Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55
  1. #51

    Domyślnie

    Najpierw dowiedz się co jest fotometryczne prawo odległości (prawo odwrotności kwadratów). Po głębszej analizie będziesz widział co robisz nie tak.

  2. #52

    Domyślnie

    Zrób tak:
    Ustaw modela pod światło.
    Pomiar zrób na modelu - punktowy
    Zrób zdjęcie.
    Model powinien być dobrze naświetlony bo na nim robiłeś pomiar, tło powinno być przepalone.
    Otwórz zdjęcie w PS, użyj białego pędzla, wyczyść do końca tło, zaznacz różdzką modela, kopiuj modela.
    Teraz modela możesz wkleić na dowolne tło.
    By było realistycznie użyj też wtapiania.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    Zrób tak:
    Ustaw modela pod światło.
    Pomiar zrób na modelu - punktowy
    Zrób zdjęcie.
    Model powinien być dobrze naświetlony bo na nim robiłeś pomiar, tło powinno być przepalone.
    Otwórz zdjęcie w PS, użyj białego pędzla, wyczyść do końca tło, zaznacz różdzką modela, kopiuj modela.
    Teraz modela możesz wkleić na dowolne tło.
    By było realistycznie użyj też wtapiania.
    Pytanie tylko czy kolega chce sie nauczyc obrobki czy kontroli swiatla Latwiej (i moim zdaniem lepiej) nauczyc sie dobrze naswietlac kadr (dobrze to znaczy tak jak chcemy) niz polegac tylko na obrobce.
    Pursue happiness with diligence

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Pytanie tylko czy kolega chce sie nauczyc obrobki czy kontroli swiatla Latwiej (i moim zdaniem lepiej) nauczyc sie dobrze naswietlac kadr (dobrze to znaczy tak jak chcemy) niz polegac tylko na obrobce.
    Właśnie czytam "oświetlenie w fotografii" witolda Wederko Jak najbardziej chce sie rozwijać

    mam jeden problem nie wiem jak rozchodzi sie swiatło z lampy . Tzn jak sprawdzić czy jest "strumieniowe" czy rozproszone???

    Najwięcej z książki uczą mnie rysunki i szkice . Jeszcze jakaś literatura ze "szkicami"
    Nikon D80 - N 35 F. 1,8 G _ N 18-200mm F. 3,5-5,6 G ED VR _ N 35-70mm F. 3,3-4,5

  5. #55

    Domyślnie

    Na youtube sprawdź filmik Doma Bowera (Dom Bower) z Low Key w tytule. Koleś tłumaczy wszystko prosto i na temat. Polecam.
    Niestety nie mam w pracy dostępu do youtube więc nie mogę podać bezpośredniego linku.

    Mnie po zastosowaniu się do tych wskazówek udało się po kilku strzałach zrobić coś takiego.
    http://www.flickr.com/photos/tomekwi...n/photostream/
    Fotka także zrobiona jest w jasnym pomieszczeniu z jasnymi ścianami (kremowymi) i całkiem sporą ilością światła zastanego. Naświetlenie postaci to SB-900 ale wydaje mi się, że da radę zrobić coś podobnego domowymi sposobami.
    Nikon D7000 | Sigma 18-50 EX DC MACRO HSM | Nikkor 10.5 AF Fisheye 2.8G | Sigma 70-200 2.8 APO HSM MACRO | Sigma 50 1.4 EX DG HSM

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •