Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 74 z 74
  1. #71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja
    Panowie!! mowa o foliach do SB800
    ja mam tylk oniebieska i pomaranczowa...
    Aby na pewno niebieska a nie zielonkawa? Standardowo sa rzeczywiscie tylko dwie folie - zielonkawa do rownowazenia swiatla fluorescencyjnego i pomaranczowa do zarowego.

    ktorej uzyles Sylwiusz na tych pierwszych 2 fotkach jak mozesz??
    Do swiatla zarowego czyli pomaranczowej.

    pieknie WB i doswietlenie!!!
    Wielkie dzieki!

    jakie ustawienia miales dla WB?
    W tym wypadku dla swiatla zarowego, jako ze bylo dominujace. Tego dnia zachmurzenie bylo calkowite i malo swiatla dziennego wpadalo przez male okna w kosciele. Jak sie okazalo jednak pozniej nawet ta mala ilosc swiatla z zewnatrz delikatnie wplynela na lekkie ochlodzenie fotek, co na szczescie latwiutko dalo sie skorygowac w PSie. Teraz mysle sobie, ze lepiej bylo ustawic reczny balans bieli i zdjac go z bailej sciany, blyskajac przy tym lampa - wowczas powinno byc idealnie.
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #72

    Domyślnie

    ZIEEELONKAWA no pewnie ze ZIEEELONKAWA!!!
    ups...
    to przez to pifko!!!

    nie zaklocilo jednak odbioru!
    zdjecia pierwsza klasa!

    pogratulowac i... isc do zonki spaac

    ps. to pierwsze zdjecie chyba zrobi rewolucje w moim fotografowaniu...
    taki maly przelom!
    zaczne chyba (na razie rzadko) stosowac wyzsze niz 200 ISO
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja
    ZIEEELONKAWA no pewnie ze ZIEEELONKAWA!!!
    ups...
    to przez to pifko!!!
    Oj tak. Pifko dobra rzecz. A jako, ze ostatnio gustuje w niemieckim weissbier, to "zaimportowalem" sobie z Niemiec z pomoca siostry skrzynke Paulanera - mniem

    nie zaklocilo jednak odbioru!
    zdjecia pierwsza klasa!
    Jeszcze raz dziekuje!

    pogratulowac i... isc do zonki spaac
    O tak, dobry sen sie nalezy

    ps. to pierwsze zdjecie chyba zrobi rewolucje w moim fotografowaniu...
    taki maly przelom!
    zaczne chyba (na razie rzadko) stosowac wyzsze niz 200 ISO
    Spokojnie. Jak dla mnie w takiej reportazowce jak na slubie iso800 w pomieszczeniach dziala znakomicie. I na ekranie dobrze sie oglada (coraz wiecej ludzi tak chce) a i odbitki 15x21 cm ladnie wychodza, wiec wiecej mi nie trzeba. Delikatnie widoczne szumy w tle dodaja tylko takim zdjeciom charakteru i nie przeszkadzaja - jak pisalem przypominaja mi ziarno z filmu portretowego iso400
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  4. #74

    Domyślnie

    Dawno nie pisałem ,chociaż często odwiedzam NASZE forum bo jest takie jakiego oczekiwałem tzn. przyjazne dla uczestników.Cieszę się że ujawniła się również grupa kolegów (myślę że termin kolega nikogo nie obrazi),którzy uprawiają fotografię komercyjną(mam na myśli śluby, komunie itp).Chętnie korzystam z waszych spostrzeżeń i doświadczeń w "walce" z fotografią cyfrową.Od wielu lat uprawiam fotografię,jest to mój zawód i żródło utrzymania.Przyjmując zlecenie na obsługę jakiejś uroczystości,za podstawowy cel uważam dostarczenie klientowi zdjęć poprawnych technicznie i merytorycznie,dodatkowym celem jeśli jest to możliwe i się uda jest zrobienie kilu zdjęć "dobrych",zaskakujących oryginalnością lub nawet kontrowersujnych.Przyznaję że czasem jedno takie zdjęcie załatwia opinę o całości pracy.Po tym przydługim wstępie,wracam do D70 A FOTOGRAFIA ŚLUBNA.Koledzy przeprowadzają prace badawcze nad D70 sprowadzające się do: jak to "ustrojstwo" wykorzystać,w tej dziedzine fotografii?I wszystko wskazuje na to że się da.Problemy z pomiarem światła są i Nikonowi nie udało się tego przeskoczyć.1/3 EV na matrycy jest już wyrażnie widoczna,film natomiast od -1EV do +3EV zostanie skopiowany na przyzwoitym labie praktycznie bez różnic.D70 oddaje mi nieocenione usługi w wielu wypadkach,ale głównie wtedy kiedy chodzi o pojedyncze ,trudne zdjęcia,wymagające dopracowania,lub chociażby banalne "zdjęcie paszportowe" 1-3 letniego dziecka,którego głowa odwraca się w sposób nieprzewidywalny,a musi być lewy półprofil.Do ślubów zdecydowanie wolę moje "stare konie robocze" F90X iF100,chociaż zawsze trochę dorobię na D70.Potem obróbka tego trochę zajmuje mnóstwo czasu,ale chyba z tego nie zrezygnuję.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •