Close

Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Question Lampa Variant 730-2 AF + D100 (ew. jaka lampa?)

    Cześć,

    Posiadam starą lampę variant 730-2 AF. Posiada TTL, jest dedykowana dla lustrzanek analogowych. Sprawnie działa z Nikonem D3000, Fujim S9500 a nawet z Canonami (testowałem). Tylko nie na moim nikonie D100. Po podłączeniu lampy blokowana jest migawka, nie mogę pstryknąć, a na wizjerze zaświeca się czerwony piorunek. Wg instrukcji należy wyłączyć TTL na lampie (niby nie współpracuje) - co zrobiłem. Nadal nie działa. Co może być przyczyną? Dodam, że lampa działa normalnie po połączeniu w sposób radiowy, ale to nie zasada.... Co powinnienem włączyć / wyłączyć na lampie, a co w aparacie. Nadmienię, że na lampie mam następujące przełączniki:
    AF ON/OFF, TTL, Czerwoną kropkę obok, obok niebieską (zakresy mocy), Coś takiego jak MIN i MIK (przełącznik), nie kumam. W załączeniu foto lampy od tyłu.O instrukcji mogę zapomnieć.

    Chyba, że chcielibyście mi polecić jakieś coś, czym powinienem się kierować kupując lampę do tego modelu. Interesują mnie starsze sprzęty, tak gdzieś do 100 - 150 zł.

    Dzieki z góry
    Ostatnio edytowane przez chewinggum ; 13-06-2011 o 10:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •