Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    zastanów się jeszcze kolego nad p7000, bardzo dobry kompakt

  2. #22

    Domyślnie

    Witam!
    Ja poszukując "kieszonkowca" w drodze eliminacji wybrałem P300.
    Mój tok rozumowania:
    Canon G11 - za duży, brak HD,
    Canon G12 - za duży, za drogi,
    Canon S90 - pasuje mi wszystko, oprócz braku HD,
    Canon S95 - pasuje mi wszystko, ale jest wg mnie za drogi,
    Nikon P7000 - pasuje mi wszystko, ale za duży,
    Samsung EX1 - pasuje mi wszystko, oprócz braku HD i mógłby być nieco mniejszy,

    Na razie wykonałem kilka fotek i przyznam, że jestem miło zaskoczony. Na pewno sprawdzi się na górskich szlakach, gdzie do tej pory nosiłem D200 oraz jako codzienny "kieszonkowiec". Bardzo sympatyczny w obsłudze, super wykonany. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to żywotność baterii (170-200 fotek). Drugi akumulator załatwi sprawę.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 03-09-2011 o 17:07
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #23

    Domyślnie

    Witam,
    Czy mozesz wrzucic parę poglądowych fot z P300? Cena spada (237 EUR wobec 345 EUR(!!!) za S95 w NL) wiec sam sie zastanawiam. Jak działa AF? Jest w miarę szybki (mam małe dziecko) czy nadaje sie tylko do widoczków? Dziekuje z góry!
    Pozdr,

  4. #24

    Domyślnie

    Kilka przykładowych szybkich testowych fotek P300. Sorry za temat fotek, ale to tylko próbne pstryki.

    Jakieś pomidory


    Auto z okna



    Przykładowe macro



    24 mm



    100 mm



    ISO 800 i córki prosiak



    Tekst książki



    AF działa szybko jak ja kompakt. Nie zawsze wybiera punkty AF które ja chce, ale to sprawa opanowania aparatu. Z pszczółkami miałem trochę problemu aby utrafić AF, ale był wiaterek, krzaczki się ruszały, a pszczółki do spokojnych raczej też nie należą. Ale trochę zabawy i mozna to opanować. Generalnie przyznam, że dostałem w P300 więcej niż oczekiwałem.
    Mnie zadziwiła ilość detalu, dobre wysokie ISO, kolorki. Fotki powyższe poddane tylko "Auto Enchance" w Picture Project.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 04-09-2011 o 16:10
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #25

    Domyślnie

    witam,
    No cóż...Musze przyznac ze naprawde nieźle to wygląda. Wystarczy jak na moje potrzeby... Dziekuje za zdjecia. Nie dociera tylko do mnie dlaczego ten kompakt (P300) jest tak "opluwany" na sieci. W tej chwili jest ponad 1/3 tańszy od S95. Patrząc na te zdjecia chyba nie warto doplacać tej różnicy. Czy to na pewno jest ISO 800? Niezle, naprawdę... Moze jeszcze jakas fota z wysokim ISO zrobiona gdzies wieczorem sie znajdzie na dysku?
    Pozdr,

  6. #26

    Domyślnie

    Jeszcze nie robiłem fotek nocnych. W sieci nie znalazłem "opluwania" P300.
    Główne zarzuty to brak RAW i brak
    wplywu na wyostrzanie i odszumianie. Ale dla mnie to nie wady. Do tego mam D700/D200.
    P.s. To jest napewno ISO800
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 04-09-2011 o 19:26
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #27

    Domyślnie

    Ja czytałem wiele opisów P300 i jak kol. Giwera czułem ze dostaje same niskie noty ale to moze takie tylko odczucia po artykułach o S95 - wychwalanym pod niebiosa. P300 - 1000 zl ; S95 - 1400 zł - wiec roznica w cenie jakas tam jest. A ja grzęznę z Sony WX1 - nie potrafię sie przyzwyczaić do kolorów SONY.

  8. #28

    Domyślnie

    Potwierdzam opinie zawarte w teście:

    http://www.swiatobrazu.pl/nikon-cool...est-22914.html

    http://www.pcworld.pl/testy/recenzja...lpix_p300.html


    "Nikon Coolpix P300 to jedyna cyfrówka tego producenta, wyposażona w superjasną optykę. Można się przyczepić do tego, że nie zastosowano dużej matrycy oraz do tego, że aparat nie zapisuje RAW-ów. Mimo to Coolpix P300 to naszym zdaniem jedna z najlepszych cyfrówek kompaktowych (i to nie tylko Nikona). Jest malutka i lekka, a jednocześnie bardzo wygodna w obsłudze (ma dwa kółka zmiany wartości i świetny ekran LCD). Co ważne, nie jest bardzo droga - niebawem jej cena może spaść poniżej 1000 złotych."
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #29

    Domyślnie

    Gdybyż jeszcze miała odchylany LCD... ...do makro czy chociaż zbliżeń - jak znalazł.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    Gdybyż jeszcze miała odchylany LCD... ...do makro czy chociaż zbliżeń - jak znalazł.
    Jako, że to kieszonkowiec, odchylany LCD dla mnie jest wadą. Kolejny element do uszkodzenia. Ale to mój tok rozumowania.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •