Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Telefon antyserialowy?

    Włączyłem dzisiaj, po raz pierwszy od dawna starego HTC, konkretnie Era G1 z Androidem. Okazało się, że w czasie aktualizacji danych, lub rozmowy, zrywa mi obraz z satelity C+ (efekt podobny jak przy braku sygnału z anteny). Co ciekawsze efekt występuje tylko i wyłącznie na kanale 66 (TVP Seriale).

    W zasadzie nic wielkiego, ten kanał tylko żona ogląda i to rzadko, ale zacząłem się zastanawiać jak to jest właściwie możliwe? Nie starczyło mi wiedzy, żeby rozwiązać problem. Ma ktoś jakiś pomysł?
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Teoria mówi, że L-band, czyli zakres częstotliwości, w którym "podróżuje" sygnał od konwertera do tunera, pokrywa się częściowo z pasmem GSM (L-band to 950-2150 MHz). Jeśli telefon Ci zakłóca odbiór, to odpowiedź jest tylko jedna: zmień kabel, bo masz jakieś g... które kompletnie nie ekranuje sygnału wewnątrz przewodu od otoczenia.

    BTW. numer kanału jest nieistotny, bo to kwestia tylko ustawienia Twojego TV/tunera. Ważne jest na jakiej częstotliwości jest dany program nadawany. Pewnie jakbyś poszukał, to podobny efekt zaobserwowałbyś też na innych programach, nadawanych w tej samej paczce co TVP Seriale.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  3. #3

    Domyślnie

    costi - dzięki za szybką odpowiedź, to wiele wyjaśnia. Tylko pojawia się następne pytanie: W domu jest kilka telefonów - czemu tylko ten powoduje problemy? A może inne też, tylko na kanałach, których nie używam?
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •