Close

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 150

Wątek: Cos sredniego

  1. #11

    Domyślnie

    C330 lub ostatnia wersja c220 ( jest o 200gram lzejsza) to rewelacyjny aparat.
    W zasadzie do portretow to ma jedyna wade jaka jest paralaksa.
    Wymienne szkla (80tka jest rewelacyjna), mieszek do zblizen twarzy, swietna budowa i komfort pracy.
    A no i migawki centralne bez klapiacego lustra. 80tka trzaska z reki przy czasach 1/8

    Tu masz jedna z pierwszych fotek jakie znalazlem na flikrze. Cod miod i orzeszki...

    http://imageshack.us/photo/my-images/594/carrew.jpg/
    Acha no i matowka w 220 ktora mam jest o dwa levele jasniejsza niz te z jasiek 635.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lupus Zobacz posta
    A no i migawki centralne bez klapiacego lustra. 80tka trzaska z reki przy czasach 1/8
    Ekhem, są kłapiące lustra i kłapiące lustra, w moim ex-średnim z lustrem 1/8 to też nie był problem. wprawdzie to nie ta półka, ale nie uśredniajmy bo potem się z tego rodzą internetowe bajki że niby w średnim lustro tak wali że trzeba sie zapierać.

    Poza tym jest jeszcze coś takiego jak wielkość klatki - im większa tym mniej widoczne staje się poruszenie. De facto pewnie wiele zdjec które na 6x6 uznałeś za nieporuszone, na cropku lub czymś mniejszym było by maźnięte i nie do zaakceptowania. Z kolei na wiekszych formatach - 4x5, 5x7 czy 8x10 mozna spokojnie robić kilkusekundowe portrety i wszystko bedzie cacy. Oczywiscie tu juz w grę wchodzi poruszenie sie portretowanej osoby, bo aparat raczej na statywie - choć mozna i żalmierzem z ręki
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 26-06-2011 o 12:34
    Völkchlor

  3. #13

    Domyślnie

    C330 lub ostatnia wersja c220 ( jest o 200gram lzejsza) to rewelacyjny aparat.
    W zasadzie do portretow to ma jedyna wade jaka jest paralaksa.
    Wymienne szkla (80tka jest rewelacyjna), mieszek do zblizen twarzy, swietna budowa i komfort pracy.
    A no i migawki centralne bez klapiacego lustra. 80tka trzaska z reki przy czasach 1/8

    Tu masz jedna z pierwszych fotek jakie znalazlem na flikrze. Cod miod i orzeszki...

    http://imageshack.us/photo/my-images/594/carrew.jpg/
    Acha no i matowka w 220 ktora mam jest o dwa levele jasniejsza niz te z jasiek 635.
    Matówka – śmatówka. Moim zdaniem chodzi o co innego. Jak jeśli TLR to do biegania z nim, a wtedy wymienność optyki poświęcamy na rzecz ciężaru (Yashica 124 i 635-1100g, C330-1700g, C220-1500g, wspomniany Arax 60 z obiektywem 80mm i pryzmatem-2100g). Ceny też nie są bez znaczenia: Y635 ok.300, Y 124G ok.500, C330 ok.800, szkła do C330 w okolicach 1000, a nawet więcej (w zależności od szkła). Piszę o cenach średnich na zagranicznym serwisie aukcyjnym. Jak sam wspomniałeś brak korekty paralaksy i wyciąg miecha do macro - to chyba nie będzie poręczne. C330/220 to dobry aparat, z całą pewnością można nim zrobić doskonałe foty. Myślę, że warto zadać sobie pytanie do czego ma służyć i dokonać wyboru
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lupus Zobacz posta
    Wymienne szkla (80tka jest rewelacyjna).

    Tu masz jedna z pierwszych fotek jakie znalazlem na flikrze. Cod miod i orzeszki...

    http://imageshack.us/photo/my-images/594/carrew.jpg/
    Ze tak z glupia frant zapytam, co w tym szkle jest takiego rewelacyjnego ? Tym bardziej do jakich wnioskow mozna dojsc opierajac sie na focie ktora pokazales ? Dla mnie ono robilo dokladnie takie same zdjecia jak wiekszosc 80/2.8 lub gorsze, a bokeh (co dla mnie ma znaczenie) mialo wyjatkowo nijaki. Jesli masz na mysli ze jest calkiem ostra , ma calkiem dobry kontrast i plastyke, przytakne, calkiem jak wiekszosc szkiel do sredniego formatu. "Rewelacja" czy "Cod miod i orzeszki" to dla mnie znaczy cos wyjatkowego, a to szklo nie ma w sobie nic wyjatkowego. Jest poprostu dobre, czyli zwykle, ze zwyklym bokehem.

  5. #15

    Domyślnie

    oj Tom, przestań wszystkich ewangelizować bokehem pogrzybowym

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta
    oj Tom, przestań wszystkich ewangelizować bokehem pogrzybowym
    Ale to nie o to chodzi, ja nie mowie ze A jest lepsze od B czy C, w tym przypadku. Poprostu jak ktos mowi o czyms ze to cos jest "rewelacyjne" to chcial bym wiedziec na czym owa rewelacyjnosc czy wyjatkowosc polega, tym bardziej ze mam wlasne doswiadczenia ktore diametralnie odbiegaja od powyzszej opinii, wiec poprostu sie nie zgadzam
    Ostatnio edytowane przez tomwidlak ; 26-06-2011 o 13:50

  7. #17

    Domyślnie

    Doktor tak sie sklada ze szkla kupuje na ebayu i za 135mm 55mm do mamiya c330ki w wersji czarnej nie dalem wiecej jak rownowartosc 300zl.
    Mamiye c220 w stanie ,jak z salonu' dalem 450 zl.

    Tomwidlak szklo jest super bo dla mnie daje duzo lepsza jakosc niz obiektyw z Jaski Mat. Jest o polowe lzejsze i mniejsze niz do aparatow takich jak Arax czy hasell. Ma centralna migawke. Kosztuje na Ebayu rownowartosc 200 polskich zl (za tyle kupilem). Po tym jak mialem do czynienia z Bronica S2a (zawodna mechanika), pentax 67 (kloc jak malo ktory), hassel(drogi system), wybieram Mamiye C220. Oczy wiscie zgadzam sie ze to jest kompromis, ale kompromis ktory sam wybralem na bazie wlasnego doswiadczenia. Co do fotek to preferuje streeta, portret, i czasami zabiore go w gory

  8. #18
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    904

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lupus Zobacz posta
    Tomwidlak szklo jest super bo dla mnie daje duzo lepsza jakosc niz obiektyw z Jaski Mat. Jest o polowe lzejsze i mniejsze niz do aparatow takich jak Arax czy hasell. Ma centralna migawke. Kosztuje na Ebayu rownowartosc 200 polskich zl (za tyle kupilem). Po tym jak mialem do czynienia z Bronica S2a (zawodna mechanika), pentax 67 (kloc jak malo ktory), hassel(drogi system), wybieram Mamiye C220. Oczy wiscie zgadzam sie ze to jest kompromis, ale kompromis ktory sam wybralem na bazie wlasnego doswiadczenia. Co do fotek to preferuje streeta, portret, i czasami zabiore go w gory
    Rozumiem, choc dla mnie "male i tanie" to o wiele za malo zeby uznac szklo za "rewelacyjne". Nie wiem jak C220 bo nie mialem, ale C330 jako calosc nie jest ani maly, ani lekki ani tani - ja sprzedalem mego w idealnym stanie za 1400zl, i to byla dobra cena bo model F na Allegro chodzil wtedy 1500-1700zl. A jesli chodzi o wielkosc i ciezkosc, to dosc potezna krowka jest, wiec to ze szklo malo wystaje nie wynagradza niczego. Mam widac inne priorytety, ale ja osobiscie nie doradzal bym nikomu tej Mamiyi.

  9. #19

    Domyślnie

    Jasne, kazdy ma zupelnie inne priorytety i dobiera sprzet wg wlasnych upodoban.
    Co do 220 i jej wagi to trzeba szukac tej ostatniej wersji ktora jest ewidetnie lzejsza od starych 22otek i wszystkich 330stek.

    Tom miales moze do czynienia z Mamiyami 6 lub 7?
    Mysle ze to jest ostatni sredniak ktorego chetnie bym przestrzelal ale ceny troche powalaja.
    Wiem ze do streeta jest wrecz idealny ale co z portretem?
    3 szkla w sysymie do mamiyi 6 i 7 do 7ki, duza odleglosc ostrzenia i podobno niezbyt ciekawy bokech.

    Jak macie jakies doswiadczenia to chetnie poczytam. Portretowe sample mile widziane.

  10. #20

    Domyślnie

    M7 mi się kiedyś marzyła, ale wracając na ziemię to bym Rolleiflexa polecił, jakiegoś z Tessarem, pięknie rysują.

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •