Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie skradziono zdjęcie i wykorzystano w ALLEGRO

    Może ktoś orientuje się w temacie

    Koleś wykorzystał zdjęcie do aukcji ALLEGRO, które nie jest jego własnością.
    Kolega zrobił kilka zdjęć swojego auta, zamieścił na forum motoryzacyjnym by się pochwalić
    a koleś który handluje spojlerami wykorzystał te zdjęcia do swojej aukcji ALLEGRO .
    Do tego zdjęcia ostemplował swoimi znakami wodnymi

    Pisaliśmy do niego ale żadnej reakcji
    Orientuje się ktoś gdzie można by coś takiego zgłosić ?
    i jakimi argumentami prawnymi poprzeć, aby sprzedawcę lekko nauczyć zasad ?
    Będę wdzięczny za szybką podpowiedz

    PS. Oczywiście oryginały zdjęć mamy

  2. #2

    Domyślnie

    musisz iść do notariusza który "poświadczy" za zrzuty ekranu (screeny)
    następnie sąd i czekanie na kasę.
    mój chory blog

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem podobną sytuację, przy sprzedaży radia samochodowego na tym samym portalu, złodziej pobrał moje podpisane z imienia i nazwiska zdjęcia, po czym bez mojej zgody i wiedzy nałożył na zdjęcia swój nick i wykorzystał na swojej aukcji. Oczywiście napisałem do niego - jak łatwo się domyśleć bez odpowiedzi i zgłosiłem sprawę naruszenia praw autorskich obsłudze serwisu - ta szybko zareagowała i zdjęła jego aukcję ale jakież było moje zdziwienie gdy jako powód zdjęcia aukcji zobaczyłem: OCHRONĘ DANYCH OSOBOWYCH???!!!, krótka wymiana maili z obsługą portalu nie dała jasnego wyjaśnienia i odpuściłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie chodzi mi tu o wykorzystanie faktu i zarobienie na tym kasy
    Po prostu uważam że nie można przejść obojętnie i pozostawić tego bez reakcji.
    Likwidacja aukcji i słowo przepraszam załatwiło by sprawę
    Irytujący jest brak jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony cwaniaka
    Ostatnio edytowane przez KARLOS_vu ; 10-07-2011 o 11:03

  5. #5

    Domyślnie

    no to pozostaje tylko znaki wodne umieszczać ,bo jak widzę żadne tam podpisy nic nie wnoszą .Za łatwo je usunąć..ech... zaj... to za mało.
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  6. #6

    Domyślnie

    A nie możesz zaraportować naruszenie zasad do Allegro?

  7. #7

    Domyślnie

    he, he myślisz Semati że sku... zadał sobie trud usunięcia podpisu - nic z tych rzeczy, nałożył po prostu swój i na zdjęciu równolegle funkcjonowały 2 podpisy - i wszystko OK!, UWAGA idzie NOWE i jeszcze nam da popalić..., zasady, jakie zasady... , podpisuję sie pod 4-ema ostatnimi słowami

  8. #8

    Domyślnie

    miałem podobną sytuację. Skradziono moje zdjęcia, złodziej umieścił je na swojej stronie internetowej. Złodziejem była firma.
    Przeczytałem ustawę o ochronie praw autorskich i napisałem do złodzieja, że domagam się usunięcia zdjęć w terminie 14 dni ale nie później niż do końca miesiąca lub zapłąty za nie.

    Oczywiście reakcji złodzieja brak.

    Zgłosiłem na policję kradzież zdjęć.
    Siedziałem na policji 3h żeby złożyć zeznanie.
    Po miesiącu dostałem pismo z policji, że sprawa w toku
    ....

    Kolejny miesiąc i dzwonie do oficera prowadzącego sprawę i usłyszałem, że sprawa w toku ale według niego to będzie niska szkodliwość społeczna.
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomitom Zobacz posta
    musisz iść do notariusza który "poświadczy" za zrzuty ekranu (screeny)
    następnie sąd i czekanie na kasę.
    Zgodnie z art. 96 prawa o notariacie notariusz poświadcza tylko i wyłącznie: własnoręczność podpisu, zgodność odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem, datę okazania dokumentu (i tu jest właśnie miejsce na datę pewną z art. 81 par. 2 pkt 2 kc -- por. art. 99 par. 1 prawa o notariacie) oraz fakt pozostawania określonej osoby przy życiu lub w określonym miejscu.

    Trzeba zwrócić się do sądu o zabezpieczenie dowodów. Takie poświadczenie przez notariusza to żaden dowód. Zawsze można zakwestionować twierdzeniem, że to z jakiegoś serwera proxy pochodziło i zostało spreparowane i notariusz został zrobiony w "balona".

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •