Close

Strona 80 z 109 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1085
  1. #791
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Czasami mam okazje cos tam pstryknąć ale 180 na wspólnych plenerach fotografuje znajoma . Generalnie szkło wymaga sporej korekty. Obrazek daje całkiem przyzwoity. Ostre od 2.8. Polecam niezdecydowanym bo szkło warte jest tych pieniędzy.




  2. #792

    Domyślnie

    Mam i ja Na razie do sprawdzenia, jeszcze za nie nie płaciłem, ale pierwsze próby mnie chyba przekonują @timi jak dużą korektę robiłeś i w jakim kierunku? Ja na razie na jednym aparacie mam FF i wychodzi mi tak na 9-11. Nie mam trochę okazji do dokładnych testów w plenerze, muszę sobie zrobić testy w domu... Ale tam gdzie ostrość jest, jest świetnie od 2.8. Chętnie coś napisze za jakiś czas o nim. Pierwszy raz się przymierzałem ponad trzy lata temu, także mam radochę
    Ps. @timi a te zdjęcia, co pokazałeś, rewelacyjne... Można gdzieś pooglądać więcej?

  3. #793

    Domyślnie

    timi , świetne zdjęcia-idealna reklama dla tego szkła-od razu chciałoby się mieć je w torbie (choć to przecież żadna gwarancja, że my też takie foty zrobimy ).
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  4. #794

    Domyślnie

    No i się chyba zakochałem w tym szkle... To znaczy ma FF, ale po skorygowaniu wydaje się być bardzo ostra na 2.8. Pięknie rozmywa tło i separuje. Do tego ze sprawnym śrubokrętem nie jest wolna, choć oczywiście są szybsze śrubokręty (80-200). Okazuje się też, że mam wersję New, a nie D. Wyglądają identycznie, różnią się tylko tabliczką i pierścieniem przysłony. Ciekawe jakie są inne różnice. Ktoś wie? Z tego co się orientuję, to D przekazują info do body o odległości, czyli jak mam lampę z TTLem, to wie jak błyskać. Dobrze myślę? Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, bo w sumie kiedyś mając to szkło, nawet nie popatrzyłem... Przysłona jest poza optyką od tyłu... Nie widziałem nigdy takiego czegoś


    Przy zdjęciach kolegi @timi te liście są śmieszne, do tego @Robson_zg pewnie zaraz na mnie nakrzyczy, no ale na razie innych nie wytworzyłem... No jest jeszcze LPR


    ... choć on jaszcze przed ostatecznym ustawieniem korekty w aparacie. Wydaje mi się, że jak na szkło 2.8 z 90 lat jest mega ostro @hydra_ulik a jak Twoje wrażenia?

  5. #795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    Czasami mam okazje cos tam pstryknąć ale 180 na wspólnych plenerach fotografuje znajoma . Generalnie szkło wymaga sporej korekty. Obrazek daje całkiem przyzwoity. Ostre od 2.8. Polecam niezdecydowanym bo szkło warte jest tych pieniędzy.



    Nawet reklama obiektywu nie odniosłaby takiego skutku, jak te zdjęcia. Widząc je, rzeczywiście chce się posiadać to szkło.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #796

    Domyślnie

    @madebyzosiek ja na Ciebie krzyczeć >?>?>>? NIGDY W ŻYCIU
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  7. #797

    Domyślnie

    według mojej wiedzy brak "D" wpływa tak jak piszesz na pracę w TTL, choć gdy miałem to szkło bez D i robiłem testy, nie widziałem problemów.
    Przesłona na "zewnątrz" to mega zaskoczenie, początkowo się przestraszyłem, że mam wybrakowaną sztukę
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  8. #798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Przesłona na "zewnątrz" to mega zaskoczenie, początkowo się przestraszyłem, że mam wybrakowaną sztukę
    A ja musiałem wyczyścić tylną soczewkę i miałem meeeega stres

  9. #799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_zg Zobacz posta
    @madebyzosiek ja na Ciebie krzyczeć >?>?>>? NIGDY W ŻYCIU
    Myślałem, że mi się oberwie za liście To może nie liście tym razem



  10. #800

    Domyślnie

    zaczynam żałować, że nie wyłączyłem subskrypcji tego wątku.
    Fajne szkło, cholera... .
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

Strona 80 z 109 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •