Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    prosta sytuacja, mecz piłkarski, na jednej połowie ostre słońce, a druga połowa schowana w cieniu

    pomiar spot, priorytet przysłony - pomiar łapany na zawodnika, który jest w cieniu

    i niestety pomiar wariuję, ekspozycja to loteria
    problem występował na d700, d300 i d2hs
    Na tym właśnie polega pomiar punktowy. Ustala ekspozycję w jednym punkcie.

  2. #12
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Centralny punkt ostrości pokrywa się z punktowym pomiarem światła (chyba 2% kadru) . Przy innych punktach pomiaru ostrości i przy pomiarze światła "matrycowym" i "centralnie ważonym" nie, gdyż w tych pomiar jest w różny sposób uśredniony.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Centralny punkt ostrości pokrywa się z punktowym pomiarem światła (chyba 2% kadru) . Przy innych punktach pomiaru ostrości i przy pomiarze światła "matrycowym" i "centralnie ważonym" nie, gdyż w tych pomiar jest w różny sposób uśredniony.
    pomiar jest zawsze uśredniony chyba że robisz w manualu. to proste dość bo zawsze nawet pomiar punktowy odbiera jakiś obszar, a nie punkt. tylko że obszar jest mniejszy, więc zwany punktem

    praktycznie; albo walisz na pałę w automacie i niegdy nie jesteś pewny, albo w manualu i masz kontrolę kosztem czasu.

  4. #14
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Sensor ma to czego nie ma punkt - wymiary. Ale nie dzielmy "jąder na atomy", już chyba wszystko jasne.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian.dab85 Zobacz posta
    Witam,

    Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy Nikon D90 ma powiązany punkt pomiaru światła z punktem ostrości ?

    Damian
    Tak, punktowy.

  6. #16

    Domyślnie

    Z tego co wiem wszystkie nikony mierzą spotem światło w punkcie ostrości tylko że nie jest to idealnie taki sam punkt tylko parę milimetrów większy i z tego mogą wynikać jakieś niezgodności. Zastanawia mnie tylko jak jest z pomiarem punktowym i Af ustawionym na automatyczny bo np w takim d300 jest 51 pól af i przy ustawianiu auto po złapaniu ostrości podświetla kilka punktów ale ich jasność może się różnic (wiem nie stosuje się takiej kombinacji pomiaru z af ale tak mnie to tylko ciekawi )

  7. #17
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dawno dawno temu to było ale czy Nikony jedno cyfrowe mają "Pomiar światła powiązany z punktem ostrości" . Chodzi mi o to aby jasny punkt światła na wpływał na fotografowaną osobę.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Dawno dawno temu to było ale czy Nikony jedno cyfrowe mają "Pomiar światła powiązany z punktem ostrości" . Chodzi mi o to aby jasny punkt światła na wpływał na fotografowaną osobę.
    Tak. Pomiar jest dokonywany przy aktywnym punkcie.

  9. #19

    Domyślnie

    Tak może na przyszłość dla tych którzy wolą czytać forum niż instrukcje. Nikon w instrukcji na ten temat pisze tak:
    Przy pomiarze punktowym aparat dokonuje pomiaru w kole o średnicy 3,5 mm. Koło znajduje się w centrum bieżącego pola AF, pozwalając na pomiar obiektów znajdujących się poza centrum kadru (jeżeli używany jest obiektyw bez procesora lub działa automatyczny wybór pola AF,
    aparat będzie dokonywał pomiaru centralnego pola AF).

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Koło znajduje się w centrum bieżącego pola AF, pozwalając na pomiar obiektów znajdujących się poza centrum kadru (jeżeli używany jest obiektyw bez procesora lub działa automatyczny wybór pola AF,
    aparat będzie dokonywał pomiaru centralnego pola AF).
    Moglbys to narysować..
    Milosnik negatywow.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •