Close

Strona 5 z 109 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1085
  1. #41

    Domyślnie

    A jak wygląda praca 180-tki pod ostre światło, czy kontrast mocno siada i czy występują aberracje. Zastanawiam się nad tym szkłem ale wiem, że to konstrukcja jeszcze z czasów analogowych więc ciekawi mnie jak to szkło pracuje z cyfrą.
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  2. #42

    Domyślnie

    Po szybkim teście stwierdzam, że aberracje są ledwie zauważalne a kontrast znakomity! Zdjęcia robiłem pod słońce ale nie umieszczałem go w kadrze. Po weekendzie spróbuję coś wstawic. Mam same "analogowe" obiektywy jako, że używam cyfry i analoga a ten obiektyw jest na razie "the best"!
    Nadal F100 + FILM(pojawił się D80)

  3. #43

    Domyślnie

    To bardzo pocieszajace co piszesz, bo mam wielki apetyt na to szkło choćby w wersji AiS. W użyciu będzie zarówno do cyfry, jak i do analoga (slajdy).
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  4. #44

    Domyślnie

    AiS mają inną formułę optyczną i są minimalnie gorsze od braci AF, wszystkie modele AF są identyczne.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  5. #45

    Domyślnie AF 180 mm f/2.8D IF-ED

    Pozwólcie, że lekko odgrzeje temat tego obiektywu. Ponieważ mój zakup 80-200 D ED zupełnie mi nie wyszedł (nie działający AF) to pieniądze, które na szczęście odzyskałem władowałem ww. szkło. Mam obawy o brak możliwości zmiany ogniskowej ale co tam. Chcę wreszcie mieć porządną jakość zdjęć. Mam tylko nadzieję, że z moim D80 będzie działał bezproblemowo. Jak go dostanę to postaram się wrzucić kilka kadrów tutaj do oceny przez szanowne grono.

  6. #46

  7. #47

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że będę zadowolony. Nie uwierzycie ale aż przyśnił mi się ten obiektyw...hihihi. Apropos Pana, Panie Verus. Zauważyłem na giełdzie, że sprzedaje Pan af-s'a oraz, że posiada Pan właśnie 180 ed...czyżby stałka wygrała z legendą? Czy waga 80-200 jest aż tak duża? Bo z tego co się naczytałem ostrość obu szkieł jest porównywalna. Ja na 80-200 af-s strasznie ostrzyłem sobie zęby ale niestety czynnik finansowy lekko zwyciężył...choć odkąd zobaczyłem Pańską ofertę zacząłem mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłem. Proszę o lekkie porównania obu tych szkieł. Pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie 180 d ed

    Obiektyw dostałem wczoraj. Jednym słowem po 30-40 zdjęciach "na szybko" jestem zachwycony. Wszystkie na f/2,8 z iso 100 ew. 200. Czasy jakie wychodzą w słoneczną pogodę zachwycają mnie. Sadzę, że w ciemnym lesie tez będzie zachęcająco. Oto kilka przykładów:

  9. #49
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Inowrocław
    Posty
    95

    Domyślnie

    Czy mógłbyś wrzucić te fotki na jakiś serwer w oryginalnym rozmiarze?

    Ewentualnie poproszę na dawid_m@wp.pl ale mimo wszystko lepiej na coś dostępnego dla szerszego grona forumowiczów.


    Z góry dziękuję!

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Funghi Zobacz posta
    Czy mógłbyś wrzucić te fotki na jakiś serwer w oryginalnym rozmiarze?

    Ewentualnie poproszę na dawid_m@wp.pl ale mimo wszystko lepiej na coś dostępnego dla szerszego grona forumowiczów.


    Z góry dziękuję!
    Sporo moich zdjęć jest na serwerze gazety: http://fotoforum.gazeta.pl/u/wolnyslimak.html Niestety zdjęć z obiektywu 180D Ed jest tam tylko kilka. Jeśli jutro zdam co zdać mam to w przyszłym tygodniu na bank będę mógł zrobić i wrzucić więcej zdjęć.


Strona 5 z 109 PierwszyPierwszy ... 345671555105 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •