Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Amatorszczyzna 200%

    Witam wszystkich Nikoniarzy!

    Od dłuższego czasu wyciągałem na zdjęcia ładną koleżankę, już nie mogłem wytrzymać sesji z koleżanką na tle ściany. Zaproponowałem jej plener. Wszystko w porządku, zgodziła się, jedziemy z wizażystką po modelkę... a tu nagle... zaczyna padać deszcz! jak na złość! Już myślałem, że sesja jest stracona, pogodzony ze złym losem dzwonię do koleżanki-modelki i mówię jej, że dopóki nie przestanie lać to nie ma sensu robić zdjęć... a ona na to:

    "Nie martw się, pożyczyłam tło fotograficzne od koleżanki, porobisz mi zdjęcia na nim! :)"

    Ciemny pokój, tło zawieszone na tle okna (prześwitujace światło), brak jakiegokolwiek oświetlenia dodatkowego oprócz lampy SB-900, - jest kiepsko. Zachęcony słowami "na pewno sobie poradzisz!" zacząłem myśleć - co robić, co robić?! Pierwsza myśl - NEF, pierwszy raz w życiu! Po jakimś czasie kończymy. 100 pstryków, wszystko dobrze, modelka zadowolona, jadę do domu, włączam komputer, zgrywam zdjęcia i co?!

    2 problemy:
    Masakra nr 1 - dałem się nabrać wyświetlaczowi w aparacie - na wyświetlaczu wszystkie zdjęcia z idealnie białym tłem, jasną twarzą itd. Na kompie widać czerwień. Ewidentny mój błąd. I to karygodny! Mógłby ktoś poratować radą i powiedzieć w jaki sposób można wyciągnąć z tego zdjęcia odpowiednie kolory, czyli idealnie białe tło i naturalną resztę? Bardzo proszę o pomoc!

    Masakra nr 2 - nieruszany NEF w eksploratorze Windowsa i w Photoshopie wygląda zupełnie inaczej... Zdjęcie po prawej jest najbardziej zbliżone do oryginału w aparacie. Kiedy otwieram je w Photoshopie to od razu wyskakuje takie... czerwone... nie mam pojęcia dlaczego. Gdzieś wyczytałem, że własny pomiar balansu bieli (z którego korzystałem) + NEF = tragedia w Photoshopie, ale to chyba jakieś głupoty były... Proszę więc o pomoc...

    Screen:
    Ostatnio edytowane przez Bartektrn ; 25-06-2011 o 00:40
    D90 | N50 1.8 | N18-200 | SB900 + 90% N 24-70 2.8!

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jaki jest Twój poziom photoshopowego zaawansowania, ale może zacznij od AD.1 użycia pipety WB (pierwsza od lewej obok rączki w CR), ad.2 ustaw Proof Setup na "Monitor RGB" (w PS). Zwróć uwagę jaki format RGB nadaje CR plikom w nim otwieranym-ma to znaczenie już w PS, w CR jeszcze nie.
    Co do pipety WB to kliknij nią to co powinno być białe.
    A new shit has come to light...

  3. #3

    Domyślnie

    mój poziom photoshopowego zaawansowania = zerrro

    Zastosowałem się do Pana porady odnośnie Ad 1). Gdy klikam pipetą od balansu bieli na tło lub na bluzkę to wskakuje mi zimny, niebieski balans bieli.

    Rada dotycząca Ad 2) okazała się niezmiernie pomocna. W końcu w miarę ogarnięte kolory! Dziękuje bardzo.

    Obecnie jestem w takim punkcie:

    Kolor skóry prawie prawidłowy, natomiast tło ewidentnie nie daje rady. Ma ktoś jakiś pomysł jak je ujednolicić/wybielić? Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam!
    D90 | N50 1.8 | N18-200 | SB900 + 90% N 24-70 2.8!

  4. #4

    Domyślnie

    No ta pipeta to tylko takie zgrubne narzędzie i rzadko daje poządany efekt, ale przynajmniej można się zbliżyć do celu o krok. Potem trzeba zwykle popróbować dobierać temperaturę suwaczkami w CR.
    Możesz też miejscowo zmienić odcień nakładając pędzlem (klawisz K lub ikonka pędzla na belce narzędzi)jakby filtr kolorowy-ostatni parametr w okienku "Adjustment brush".
    Ostatnio edytowane przez Duder ; 25-06-2011 o 12:54
    A new shit has come to light...

  5. #5

    Domyślnie

    może wrzyć tutaj NEFa to zobaczysz co forumowi koledzy potrafią zrobić z takim zdjęciem.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  6. #6

    Domyślnie

    Wrzucam dwa NEFy:
    1) wersja light - zdjęcie z początku tematu.
    2) wersja expert - najbardziej czerwonawe zdjęcie, które powstało w wyniku umierania baterii w lampie błyskowej

    Celem obróbki jest stworzenie zdjęć z kolorkami 'jak ze studia'. Pomożecie Państwo?

    Link do NEFów: (serwer przeklej.pl) - KLIK
    Ostatnio edytowane przez Bartektrn ; 25-06-2011 o 20:05
    D90 | N50 1.8 | N18-200 | SB900 + 90% N 24-70 2.8!

  7. #7

    Domyślnie

    wrzuć to na jakiś darmowy serwer, nie mam ochoty płacić sms'em.
    Szanuję tylko tych którzy szanują mnie, a reszta na kran może wskoczyć mnie.

    FX | N50 1.8G | N14-24 2.8 | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-800 | WWW | BLOG

  8. #8

    Domyślnie

    Przepraszam bardzo, nie miałem pojęcia, że przeklej.pl żąda pieniędzy za pobieranie plików powyżej 10 mb. Wrzuciłem NEFy osobno, znów na przeklej.pl, ale tym razem każdy ma poniżej 10 mb, więc nie trzeba płacić.
    1) wersja light - zdjęcie z początku tematu. -
    2) wersja expert - najbardziej czerwonawe zdjęcie, które powstało w wyniku umierania baterii w lampie błyskowej
    Ostatnio edytowane przez Bartektrn ; 25-06-2011 o 22:27
    D90 | N50 1.8 | N18-200 | SB900 + 90% N 24-70 2.8!

  9. #9

    Domyślnie

    Sorry za 2 wiadomosci
    Ostatnio edytowane przez dodzi ; 25-06-2011 o 23:10 Powód: Wyslalem dwa razy

  10. #10

    Domyślnie

    Jedno sprobowalem na szybko. Ale stala sie straszna rzecz przy zmniejszaniu i wrzucaniu na neta. Nie tak to mialo byc. Ale ze nie zapisalem orginalow tylko wszystko na jednym pliku. To mozesz zobaczyc mniej wiecej co udalo mi sie z tego wyciagnac. Jestem totalnym leszczem jesli chodzi o obrobke wiec nie bijcie
    Zdjecie na nastepnej stronie. Sorry za zamieszanie.
    Ostatnio edytowane przez dodzi ; 25-06-2011 o 23:21

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •