Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    a dlaczego nie wygra? Ja z HTC się musiałem użerać, oddałem IDEALNEGO Desire do serwisu przez sklep wa wrócił z uszkodzoną obudową, jeśli kogoś interere szczegóły to zapraszam.
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  2. #12

    Domyślnie

    Witajcie.
    Wątek bliski memu sercu. Mam 17-55/2.8G AFS, w którym po kilku latach użytkowania pierścień ogniskowych częściowo się zablokował umożliwiając zmianę jedynie w zakresie od 17 do około 35mm. Oddałem do serwisu, gdzie za 30 pln wyceniono naprawę na ponad 1500,-. Zrezygnowałem. Zabrałem obiektyw do domu i bardzo się zdziwiłem, bo pierścień przestał się blokować. Myślę sobie – super! Okazało się jednak, że zaczął źle zapisywać EXIF, wskazując jedną i tę samą wartość dla każdej z wybranych długości ogniskowych. Mam wrażenie, że w serwisie ktoś do obiektywu zajrzał, ocenił i złożył niezdarnie, co zaskutkowało nieświadomą naprawą uszkodzenia pierwotnego i równie nieświadomym uszkodzeniem wtórnym. Niestety, straciłem zaufanie do serwisu. Cieszę się, że obiektyw robi dobre zdjęcia i wiem, że nie uda mi się go w tym stanie sensownie sprzedać gdybym chciał. Boję się go oddawać ponownie w ręce tego samego serwisu, bo co jeszcze nieświadomie zrobi, tego nie umiem przewidzieć. Pierścień się co prawda nie blokuje, ale chodzi niepewnie, z nieregularnymi oporami, więc podejrzewam, że w każdej chwili może paść.
    Mam nadzieję, że Autor wybaczy dopisanie mojego przypadku do swojego wątku. Sądzę, że dylemat mamy wspólny: co dalej?
    Pozdrawiam wszystkich Nikoniarzy – ryzykantów.
    P.
    D80/F90x etc...

  3. #13

    Domyślnie Re: Uszkodzony AF-S Nikkor 17-55mm F2.8

    Trudna sprawa z tym uszkodzeniem. Jeżeli dałoby radę udowodnić stan obiektywu przed uszkodzeniem gwintu to ok. I moim zdaniem w tę stronę trzeba iść bo naprawa w obecnym stanie to koszt drugiego egzemplarza. Ale tutaj po tych postach nasuwa się jeszcze taka sprawa, że właściwie to sprzęt powinniśmy dostać do serwisu osobiście z potwierdzeniem jego stanu przez ten właśnie serwis bądź nie naprawiać go wcale. Tragedia.

    Wysłane z SGS-Tapatalk
    D90 szkiełka i błyskotki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •