Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    Mamy coś takiego:
    http://allegro.pl/akumulator-li-ion-...110206568.html

    Na pytanie sprzedającego o zgodność z d5100, otrzymałem odp:
    "działa i pasuje, ale na wyświetlaczu aparatu będzie widoczny komunikat, że aku jest nieoryginalny"

  2. #22

    Question

    Trochę odkopię temat, czy coś się w tej kwestii zmieniło, czy nadal jedynym wyjściem jest oryginalny akumulator, lub battery grip?

  3. #23

    Domyślnie

    jaki zamiennik + grip zakupić do d5100? czy zamienniki wogóle sobie podarować?
    nikon

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal.g Zobacz posta
    jaki zamiennik + grip zakupić do d5100? czy zamienniki wogóle sobie podarować?
    Grip'a oryginalnego nie ma. Są zamienniki np. Meike. O zamiennikach akumulatorów na razie nic nie mogę powiedzieć, ale mam zamiar zakupić jakiś (do d3100), dam znać jak kupię.

    Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    Witam, jakiś czas temu kupiłem grip Meike. Po zamontowaniu grip miał luz, okleiłem taśmą klejącą element który wchodzi do body i jest ok. Dzisiaj dotarł do mnie zamiennik akumulatora oryginalnego.
    Po włożeniu do gripa, w którym był już oryginalny aku, wszystko ok, wyciągnąłem oryginał i aparat działa na zamienniku. Wkrótce zobaczę jaką ma wydajność i ile klatek można na nim strzelić.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SCOrtes Zobacz posta
    Witam, jakiś czas temu kupiłem grip Meike. Po zamontowaniu grip miał luz, okleiłem taśmą klejącą element który wchodzi do body i jest ok. Dzisiaj dotarł do mnie zamiennik akumulatora oryginalnego.
    Po włożeniu do gripa, w którym był już oryginalny aku, wszystko ok, wyciągnąłem oryginał i aparat działa na zamienniku. Wkrótce zobaczę jaką ma wydajność i ile klatek można na nim strzelić.
    Mogę wiedzieć jaki dokładnie zamiennik kupiłeś. Grip mam kupiony przede mną kupno aku, wiec fajnie byłoby wiedzieć który zamiennik działa na 100% w gripie.

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Kupiłem coś takiego:

    http://allegro.pl/nikon-en-el14-2900...399629756.html

    Oryginalna ładowarka za krótko go ładuje, gdyż tylko godzinę.
    Podobno nikonowska ładowarka nie chce za bardzo ładować zamienników.
    Zamówiłem też ładowarkę do tego aku, jest w drodze do mnie. Jutro zobaczę ile pstryknę fotek po godzinnym ładowaniu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SCOrtes Zobacz posta
    Kupiłem coś takiego:

    http://allegro.pl/nikon-en-el14-2900...399629756.html

    Oryginalna ładowarka za krótko go ładuje, gdyż tylko godzinę.
    Podobno nikonowska ładowarka nie chce za bardzo ładować zamienników.
    Zamówiłem też ładowarkę do tego aku, jest w drodze do mnie. Jutro zobaczę ile pstryknę fotek po godzinnym ładowaniu.
    Daj koniecznie znać co i jak z tym akumulatorem. Może po prostu był częściowo naładowany, ktoś go w sklepie sprawdzał czy coś w ten deseń? Dobrze, że piszesz bo już dziś miałem jechać do tej firmy do Gliwic po ten aku. Może warto kupić coś innego? Może ktoś inny się wypowie jaki zamiennik warto dokupić do gripa?

  9. #29

    Domyślnie

    Cześć,

    Przed ładowaniem całkowicie go rozładowałem, aparat włączał się, ale pojawiał się komunikat że aku jest rozładowany.
    Dzisiaj trochę fociłem, aku ładowałem w poniedziałek(oryginalna ładowarka, 1 godzina ładowania)
    Zrobiłem ponad 400 fotek (RAW+ fine jpg). Aku na lcd pokazuje że nadal jest full

    Więc jest dobrze, aku trzyma, jako zamiennik oryginała będzie się sprawdzał

  10. #30

    Domyślnie

    Ja takze jestem całkowicie zadowolony z gripa. Nawet nieszczęsny kabelek da się jakoś przeżyć. Dużo większa wygoda fotografowania. No i zamienniki baterii pracują bez problemów. Według mnie warto wydać te 100zł na grip. Pozdrawiam

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •