Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1
    Kamol
    Gość

    Domyślnie Który zaawansowany kompakt?

    Witam. Chcę zakupić aparat kompaktowy ale bardziej zaawansowany. W grę wchodzi Canon S95, Olympus XZ-1 albo Nikon P300. Zależy mi na tym aby nie był za duży i szło na nim ustawić dużo manualnych opcji ponieważ chciałbym się nauczyć robienia zdjęć w bardziej manualny sposób, a nie tylko pstrykać na automacie. Który z tych trzech aparatów byłby najlepszym wyborem?

  2. #2

    Domyślnie

    Wybrałbym S95. Do Olympusa mam wrodzoną awersję, podpartą złymi doświadczeniami. Nikon P300 jest dla mnie dużym rozczarowaniem. Nie wiem o czym myślał Nikon, gdy decydował, żeby w aparacie, który miał być konkurencją dla S95 nie dodać RAWów. Absurd.

    Canon S95 jest malutki, z naprawdę przyzwoita jakością zdjęć. Fajnie się go używa z tym dodatkowym gripem.

  3. #3

    Domyślnie

    Zapytaj użytkowników S95, ilu z nich używa RAW-ów? P300 jest skierowane do ludzi, którzy może kiedyś słyszeli o RAW-ach i napewno nie mają zamiaru z nich korzystać. Odsetek ludzi używających RAW w kompaktach jest...no właśnie "odsetek"
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    Przyjaciolka szuka kompakcika do 1000, 1200zl. Ja w tym temacie niestety zielony jestem, a jest tego dobra tyle, ze...
    Jesli ktos faktycznie uzywal i moze cos polecic, to bylbym wdzieczny. Podstawowe wymogi - optyka conajmniej f/2.8, minimum 28mm na szerokim koncu i... tyle.
    D800, Tamron 28-75,N17-35 f/2.8, N35 f/2, N50 f1.8G, N85 f/1.8, N80-200 f/2.8, i kilka lampek
    w drugim systemie 600D + kit i przejsciowka Nikon - EOS, Samyang 8mm

  5. #5

    Domyślnie

    Ja absolutnie nie twierdzę, że koniecznie trzeba korzystać z RAW-ów w S95. Ale dobrze mieć taką możliwość.

  6. #6
    Kamol
    Gość

    Domyślnie

    Przeglądając różne aparaty wpadł mi w oko jeszcze Lumix LX5. Co o nim sądzicie? Faktycznie z tych które wcześniej wymieniłem najbardziej pasuje mi Canon S95.

  7. #7

    Domyślnie

    canon s95, ale myślę że warto rozważyć nikon p7000, posiadam takowy już od paru miesięcy , naprawdę nie żałuję wyboru.

  8. #8

    Domyślnie

    robert.. jak ten p7000 radzi sobie ze zdjeciami powiedzmy Iso 400+ ? Przymierzalem sie do tego aparatu i wyczytalem mase narzekan na ten model.... sam jestem w dylemacie co kupic. Mialem do tej pory Canona G9 , sprzedalem, i szukam czegos co moglbym czasem zabrac ze soba niekoniecznie z walizka obiektywow....
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje Antonioo... ech chyba rozważe zakup tego kompaktu. NIe zawsze chce mi sie dzwigac lustro. A czasem jest to wręcz niewskazane
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •