Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Question [szukam] Phottix tetra zasieg

    Kiedys widzialem w necie fajny opis (manual) jak przy pomocy lutownicy i kawalka cienkiego drutu skutecznie zwiekszyc zasieg wyzwalaczy Phottix Tetra niestety nie pamietam gdzie to bylo nie ma ktos z Was info na ten temat ???

  2. #2
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Link, który kolega podał dotyczy rozszerzenia ilości modeli lamp współpracujących, a nie samego zasięgu.
    Tutaj jest co nieco o antenie do phottixa
    http://fujiklub.pl/viewtopic.php?t=8431
    Nikon D40 -> D90, Nikkormat EL2 + S18-35/1.8 + 35/1.8 + 18-55 II + 80-200 f/4.5 + Orestor 2.8/100 + Series E 100mm f/2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shanleaf Zobacz posta
    Link, który kolega podał dotyczy rozszerzenia ilości modeli lamp współpracujących, a nie samego zasięgu.
    (...)
    O fucktycznie. Szybkość nie zawsze idzie w parze z trafnością. Zobaczyłem Tetre i kawałek druta więc się nie wczytywałem i dlatego taki babol.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Najlepiej uzyć anteny zewnętrznej na 433 MHz, choć Phottix nie jest zbyt selektywny i antenka od Acces Poitna ( takiego zwykłego do netu, za 1zł z Allegro ) na 2,4 GHz działa jak na moich zdjęciach podlinkowanych przez Shanleaf.

  6. #6

    Domyślnie

    dzieki koledzy fujiklub tez znalazlem, ale to dalej nie ta stronka ktorej szukam tam byl fajny manual step by step ze zdjeciami i parametrami drucika (przekroj, dlugosc itd) ktory byl nawiniety jak sprezynka i schowany w obudowie i na koniec podpiety pod antenke 433mhz zasieg zwiekszal sie do 150m a skutecznosc 10/10 strzalow !


    ale dzieki za feedback
    Ostatnio edytowane przez norbibxl ; 14-06-2011 o 10:42

  7. #7
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norbibxl Zobacz posta
    dzieki koledzy fujiklub tez znalazlem, ale to dalej nie ta stronka ktorej szukam tam byl fajny manual step by step ze zdjeciami i parametrami drucika (przekroj, dlugosc itd) ktory byl nawiniety jak sprezynka i schowany w obudowie i na koniec podpiety pod antenke 433mhz zasieg zwiekszal sie do 150m a skutecznosc 10/10 strzalow !


    ale dzieki za feedback
    MZ nie ma to większego sensu. Drucik był nawinięty jak sprężynka, bo pewnie ktoś go sukcesywnie docinał strojąc antenę i nie ma sensu podawania jego długości, bo dla każdego nadajnika będzie ona inna. Jak pisałem wcześniej PHOTTIX nie pracuje selektywnie; gdyby tak było działał by idealnie na na antenie 433MHz o której wspomniałeś; skoro było coś docinane - znaczy antena wymagała dopasowania ( w ten sposób stroi się anteny, ale w tym przypadku jest to zbędne).
    Mój zestaw pracuje na antenie 2,4 GHz (!!!) i działa bez problemu na na długość boiska do piłki nożnej (100m?) 10/10 strzałów. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć zasięg zastosuj drugą antenę przy odbiorniku i osiągniesz z pewnością znacznie więcej niż 150m.

  8. #8

    Domyślnie

    czyli wlutowales krotki kawalek drutu w scierzke i zakonczyles go antena 2.4ghz i bangla na 100M dobrze zrozumialem ? Jesli tak to moze niepotrzebnie szukam tej solucji ze zwinietym drutem choc pamietam ze tam opis byl bardzo konkretny i faktycznie moze chodzilo o zestrojenie anteny ale chyba bardziej chodzilo o to ze ten zwiniety drut sam w sobie byl juz antena a zewn antenka tylko "wzmacniala" sygnal i byla krotka bo wspomniany drucik byl ukryty wewnatrz

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Dobrze kombinujesz; antena to kawałek drutu, jego długość można w prosty sposób obliczyć ze wzoru i przyciąć odcinek dla danej częstotliwości (długości) fali. Na tym kończy się matematyka, a zaczyna praktyka czyli strojenie anten. Jak pisałem wcześniej PHOTTIX nie jest selektywny ( nie trzyma dokładnie zadanej długości fali ) i takie strojenie mija się z celem (przynajmniej w w naszym przypadku, bo sygnał i tak przechodzi przez kilka ścian).
    Moja przeróbka to pełen spontan w pierwszy dzień zabawy "radiem" spadł mi znacząco zasięg (pomimo nowych baterii w nadajniku ). Dolutowałem więc do anteny pętlowej (na płytce nadajnika) ok. 30cm przewodu ( taki "elektrotechniczny" chyba 0,5m²) i zasięg zwiększył się zauważalnie, następnie skróciłem odcinek przewodu do kilku cm (tak by mieścił się pod klapką nadajnika) i drugi jego koniec zlutowałem ze środkowym pinem anteny od starego AP 2,4GHz (taka miałem akurat pod ręką, i tak zostało do dziś ).
    Zasięg jest wystarczający (jak widać na zdjęciach z forum Fuji), ale możesz zastosować antenę na 433MHz, która jest o kilka cm krótsza ( prętową ), lub taką smd (do druku) i zamknąć ja w obudowie (chyba się zmieści).
    Antena prętowa 2,4GHz http://allegro.pl/antena-dookolna-pa...652696848.html
    Gniazdo http://allegro.pl/gniazdo-rpsma-luto...630469156.html
    Antena prętowa 433MHz http://www.a2s.pl/ant-04-p-3787.html
    Anteny smd http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/12414

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki Art Erie pobawie sie z antenkami i zrobie skrot z opisem jak sie zabawa uda

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •