Close

Strona 52 z 109 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1085
  1. #511

    Domyślnie

    Użyłem słowa zwykle, wydaje mi się, że nie zaprzeczyłem. Ale mniejsza o to. Miałem na myśli to, że im ostrzejszy obraz w płaszczyźnie ostrości (newt jeśli został utworzony zoomem) tym silniejszy kontrast wizualny z nieostrymi częściami obrazu
    Nikoniarz-majsterkowicz

  2. #512
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Poniewaz wlasnie sie zalogowalem, aby ponaglic Admina w sprawie likwidacji mojego konta, pozwalam sobie na kilka ostatnich slow.


    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    No cóż, jeżeli komentarz jednej osoby, wzbudził takie emocje, to może rzeczywiście lepiej trochę odpocząć?
    Prawie codziennie spotykam sie na tym forum z chamstwem, zazdroscia, wulgaryzmami itp wystarczy poczytac tutaj (przedwczoraj) - http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=189699&page=4

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Chyba nie jestem pierwszym, który zwraca na to uwagę
    Moze sie zdecyduj...

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Ale może też warto zadać sobie pytanie, w jakim celu się umieszcza przeostrzone zdjęcia w wątkach dotyczących obiektywów.
    Czy twoje wybujale mniemanie o swoich umiejetnosciach fotograficznych, niepozwala zauwazyc, ze byli tez ludzie na tym forum, ktorym moje tak spier... zdjecia jednak sie podobaly? Moze to wlasnie dla nich wstawialem tu zdjecia, wysylalem NEF-y odpisywalem na PW itd? Jakos moje przeostrzone zdjecia nie przeszkodzily im w wyborze obiektywu z ktorego sa teraz bardzo zadowoleni. A tak miedzy nami mowiac, to o 180-ce napisano juz tyle, ze trudno byloby wprowadzic kogokolwiek w blad, ale zawsze mozna przeciez komus "dowalic". No wlasnie, gdzie sa twoje zdjecia z tego obiektywu? Wyglada na to, ze jestes urodzonym krytykiem teoretykiem, jakich niestety na tym forum nie brakuje.

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Pozostałą część wpisu szkoda komentować nawet.
    To nie komentuj i na przyszlosc jesli masz napisac cos takiego
    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    (oczywiście pomijając zdjęcia Photoartbox, bo tak przeostrzonych się nie da oglądać ani oceniać)
    to dobrze sie zastanow. Gdybym ja chcial reagowac na kazde zdjecie, ktore mi sie nie podoba, zabrakloby mi czasu i mialbym wiecej wrogow niz znajomych. Chyba, ze ktos o krytyke prosi, ale od tego sa inne watki.

  3. #513

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Prawie codziennie spotykam sie na tym forum z chamstwem, zazdroscia, wulgaryzmami itp wystarczy poczytac tutaj (przedwczoraj) - http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=189699&page=4
    A to rzeczywiście należy jak najszybciej opuścić tak chamskie i zazdrosne forum. Aż dziwne, ze tyle wytrzymałeś. Co ciekawe ja na co dzień nie widzę tu chamstwa, choć sporadycznie i dosłownie od dwóch-trzech użytkowników coś takiego daje się odczytać. Można tych kilku ludzi zignorować, a pozostałe tysiące czytelników uszanować i nie wrzucać do jednego kotła. Można też raportować posty, które atakują osobę, a nie zdjęcia. Ale rzeczywiście, jeżeli to ma psuć Twoje samopoczucie prawie codziennie - to chyba lepiej dla zdrowia będzie odpocząć od tego natłoku złych emocji.
    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Czy twoje wybujale mniemanie o swoich umiejetnosciach fotograficznych, niepozwala zauwazyc, ze byli tez ludzie na tym forum, ktorym moje tak spier... zdjecia jednak sie podobaly? Moze to wlasnie dla nich wstawialem tu zdjecia, wysylalem NEF-y odpisywalem na PW itd? Jakos moje przeostrzone zdjecia nie przeszkodzily im w wyborze obiektywu z ktorego sa teraz bardzo zadowoleni.
    Po pierwsze nie mam wybujałego mniemania o własnych umiejętnościach i to, że poziom moich zdjęć jest niski, sam chętnie zawsze przyznam. Z tego też powodu moje publikacje można policzyć na palcach jednej ręki, a te zdjęcia, które prezentuję służą głównie zaspokojeniu ciekawości. Oraz chęci pomocy w przypadku zdjęć i wątków testowych. Natomiast potrafię chyba dość obiektywnie podejść do ich technicznego poziomu.
    A w Twojej wypowiedzi właśnie widać przejście od oceny zdjęć, do oceny osoby - co można określić epitetami, których używasz.
    Co do tego, co komu pomogło... czasem trudno to poznać. Ale jeżeli ludzie sugerują się przeostrzonymi zdjęciami w ocenie obiektywów, to chyba nie jest to dobry znak. Myślę, że traktują Twoją opinię, jako tylko jedną ze składowych swojej decyzji. A kierują się innymi zdjęciami.
    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    To nie komentuj i na przyszlosc jesli masz napisac cos takiego to dobrze sie zastanow. Gdybym ja chcial reagowac na kazde zdjecie, ktore mi sie nie podoba, zabrakloby mi czasu i mialbym wiecej wrogow niz znajomych. Chyba, ze ktos o krytyke prosi, ale od tego sa inne watki.
    No, ale nie napisałem pod każdym. Starasz się i pomagasz innym - próbowałem zwrócić uwagę, że to może niekoniecznie dobry sposób. Podpiszą się pod tym chyba wszyscy redaktorzy portali testujących i opisujących sprzęt. Jeszcze jakoś bym przełknął takie wyostrzanie w przypadku bardzo kiepskiego zooma. Wówczas zawsze ratujemy coś kosztem czegoś. Ale w przypadku bardzo ostrej 180-ki wygląda to już na zbędne i tylko szpeci zdjęcie (moim zdaniem). Jesteś też jedyną chyba osobą, która to czyni - może jest obiektywny powód za tym stojący? Nie podyktowany chamstwem, zazdrością, niechęcią itp?
    Nie wiem też dlaczego zakładasz, że każda krytyka to czynienie sobie wrogów? Jeżeli jest merytoryczna i uzasadniona, to są to suche fakty. Może niektórzy woleliby o nich nie słyszeć (jak i o wielu innych rzeczach), ale to już inny problem. Publikując zdjęcia lub wypowiedzi, są narażeni na odpowiedź. Wiele osób to potrafi odróżnić i docenić. Inaczej bylibyśmy rzeszą klakierów przyklaskujących każdej ekspozycji.

    Ponieważ już pewnie nie odpiszesz, to proponuję moderatorowi wyciąć tę wymianę poglądów, jako niepotrzebną w tym wątku - nie sądziłem, że tak się rozwinie.

  4. #514

    Domyślnie

    Nooo... tak więc powracając do 180tki :P
    FX D4s || D700 || 16mm f2.8 || AF 50mm f1.8 || AF-S 70-200 f2.8 VR || AF-I 300mm f2.8 || SB-800

  5. #515

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez navigator_s9 Zobacz posta
    Nooo... tak więc powracając do 180tki :P
    też już się zniecierpliwiłem czekając na następne foto ze 180mm
    no i proszę

    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #516

    Domyślnie

    Masz najfajniejszą stopkę na świecie. Zdjęcia też miłe dla oka. Chciałbym miec takie umiejętności obróbki. Pozdro.

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wolnyslimak Zobacz posta
    Masz najfajniejszą stopkę na świecie. Zdjęcia też miłe dla oka. Chciałbym miec takie umiejętności obróbki. Pozdro.
    A dziękować, dziękować. Za miłe słowo nagroda poniżej popełniona za pomocą 180mm. Co do wpisu w stopce, cóż osobisty, bo ja zomów używać w ogóle nie umiem, kręce nimi jak jakaś małpa i potem już wiadomo co się dzieje


    Kruca bomba jak wstawić większy rozmiar choć z 900 pikseli bo mi skrypt forum zmniejsza na 800
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-10-2011 o 12:27
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Kruca bomba jak wstawić większy rozmiar choć z 900 pikseli bo mi skrypt forum zmniejsza na 800
    Jeśli zdjęcia masz na ImageShack.us to prawdopodobnie nie odznaczyłeś opcji zmniejszenia automatycznego do 800/600. Pozdrawiam.

  9. #519

    Domyślnie

    No właśni nie korzystam z imageszka, ani z frików Używam od wielu lat photobucket.com
    Wklejam w posta link do obrazka na fotobuckecie i jeśli obrazek ma np. 1000 pikseli to skrypt forumowy go zmniejsza do 800, a takie obrazki to lipa straszna.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #520

    Domyślnie

    Może też gdzieś dodali opcję automatycznego zmniejszania obrazu? Na i.us nie tak dawno temu dodali takowy guzik. Jak go nie odznaczysz to automat dotnie do "odpowiedniego" rozmiaru.

Strona 52 z 109 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •