnych w pomieszczeniach. I aby nocne nie były - o zgrozo - żółte.

    Zrobiłam mały rekonesans w necie i spodobał mi się Nikon s3100, ale po przeczytaniu tony sprzecznych opinii nie wiem co o nim sądzić. Rozmawiałam z panem w "euro", który powiedział mi, że cała seria "s" nie jest zbyt udana, czytałam forum i wy też chyba tak twierdzicie.
    Za poleceniem tegoż samego pana zwróciłam uwagę na Olympusa VR-310. Parametry wyglądają imponująco, ale czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy robi przyzwoite zdjęcia?

    Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje to chętnie poczytam i czekam na opinie.

    Aha, ważne dla mnie, żeby był na akumulator do ładowarki, bo mam teraz kodaka na zwykłe paluchy i zdycha szybciej niż trwa spacer.
    Ostatnio edytowane przez martus89 ; 11-07-2011 o 22:15

  2. #2

    Domyślnie

    Martus droga....a spójrz proszę o kilka postów w dół . . . no jaki tam wisi sobie wątek?

  3. #3
    martus89
    Gość

    Domyślnie

    toć przeczytałam ten wątek, ale nie interesuje mnie pentax, chciałam się dowiedzieć co myślicie na temat Olympusa VR-310 żadne P100, bo za drogi i za duży... A wy polecacie zazwyczaj "dołóż trochę do lepszego to będzie robił lepsze zdjęcia" albo "kup coś używanego", a ja nie chcę...

  4. #4

    Domyślnie

    No to po prostu idz do sklepu i wybierz ten , ktory Ci się podoba , bo aparaty, które opisalaś robią bardzo przeciętne zdjęcia , i szczerze mówiąc niewiele się między sobą rożnią . Ale ja zawsze mówię ze rózne są oczy , jeden będzie zachwycony tą przeciętnoscią jakie one produkuja a inny wyklnie je do ..... . A zaglądając na takie forum mozna się spodziewać ze osoby tu częsciej piszace nie polecą Ci takich aparacików bo poznali juz pewnie nie jeden kompakt i wiedzą co jest zazwyczaj dobre i ile mniej więcej trzeba wydac aby jakosc zdjęcia była dla nich na akceptowalnym poziomie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martus89 Zobacz posta
    toć przeczytałam ten wątek, ale nie interesuje mnie pentax, chciałam się dowiedzieć co myślicie na temat Olympusa VR-310 żadne P100, bo za drogi i za duży... A wy polecacie zazwyczaj "dołóż trochę do lepszego to będzie robił lepsze zdjęcia" albo "kup coś używanego", a ja nie chcę...

    Cóż mogę powiedzieć....po pierwsze, że raczej wątpię, ażeby znalazł się jakiś użytkownik tego olka (vr-310) na forum, ale nie twierdzę, że na pewno.
    A po drugie, proponuje wpisać w google, dodać opinie i poczytać co piszą, dodatkowo wejść na forum olka, i może też coś ciekawego się znajdzie.

    tu są opinie z amazon (MAŁO ICH) więc tym bardziej wydaje mi się, że ciężko coś będzie o nim znaleźć.
    http://www.amazon.com/Olympus-228140...owViewpoints=1

    od siebie dodam, że aparat ma przyzwoity obiektyw 24-240, z przyzwoitą jak na ten zakres jasnością f 3,0-5,6, ; matrycę, jak większość kompaktów w tej klasie ccd, filmy hd....
    po parametrach wygląda nieźle, ale jak się to to będzie spisywało nie mam bladego pojęcia.
    W każdym razie jeżeli kosztuje poniżej 400 pln, jest nieźle.
    Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 14-07-2011 o 00:26

  6. #6
    martus89
    Gość

    Domyślnie

    chodziło mi właśnie o to, żeby ktoś mi powiedział coś o tych parametrach, bo ja się na tym kompletnie nie znam, dzięki Antonioo. Kosztuje równe 4stówki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •