Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie teleobiektyw dla amatora

    Przymierzam się do kupna niedrogiego teleobiektywu (jeśli nada się do kliknięcia znośnego makro od czasu do czasu to też się nie obrażę), mam body D5000, chciałbym poznać opinie na temat:
    -Sigma 70-300 mm f/4-5.6 APO DG Macro
    -Tamron AF 70-300 f/4-5.6 Di LD Macro
    a może ktoś zaproponuje lepsze rozwiązanie w tym segmencie.
    Zdaje się, że nie mają silnika autofocusa ani stabilizacji czy może dozbieranie na N55-300 VR byłoby bardzo uzasadnione?

  2. #2

    Domyślnie

    moje zdanie jest takie :kup raz a dobrze,bo po jakims czasie i tak bedziesz czuł niedosyt ,i bedziesz pisał co kupic zamiast sigmy itd.

    Nie wiem jaką kwota dysponujesz ,ale polecił bym Ci nikora 70-300 vr,pomyśl nad tym.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek dr Zobacz posta
    Nie wiem jaką kwota dysponujesz ,ale polecił bym Ci nikora 70-300 vr,pomyśl nad tym.
    Popieram. Ja mam Sigme 70-300 4-5.6 APO. Porównując do Nikkora 70-300 VR, zwłaszcza na długim końcu, różnica jest ogromna. Sigma oferuje dużo mniejszą ostrość, a jej AF jest wolny (brak napędu) i głośny. Jest tania, ale co z tego kiedy wydajesz kasę, a z rezultatów nie jesteś zadowolny...
    D7k+D70|MB-D11|N35/1.8|N50/1.8|N105/2.8VR|N18-70|N24-120VR|S70-300 APO|SB-800|RingFlash DRF-14|S600R|Lowepro & drobiazgi...

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Za kolegami. Zdecydowanie Nikkor 70-300 vr, nawet jakbyś musiał odłożyć zakup i dozbierać kasę. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem Tamrona. Jeżeli chodzi o macro , to można coś powalczyć z tym obiektywem przy dobrym świetle. Autofocus nie jest zbyt szybki, lubi sobie "dotrajać" ostrość takimi małymi kroczkami (coś jak stepowanie), ale jak masz trochę wprawy to trafisz nawet osobę w tańcu. Od 200 mm zaczyna powoli mydlić. Zdjęcia z lampą zewnętrzną poprawiają sytuację i jakoś ten obrazek wygląda. To jest taki obiektyw "na próbę" (bo tani), żeby sprawdzić czy pasują Ci ogniskowe. Mi nie pasowały.
    D90 T17-50/2.8 T50-135/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    Nikkor 70-300 VR i można zamknąć temat, bo nic innego się nie wymyśli.
    A jak chcesz makro, to albo kup szkło do makro, albo jakiekolwiek szkło z pierścieniem przysłon i mieszek za 200 zł na alle.
    Albo pierścienie pośrednie. Albo pierścień odwrotnego mocowania (ja używam tego ostatniego, działa rewelacyjnie jak na moje potrzeby, makro 2:1(!) za 100 zł).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  7. #7

    Domyślnie

    Odpowiedź już padła, a nawet kilka. W zasadzie -- jeśli chodzi o budżetowe tele -- nie ma nic lepszego od N 70–300 VR.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •