Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Brak formatu RAW

    czesc zdarzyl mi sie przykry wypadek zgralem zdjecia na dysk w aparacie ustawiony mialem zapis RAW+JPG niby wszystko ok, ale po otworzeniu pliku na kompie okazalo sie ze pliki zapisaly sie jako jpg i jpg1 pliku raw brak niestety zaraz po zgraniu zdjec sformatowalem karte czy jest mozliwosc odzyskania tych zdjec i czy wogole zdazylo sie to komus.

  2. #2

    Domyślnie

    Pewnie zgrywałeś zdjęcia przez kabel.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Pewnie zgrywałeś zdjęcia przez kabel.
    a czym ty zgrywasz zdjecia? bezprzewodowo WT-4 :P ?
    czytnik w 99% przypadkow tez ma kabel...

    wiem, czepiam sie, chodziło o kabel i port aparatu, ale jednak w dzisiejszych czasach przez kabel oznacza przewodowo (myszki, klawiatury, lampy internet na kablu)
    ... i tak was lubie ...

  4. #4

    Domyślnie

    no niestety przez kabel siedze juz pare godzin i niczym nie moge tego odzyskac jak macie jakis spawdzony program to prosze podrzudcie linka

  5. #5

    Domyślnie

    jesli sformatowałeś, ale jeszcze nie nadpisałeś karty nowymi zdjęciami to powinno dać się odzyskać większość zdjęć z karty. Da się to zrobic przy pomocy programu do odzyskiwania danych.

  6. #6

    Domyślnie

    Obawiam się, że czasami Nikony mają problem z zapisem. Ja w moim D300s uświadczyłem innego problemu. Dostałem RAW + RAW pomimo, ze chciałem RAW+ JPEG. Świadczy to o problemie z oprogramowaniem aparatów - lub o braku umiejętności obsługi sprzętu.

    Tomek

  7. #7

    Domyślnie

    PhotoRec 6.12 - Uratowało mi tyłek, kiedy przypadkiem sformatowałem sobie całodzienną sesję. Odzyskało zarówno jpg jak i nefy. Dodam, że zdjęcia nadpisałem coponiektóre a i tak udało się odzyskać.

  8. #8

    Domyślnie

    no niestety PhotoRec tez nie pomogl, ale dzieki szukam i sprawdzam kolejne programy w moze w koncu sie uda

  9. #9
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Mialem dwa razy dziwna sytuacje, po zgraniu zdjec na komputer pojawialy sie i znikaly pliki RAW a JPG byly caly czas widoczne. Dziwna sprawa ale samo sie naprawilo . Uzywam przegladarki ACDSEE 2.5 pro ale to nie mialo wplywu w jakim programie przegladalem zdjecia. Na dysk w kompie zgrywalem przez czytnik kart uzywajac eksploratora windows , czyli normalnie ctrl+C , Ctrl+V. Restart komputera i wszystko sie naprawilo, wiec moze to Windows ? sam nie wiem ... Pozdro

  10. #10

    Domyślnie

    byc moze jest to wina systemu zdjecia zgrywalem na kafejce z dwoch roznych aparatow i wystapil ten sam problem brak raw-ow po przyjechaniu do domu zrywalem inne zdjecia rowniez przez kabel na swojego kompa i wszystko ok wiec moge sie zgodzic z tym ze to przez system, ale teraz chodzi o to jak te zdjecia odzyskac

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •