Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Objawy padającej migawki ?

    Witam!

    W trakcie robienia reportażu moim ukochanym Nikonem D700 dwukrotnie po około 11 godzinach pracy ( reportaż ślubny) pojawił się czarny ekran w wizjerze ( zupełnie tak samo jakby był zakryty deklem) brak możliwości zrobienia zdjęcia, wyświetlacz w wizjerze pracuje. Dopiero kiedy użyłem funkcji podnoszenia lustra po czym wyłączyłem aparat sprzęt odblokowuje się i można kontynuować zdjęcia. Dodaję, że sprzęt ma natrzaskane w ciągu prawie trzech lat ok. 130 000 klapnięć i dość często zmieniam obiektywy, ale przykładam do tego dużą wagę aby nie zabrudzić środka. Aparat był w serwisie ok. 8 miesięcy temu na wymianie mechanizmu wybierania przysłony, ale to chyba nie ma związku z opisanym wyżej problemem.

    Proszę o pomoc i udzielenie informacji czy to zjawisko może wróżyć że migawka już może dogorywać, bądź też uszkodzony jest mechanizm podnoszenia lustra?

    Czy ktoś miał podobne objawy? a może zna aktualne koszty wymiany migawki w D700?

  2. #2

    Domyślnie

    Czy nie ma to przypadkiem związku z baterią.
    Spotkałem się z podobnym objawem gdy bateria była już na wyczerpaniu.
    Zmiana baterii załatwiła sprawę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    Czy nie ma to przypadkiem związku z baterią.
    Spotkałem się z podobnym objawem gdy bateria była już na wyczerpaniu.
    Zmiana baterii załatwiła sprawę.
    No też by na to wyglądało z mojego punktu widzenia.

    Objawem padającej migawki byłoby nietrzymanie czasów ale na krótkich strzałach czyli powyżej 1/4000. Nie byłoby wtedy dobrze naświetlonej tylko z widocznym zaciemnieniem części kadru...

  4. #4

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy stosuję zamiennie dwie oryginalne baterie EN EL3e. Faktycznie jedna z baterii ma około 3 lat a druga jest nowa. Zjawisko występowało mniej więcej w połowie naładowania baterii. Być może macie rację, że któraś z baterii już niedomaga i brakuje prądu. Koniecznie muszę zainwestować w nową.

    A czy istnieje możliwość, że migawka pada jednorazowo, nieodwracalnie, natychmiastowo czy też jest to zjawisko jak ktoś napisał stopniowego braku synchronizacji na krótkich czasach i można się do tego przygotować? Może i głupio formułuje pytanie lecz zamierzam dociągnąć ok. 2 miesiące do urlopu kiedy to prześlę moją zabawkę do serwisu na przegląd. Poza tym nie wyobrażam sobie pracować na jednym body przy reportażu ślubnym...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukas_78 Zobacz posta
    Być może macie rację, że któraś z baterii już niedomaga i brakuje prądu. Koniecznie muszę zainwestować w nową.
    Stary, w menu możesz sprawdzić kondycję baterii i działa to dosyć dobrze...
    N

  6. #6

    Domyślnie

    to niestety nie wina baterii, właśnie wróciłem z całodziennego reportażu , gdzie opisane wyżej zjawisko powtarzało się praktycznie cyklicznie głownie przy pionowych kadrach niezależnie od stanu naładowania baterii. Nie było znaczenia czy miała 100% czy 20% naładowania. Stan normalności przywracałem metodą unoszenia lustra w menu. Myślę, że bez serwisu się nie obejdzie...

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    138

    Domyślnie

    W ten sposób prawie wysłałem grip do serwisu, a była padnięta bateria.
    N

  8. #8

    Domyślnie

    pracuję na dwóch oryginalnych bateriach ( jedna ma rok, druga trzy lata) zjawisko powtarza się na obydwóch

  9. #9

    Domyślnie

    Ale tu raczej nie chodzi o to w jakim stopniu bateria jest naładowana, a jakie jest zużycie. Masz to bodajże w 4-ro stopniowej skali. W menu sprawdzasz jaki jest stopień zużycia baterii, nie naładowania
    Nikon Canon Zenit i dwa Fiedy

  10. #10

    Domyślnie

    na 99% kwestia baterii albo zasilania.
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •