Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D90 a kwestie gwarancyjne

    Szybkie pytanie:
    Po przegladaniu zdjec z wakacji zauwazylem, ze na kazdym, w tym samym miejscu jest jakas brudna plamka. Na poczatku myslalem ze to UVka albo obiektyw, ale nie... To musi byc syf na matrycy :/ nie wiem skad sie wzial bo po 1. podlaczeniu obiektywu ani razu go nie zdejmowalem... Jedyne na co wpadlem, ze to olej - ale tu mnie zatkalo, bo jeden z problemow dla ktorych nie chcialem doplacac do D7000 spotkal mnie w D90... Zalamka, zdjecia do retuszu... No ale przejdzmy do meritum: czyscic sam nie zamierzam. Chce oddac na postepu, rozumiem ze gwarancja to obejmuje? I jesli zazyczylbym sobie przy okazji czyszczenie obiektywu i kalibracje AFu musialbym sie liczyc z dodatk kosztami? Jesli tak, to z jak duzymi?

    Z gory dzieki za pomoc,
    pozdrawiam :/

  2. #2

    Domyślnie

    Zadzwoń do serwisu i się dowiesz , no forum będzie ;GDYBANIE; a w serwisie konkrety
    Nikon D7000-Tamron 17-50 vc 2,8 Hoya pro1 UV/nikon 85/1,8 d -Tamron 70-300 VC USD

  3. #3

    Domyślnie

    Wg jednych Forumowiczów czyszczenia matrycy nie obejmuje, a jednak inni chwalili się, że się udało Kalibracja w nowym korpusie powinna być za free; o czyszczeniu obiektywu nic nie widziałem, nic nie słyszałem...
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  4. #4

    Domyślnie

    Hm ok... Trzeba bedzie walczyc, jak to olej z puszki to im nie odpuszcze, a innej opcji nie potrafie sobie wyobrazic... Tylko jak im to udowodnic, wmowia mi ze to ja usyfilem i co? Nic. No ale dzieki za szybki odzew.

  5. #5

    Domyślnie

    zdejmij obiektyw, uruchom podniesienie lustra, dmuchnij gruszką i na 90% plamki znikną. Pamiętaj że mała plamka na zdjęciach, której nie widziałeś na ekraniku aparatu a dopiero na monitorze i to nie od razu, to raczej mikroskopijny pyłek na matrycy. Nie wyszukujcie sobie chorób przez fora internetowe - idźcie do lekarza. I nie sugerujcie się że ktoś ma olej to wy od razu też. No i co że nie zdejmowałeś obiektywu. Ja też nie otwieram wodoszczelnego do 200m zegarka a 3 paprochy mam. Mechanizmy się starzeją, ścierają to i pyłki będą.

    Jak grucha nic nie da, to dopiero zacznij lamentować.

  6. #6

    Domyślnie

    Hm, plama jest doskonale widoczna na wyswietlaczu aparatu i to bez zadnego zooma - wystarczy niebo w tle.. Z grusza fakt, nie wpadlem na to, zobaczymy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •