Close

Strona 101 z 109 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1085
  1. #1001

    Domyślnie

    Tak z ciekawości. Skoro mikroregulacji brakuje, regulacja w serwisie na wiertarkowy AF nie działa, nie dało by się tego przesunięcia wyregulować fizycznie, w mechanizmie obiektywu? Bez spiny, nie znam się, więc pytam.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Tak z ciekawości. Skoro mikroregulacji brakuje, regulacja w serwisie na wiertarkowy AF nie działa, nie dało by się tego przesunięcia wyregulować fizycznie, w mechanizmie obiektywu? Bez spiny, nie znam się, więc pytam.
    Żadna znana mi osoba naprawiająca szkła na śrubokręt nie podjęłaby się takiej operacji. Każdy jednogłośni mówił, że takich rzeczy się nie robi w tak starych szkłach

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Każdy jednogłośni mówił, że takich rzeczy się nie robi w tak starych szkłach
    Można to zrozumieć, że fizycznie się da, ale zabytków się nie rusza i tyle.
    Cóż, rozumiem.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #1004

    Domyślnie

    @madebyzosiek nie katuj mnie tymi zdjęciami....

    Nie ma dwóch zdań, obiektyw jest wspaniały, genialnie rysuje....

    Niestety mój nie nadaje się do użytku. Na eBayu widzę sporo 180-tek, ale a to fungus, albo little haze, a ryzykowanie kupna szkła za 1600 zł, że będzie w gorszym stanie niż opisuje sprzedawca, albo ewentualnie znowu coś się z nim stanie...

    Pan serwisant powiedział, że ponad 20-letnie szkło to już starzejący się obiektyw i różnych rzeczy można się spodziewać.
    Po tym ile ofert z "little haze" jest na eBayu, sądzę, że nie tylko mój egzemplarz może mieć takie dolegliwości. Ten nierozłączalny zespół soczewek, gdzie na aluminium napylana jest ciemna farba tak technicznie ma.
    Kupno na Allegro czy OLX - ceny z kosmosu ludzie wołają.

    Pozostaje nowy Tamron G2, bo ma minimalną odległość ostrzenia mniejszą od Nikkora, a do portretu się przyda. 5K w tył....

    Zazdroszczę Wam, którzy macie sprawne to szkło, jest rewelacyjne.... Nigdy bym go nie sprzedał, za żadną kasę. Z +20 trafiał idealnie, możnaby się pobawić - +1, +2... Ale i tak na sharpness 0 była miazga...

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    @madebyzosiek nie katuj mnie tymi zdjęciami....
    Nie ma szans Pachnący rozkwit i złapany na kolacji




  6. #1006

    Domyślnie

    Cholera no, pięknie
    Ciekawe co Tamron 70 -200 G2 na to... Czemu teraz tej 180 nie produkują....

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Cholera no, pięknie
    Ciekawe co Tamron 70 -200 G2 na to... Czemu teraz tej 180 nie produkują....
    Do niedawna można było kupić nowego, bywają bardzo świeże sztuki do kupienia, ale ceny mają zabójcze. Tamron będzie na pewno ostrzejszy i mniej klimatyczny

  8. #1008

    Domyślnie

    Chyba jednak można go jeszcze kupić...

    https://www.fotoplus.pl/obiektywy/ob...0-f2.8-D-IF-ED

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Chyba jednak można go jeszcze kupić...

    https://www.fotoplus.pl/obiektywy/ob...0-f2.8-D-IF-ED
    Trzeba by spróbować, to chyba jedyny sklep z możliwością zakupu... Ale takiej kasy bym za niego nie dał

  10. #1010

    Domyślnie

    180-tka Nikkora jest moim zdaniem GENIALNA. Nowy trochę kosztuje, to fakt. Ale można jednak próbować kupić używane z możliwością zwrot, gdyby coś nie pasowało. Miałem styczność z tym szkłem dwa razy - pierwszy egzemplarz wychodził poza skalę D750 i zdjęcia dopiero od F4 "jakoś" wyglądały. Ale zaryzykowałem zakup kolejny raz i... BAJKA! Nakręciliście mnie tym wątkiem, w który sobie od czasu do czasu zaglądam. Postaram się również coś wrzucić, jak znajdę kilka kadrów. Po prostu świetne, lekkie, kompaktowe i piękne szkło!

    P.S. Jestem zaskoczony, że sobie radzi z matrycą D850
    Trochę puszek i szkiełek

Strona 101 z 109 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •