Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114
  1. #21

    Domyślnie

    @krolewicz
    nie przegrzewa się i ma super filtry (zamiast tych beznadziejnych z sb900)
    Mógłbyś rozwinąć temat i wytłumaczyć laikowi o co kaman ? Bo jestem właśnie zainteresowny lampą i tymi filtrami. W czym te z SB700 są lepsze kakaś nowa wersja, lepsze wykonanie? Słyszałem też, że można kupić takie filtry osobno i wtedy jest ich więcej.
    I jeszcze jedno jak już sie kłucicie to powiedzcie mi czy faktycznie SB900 jest naprawdę dużo mocniejsza od SB700- chodzi mi otaką sytuację piaskownica w słoneczny dzień i dziecko siedące w zacienionej części tak , że oświetlony piach jest za nim. Filtr polaryzacyjny trochę pomaga wygaszając odbicia słońca od piasku jednak nawet wbudowana lampa sobie nie radzi. Potem wyciąganie cieni a na D60 nie mam wielkiego pola manewru. Czy w takiej sytuacji 900-tka będzie lepsza, czy wystarczy, że kupie 700-tkę. Oczywiście z żadnymi parasolkami nie będę latał jako amator, bo i tak się nam mnie patrzą jak na idiotę

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Co oznacza że SB900 obsługuje tryb automatyczny, a SB700 nie obsługuje?
    Czy to duży mankament?

  3. #23

    Domyślnie

    Pytanie do urzytkownikow SB700 :
    Czy da sie w tej lampce wylaczyc podswietlenie ekranu? Czytam instrukcje i nie widze tam takiej opcji , znalazlem tylko ze mozna przyciemnic albo rozjasnic ekran.
    FX

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    166

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie które zadałem jeden post wcześniej: Co oznacza że SB900 obsługuje tryb automatyczny, a SB700 nie obsługuje?
    Czy nikt na forum nikona nie wie???

  5. #25

    Domyślnie

    Może chodzi o to, że lampa obsługuje TTLa, manual i manual z priorytetem odległości bez automatyki lampy, z resztą na fotografii lampy nie widać z przodu żadnego czujnika.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    jak ktoś się uprze, że chce zrobić zdjęcie w południe i chce to jeszcze solidnie dopalić lampa, to oczywiscie mocy zabraknie
    ale można też przejść w cień, nad modelem rozłożyć półprzepuszczalną blendę lub odpić światło od blendy i lampkę schować
    słoneczka mcnallego znam, ale nie wiem czego mają dowodzić
    Słoneczka mcnallego mają dowodzić, że moc nawet silnych flashy jest czasem niewystarczająca.
    Przecież on nawet do zdjęć mocno popołudniowych używał na ogół dwu SB-900 z softboxem.
    I to były fotki robione z obiektywem 35mm więc relatywnie z bliska.
    A druga sprawa to wg mnie "zawodowy" fotograf powinien kiedy tylko jest to możliwe odbijać światło od czego tylko się da przy robieniu fotek z flashem.
    A przecież nigdy nie wiadomo jak daleko będzie sufit/ ściana.
    Mocniejsza lampa to zawsze ciut większa szansa, że to się uda.
    W rodzinie i wśród znajomych było ostatnio 5-6 ślubów.
    Tak jak oglądałem fotki tych fotografów zawodowych to największe zróżnicowanie jest dla mnie na zdjęciach z flashem.
    Niektórzy wciąż walą na wprost nawet gdy jest biały sufit 3 metry nad ziemią, inni dają tylko w sufit plus odbłyśnik, a inni potrafią tworzyć prawdziwą sztukę odbijając świadomie światło i uwzględniając światło zastane.
    No i są jeszcze fanatycy co robią zawsze bez lampy nawet gdy się nie da.
    Mi do normalnych zastosowań SB-700 wystarcza tylko czasem mam chęć pokombinować i wtedy korci mnie na coś mocniejszego.

  7. #27

    Domyślnie

    krótko - sb900! i jest moc
    Nikon D7200 | D90 + MB-D80 | T11-16 2.8 | N35 1.8G | N18-105 3.5-5.6 | T90 2.8 Macro | T70-200 2.8 | SB-900 | YN-560 III

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kali_69 Zobacz posta
    @krolewicz
    Mógłbyś rozwinąć temat i wytłumaczyć laikowi o co kaman ? Bo jestem właśnie zainteresowny lampą i tymi filtrami. W czym te z SB700 są lepsze kakaś nowa wersja, lepsze wykonanie? Słyszałem też, że można kupić takie filtry osobno i wtedy jest ich więcej.
    I jeszcze jedno jak już sie kłucicie to powiedzcie mi czy faktycznie SB900 jest naprawdę dużo mocniejsza od SB700- chodzi mi otaką sytuację piaskownica w słoneczny dzień i dziecko siedące w zacienionej części tak , że oświetlony piach jest za nim.
    W SB-700 filtry to kawałek sztywnego plastiku zakładany na lampę.
    Na taki filtr można założyć jeszcze dyfuzor.
    Myślę, ze możesz sobie wyliczyć jaki będziesz miał zasięg,
    Ustawiasz na aparacie max czas synchronizacji i patrzysz jaką dostaniesz przesłonę.
    Tak strzelam z głowy, że wyjdzie Ci F16 przy ASA200 w słońcu.
    SB-700 ma przy 200ASA około lp 40.
    Czyli zasięg na moje oko 2.5m.
    A jeśli do rozświetlenia cieni zakładamy dla lampy -2EV to powinien być dwa razy większy.
    Nie pomyliłem się w obliczeniach ?? Co Wy na to ??
    Oczywiście jeśli być chciał użyć parasolki to zasięg spada 2x.
    Filtry/ dyfuzory też swoje zabierają.
    SB-900 wg mnie powinna mieć zasięg większy o ok. 20%

  9. #29

    Domyślnie

    Co do filtrów to w SB-700 są grube plastikowe, które się nie zużywają, a w SB-900 są foliowe, które trzeba wymieniać (zużywają się).
    W SB-700 w komplecie masz tylko zielony i pomarańczowy i jak chcesz coś dokupić to jest problem. Natomiast do SB-900 możesz łatwo dokupić foliowe filtry o różnych kolorach (Nikon ma taki zestaw SJ-3 ??, za 90 zł 16 filtrów), poza tym łatwo możesz sobie sam dociąć, a z dodatkowymi kolorami w SB-700 może być problem. Tak więc co do filtrów, to zależy od tego, czy chcesz eksperymentować z kolorem światła flesza.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilp Zobacz posta
    Ponawiam pytanie które zadałem jeden post wcześniej: Co oznacza że SB900 obsługuje tryb automatyczny, a SB700 nie obsługuje?
    Tryb automatyczny to jest zdaje się taki, ze naświetlanie zależy wyłącznie od lampy.
    Ma ona swój własny czujnik pomiaru błysku.
    Miałem taka lampę Metza za ok. 300zł.
    Trzeba było na niej ręcznie ustawić czułość i przesłonę.
    Oczywiście nie są brane pod uwagę filtry na obiektywie itp.
    Zaleta była taka, że można było jej używać na ...Nikonie, Canonie, Panasoniku i Bóg wie czym jeszcze.
    Aha i można było też użyć tych najtańszych Phottixów do zdalnego odpalania błysku.
    Nie wiem czy ustawiając w taki tryb SB-900 da się ją używać w podobny sposób.
    Jeśli tak to można by nieźle szpanować zakładając ją np. na malutkiego Panasonika LX-3

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •