Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    Latarke do roweru?
    out of the body
    OM10+S28-70

  3. #23

    Domyślnie

    mozesz za jego pomocą najpierw rozwałkować ciasto a potem wycinac nim kółka na pierogi

  4. #24

    Domyślnie

    hehe fajny wątek
    ja bym rozwijał wspomnianą już wielokrotnie tutaj koncepcję latarki
    może zrobić z niej czołówkę ledową z funkcją regulacji skupienia wiązki światła na 18 mm by było rozproszone szeroko a kręcąc zoomem do 55 zwężało by się i wydłużało snop światła chyba do zrobienia do tego jakiś fajny uchwyt z regulacją i opaska na głowę z logo nikoniarzy np. i PETZL czy Black Diamond się chowa
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  5. #25

    Domyślnie

    śmigam czasem po jaskiniach i mam latarkę na czoło jest to fajna sprawa także jest soczewkowa więc taka jak zakłada Twój koncept co prawda jest miniaturowa ale daje mega światło, w tym wypadku obawiał bym się przywalenia nią o jakieś stalagmity czy inne skały a mogło by to zaboleć i mnie i latarkę :P ale sam w sobie pomysł soczewkowej tak tylko która to soczewka jest odpowiedzialna za rozproszenie światła, nie mogą ostać wszystkie bo on nie ma w sobie tyle miejsca

  6. #26

    Domyślnie

    sory, że post pod postem ale. na cel idzie latarka soczewkowa, sprawa prosta nie jest bo nie wszystkie soczewki mogą zostać trzeba wybrać te światło rozpraszające, aczkolwiek juz drugi dzień rozbieram ten obiektyw i sie po prostu nie da....doszedłem do tubusu z soczewkami i przysłoną i się po prostu nie da....odkręciłem wszystkie śrubki prócz 2 które ukryte są pod pierścieniem ogniskowania i nie ma do nich dostępu, nie da się go wyjać ani przodem ani tyłem w bok też nie pójdzie :P ma ktos pomysły ? moze ktoś się spotkał z rozkręcaniem 18-55 jakiegokolwiek to by mi w sumie pomogło bo jak nie to idzie "pod młotek" i nie chodzi tu o sprzedaż

  7. #27

    Domyślnie

    heh.. miałem identycznie. Obiektyw (tylko że 28-80) się wykrzywił w stylu tilt-shift. Postanowiłem go rozebrać z nutka nadziei na jego naprawę. Skończyło się na rozebraniu, bo złożyć już tego się nie dało.
    Nikon system...

  8. #28

    Domyślnie

    z 28-80 miałem problem, że blokował się na jednej ogniskowej, jak użyłem siły, że przeskoczyło to coś chrupło i fajrant do kosza... ogólnie już 18-55 rozkręciłem, dostałem pełną instrukcję rozkręcania tego szkła od A do Z szkoda, że nie miałem od początku bo więcej części by się zachowało na sprzedaż a tak to niektóre taśmy poszły :P, jakby kto chciał silnik SWM z taśma, elektroniką i innymi to się pozbędę mam też inne śmieci ogólnie to całą szklanke

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •