Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    tak przerabiałem już Astera tyle że mam teraz z nim problemy. Czasem działa na 50m czasem na 30 a czasem na 4...

  2. #22
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Może jak to napisał Shanleaf coś przegrzałeś, albo w inny sposób uszkodziłeś połączenia.
    Sama antena jako taka nie może wpływać w ten sposób na zasięg. Kluczowe znaczenie ma napięcie zasilania nadajnika, wraz ze spadkiem napięcia spada moc nadajnika (zasięg), więc może chodzi o naruszone (lub zaśniedziałe) styki przy baterii.

  3. #23

    Domyślnie

    bateryjki świeże Duracelki, wyczyszczone styki, nic nie przegrzałem... nie wiadomo ni choroby co jest nie tak...

  4. #24
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Może masz "zimne luty", to się zdarza dość często zwłaszcza przy lutach bezołowiowych. Trzeba by się przejść do kogoś obytego z lutownicą i poprawić wszystkie luty. Sam tego nie rób, bo to SMD i nie dasz rady, najlepiej jakiś serwis RTV (zrobią Ci na poczekaniu w 3 minuty).
    Antena nie ma z tym nic wspólnego; jej zadaniem jest zmiana sygnału elektrycznego na radiowy, przy czym można uzyskać wzmocnienie tego sygnału ( z tego korzystamy montując większą antenę, uzyskujemy większy zasięg ).
    Błąd dotyczy sygnału przewodzenia elektrycznego pomiędzy baterią, a kondensatorem przed anteną (czyli coś nie łączy na płytce)

  5. #25

    Domyślnie

    Patrzę sobie po eBayu w poszukiwaniu gniazdka rp-sma i znalazłem tylko takie z nóżkami. Można je spiłować/obciąć/obgryźć?

    Takie o (pomijamy to, ze w opisie jest female a na zdjęciu male)
    Pursue happiness with diligence

  6. #26
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Jeśli jest podkładka i nakrętka, to pewnie da się to zamocować; nóżki (te do mocowania w płytce) można odciąć.

  7. #27

    Domyślnie

    teraz jeszcze znalazłem taką złączkę. Transwestyta?

    Pursue happiness with diligence

  8. #28
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    To jest do zaciskania na kabel, nie nadaje się do obudowy.

  9. #29

    Domyślnie

    Zamontowalem antenke. Zasieg sprawdzony (guzikiem testowym) to 50m. Nie wiem ile bylo przed modyfikacja i nie wiem czy z dalszej odleglosci tez zlapie bo pod domem nie bardzo mam gdzie sprawdzic. Zza plecow tez wyzwala musze teraz wymienic baterie w drugim odbiorniku i zobaczyc czy uda mi sie wyzwolic dwie lampy jednoczesnie.

    EDIT: Obie lampy wyzwalają się pod warunkiem, że na obu ustawiony jest ten sam kanał (1 lub 2)
    Ostatnio edytowane przez Boryszuk ; 11-07-2011 o 18:27
    Pursue happiness with diligence

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Chorzów/Weilburg-Kubach
    Posty
    39

    Domyślnie

    a jaka w koncu zamontowałeś?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •