Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 150

Wątek: Cos sredniego

  1. #21

    Domyślnie

    M7 mi się kiedyś marzyła, ale wracając na ziemię to bym Rolleiflexa polecił, jakiegoś z Tessarem, pięknie rysują.
    Też się*zamierzałem na Rolleiflexa, ale ludziska jakiegoś blekotu dostali i ceny są koszmarne, zwłaszcza zadbane egzemplarze, więc skończyło się*na Jessice. Też z Tessarem ino japońskim
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Problemy z netem i dwa razy sie kliknelo, prosze o skasowanie
    Ostatnio edytowane przez tomwidlak ; 26-06-2011 o 18:34

  3. #23
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lupus Zobacz posta
    Tom miales moze do czynienia z Mamiyami 6 lub 7?
    .
    Mialem 6, ale zapewne moja rada do niczego Ci sie nie przyda, bo dla mnie wyznacznikiem "dobrosci" aparatu i glownym priorytetem jest to jakie zdjecia robi, czyli innymi slowy jak kresli szklo A szkla w 6 sa DLA MNIE tez nijakie, jak i wszystkie wlasciwie Mamiyowe. Ponoc to najostrzejsze szkla w srednim formacie (takie opinie na necie chodza) ale ja nie widzialem nic specjalnego w 80mm f4 ktore mialem. Nie rozumialem tez wtedy zachwytow nad tym aparatem na necie (dla tego go kupilem), gdzie ludzie pisali jaki to maly i poreczny jest. Dla mnie to byla cegla z dokreconym obiektywem, ktory po wysunieciu (6 miala czesciowo chowany bagnet do srodka) nie byl wiele mniejszy od Hasselowego 80/2.8, o wiele mniej interesujacy za to. Objetosciowo tez raczej mniejszym chyba nie byl niz Hassel z kominkiem, a jesli to nieznacznie - latwiej uzywalo mi sie Hassela tez, poprostu.

    Jesli chcesz cos na street, co jest male, lekkie i nie kosztuje bardzo wiele to spraw sobie Rolleiflexa takiego jak Bielik powyzej nadmienia, ze szklem Tessar f3.5. Szklo jest swietne (choc dla mnie za ciemne), rewelacyjna Zeissowska plastyka i do tego jest swietnym aparatem na ulice jako ze nastawia ludzi bardzo pozytywnie do focacego, czesto sie pytaja co to, i nie maja pretensji jak im zrobisz zdjecie. Ta Pani foci w wiekszosci tym aparatem, lub Hasselem - http://www.kalua.pl/

  4. #24

    Domyślnie

    warto jeszcze dodać, że należy celować w Rolleiflexy z mocowaniem filtrów Bay I, np. taki piękny Automat wisi na alledrogo. do nich łatwo dostępne są soczewki typu Rolleinar oraz wszystko inne w sensownych cenach.

  5. #25
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Zeby one nie ostrzyly od metra to sam z checia bym pouzywal takiego z Planarem 2.8, przecierpial bym nawet ta zonglerke, bo reakcja ludzi na ulicy jak focilem byla bezcenna - sami podchodzili proszac o zdjecie bardzo czesto, a jak nawet nie podchodzili to zawsze zyczliwe spojrzenia byly, nie to co przy luszczance

  6. #26

    Domyślnie

    Przy luszczance to tylko ochrona podchodzi.
    Völkchlor

  7. #27

    Domyślnie

    Myk jest prosty, podpinasz Rolleinara 2 i masz swoją papierową głębię


  8. #28
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Ja juz nie mysle o sprzecie, mam to co zawsze chcialem, 80/2 na 6x6 i mam wszystko gdzies bo ze sredniego formatu nic juz mnie nie zaskoczy
    Ostatnio edytowane przez tomwidlak ; 26-06-2011 o 23:06

  9. #29

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo wszystkim za opinie i sugestie
    Wiem, ze Rolleiflexy daja swietne rezultaty, ale ceny fajnych egzeplarzy wariuja Wszystko wskazuje, ze jednak bede szukal c220 lub c330, focenie przy slabym swietle i zblizenia to priorytet. Mamiya 645 pociaga mnie "przystepnymi"cenami -jest dosc duzo tego sprzentu na rynku wtornym w UK.
    Pochwale sie zakupem,
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    Zdecydowac sie musisz, czy chcesz aparat do "pisania" czy "malowania". Do portretow i fotografii slubnej celuj raczej w sprzety "bokehowe", czyli skup sie na plastyce szkla a nie rodzaju czy tez firmie aparatu. Do Mamiyi 645, ktora ma migawke szczelinowa, powinienes przez przejsciowke podpiac wiekszosc obiektywow 6x6. Koledzy dobrze radza.
    A 6 lub 7ke kupuje sie wtedy kiedy na 100% wie sie czego chce i wszelkie zapytania o sens zakupu nie maja wtedy sensu (mowiac w skrocie - jesli nie wiesz, ze je potrzebujesz to ich nie potrzebujesz)

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •