Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nef -> JPG = zmiana kolorów

    J/W
    Dopiero teraz zauwazylem, ze wszystkie zdjecia jakie do tej pory obrabialem, przy konwersji na jpg zmienialy kolory.
    Tzn. w sumie to różnice widac dopiero po zuploadowaniu na photobucketa / imageshacka, bo jpgi na kompie wygladaja tak, jak je stworzylem podczas obrobki.
    Po zuploadowaniu zdjecie zamiast ladnego blekitu nieba i wyraznych kontrastow, wyglada tak:
    tzn wyglada jak po nalozeniu jakiegos fioletowego filtra.

    POWINNO wygladac tak[tu po prostu zrobilem print screena w photoshopie i wkleilem do painta]:

    Najprawdopodobniej to wlasnie konwersja jest winna, ale to nie wyjasnia, czemu normalnie wygladaja te jpgi pokazane na kompie.

    Moze cos z przestrzeniami sRGB, RGB? nie wiem jakie powinny byc ustawienia.
    Don't take life too seriously... You'll never escape it alive, anyway.

    Blog

  2. #2

    Domyślnie

    pierwszy plik ma podlaczony profil ProPhoto RGB. Przy eksporcie do finalnego JPEGa konwertuj zdjecie do sRGB i bedzie ok

  3. #3

    Domyślnie

    A jak tego dokonac?

    I czy bede musial to robic za kazdym razem?
    Don't take life too seriously... You'll never escape it alive, anyway.

    Blog

  4. #4

    Domyślnie

    jakiego programu uzywasz? obstawiam LR lub PS wlasnie przez ProPhoto
    w LR wystarczy ustawic przestrzen barwna przy eksporcie plikow
    w PS- to zalezy jesli zaczynasz obrobke od RAWa i najpierw obrabiasz do w ACR, to na dole kliknji na napis z informacja o profilu i rozdzielczosci. Tam wybierz porzadana przestrzen barwna. Mozesz zostac przy ProPhoto jesli Ci odpowiada, ale wtedy bedziesz musial kazdy przy przed zapisem do JPEGa konwertowac do sRGB

  5. #5

    Domyślnie

    uzywam obu : )

    Jak wybieram w lightroomie, ogolne ustawienia zalatwiam, po czym klikam prawym, edit in PS i tu dopieszczam detale, zmniejszam, wyostrzam i zapisuje.
    Z miejsca mi sie otwiera raw w photoshopie i nie musze go 'wywolywac' raz jeszcze.
    Jezeli chce przed zapisaniem kliknac edit->convert to profile... to source space jest ustawiony na sRGB [tu jakies literki i cyferki]

    Wiec nie moge go przekonwertowac...
    Don't take life too seriously... You'll never escape it alive, anyway.

    Blog

  6. #6

    Domyślnie

    mozesz zrobic jak piszesz - czyli po skonczonej robocie konwersja do sRGB i bedzie jak trzeba (zeby bylo wygodniej, mozesz nagrac akcje - bedzie szybciej i bez zbednego klikania)

    lub mozesz zrobic tak:
    Lightroom -> Preferences -> External Editing i w sekcji "Edit in Adobe PS" przy Color Space wybierz sRGB. Spowoduje to, ze pliki eksportowane do PS'a beda konwertowane do sRGB i nie bedzie takich rozjazdow kolorystycznych

  7. #7

    Domyślnie

    No ale ja nic nie napisalem - tzn napisalem tyle ze to ustawienie nic nie daje, bo domyslnie jest w sRGB, wiec nie da sie nic zmienic.
    Don't take life too seriously... You'll never escape it alive, anyway.

    Blog

  8. #8

    Domyślnie

    sry, nie doczytalem. Skoro tak, to troche dziwnie to wyglada...
    Probowales z tym drugim sposobem?

  9. #9

    Domyślnie

    tak i niestety taki sam efekt


    Jedyna opcja jaka udalo mi sie to poprawnie zapisac to jest "save to web" w PS-ie, ale uzywanie tego troche mi nie na reke szczerze powiedziawszy bo wole recznie zmieniac wielkosc obrazu a i przy okazji sobie samemu wyostrzyc
    Don't take life too seriously... You'll never escape it alive, anyway.

    Blog

  10. #10

    Domyślnie

    to ja wymiekam
    poczekaj, az przyjdzie kolega 2pompony. Na pewno cos wymysli

    edit:
    wtedy zrob jak napisalem w 4 poscie: jesli zaczynasz obrobke od RAWa i najpierw obrabiasz go w ACR, to na dole kliknji na napis z informacja o profilu i rozdzielczosci. Tam wybierz porzadana przestrzen barwna

    edit 2:
    czekaj na 2pompony
    Ostatnio edytowane przez Slon ; 02-07-2011 o 17:35

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •