Close

Strona 3 z 57 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 566

Wątek: D90 czy D7000

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawełfoto Zobacz posta
    Nie byłbym taki pewny, widocznie mało jeszcze widziałaś, w przedziale do 20-25tyś żadna kamera nie dorówna jakością
    i filmowym obrazkiem do np Canona Eos 5D Mark II. Mogę podać Ci linka do klipów gdzie jakość zwali Cię z nóg.
    Temat jest o nikonach d90 i d7000 Ale jak tak spojrze to d90 + kamera sony < w/w canon (w cenie), o ergonomii filmowania kamera nie wspomne bo w porownaniu z aparatem to jest przepasc.
    Ale kto bogatemu zabroni , tylko po co wtedy kupowac aparat skoro chcemy krecic filmy ...
    D90 / N35 1.8G / N70-300VR 4.5-5.6G

  2. #22

    Domyślnie

    Powiem tak, by lustrzanką kręcić wygodnie trzeba ją obudowąc, a to RIG, a to stedycam i wtedy ma to sens Trzeba trochę zainwestować. Jakość wtedy faktycznie można uzyskać iście filmową. Jakość z 5d mk2 gdy się pojawił porównywana była do kamery red one która kosztuje 60 tys zł. d7000 też ma tu duże możliwości i mam nadzieję je z niego wydobyć. A czemu nie kupuję kamery? Nie da mi tego obrazka i głębi ostrości co aparat, a poza tym muszę mieć go do robienia też zdjęć ;P Ale nie ma co prowadzić dyskusji nie na temat Koleżanka nie szuka aparatu do kręcenia filmików tylko do robienia zdjęć Mam nadzieję że szybko znajdzie jakieś rozwiązanie i się pochwali

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sputnik_Wwa Zobacz posta
    Dobra decyzja tak btw. 18-105 to jest przyjemny zoom, ale dość ciemny i bardzo delikatny z racji plastikowej budowy.
    Jak się gwoździ nie przybija, to jest wystarczająco solidny
    Jego jedyna wada, to jasność ale z drugiej strony przy d300s można trochę iso do góry podnieść, a za te pieniądze, to naprawdę fajne szkło. Ostre i z dobrym zakresem.
    kattebush jeśli chcesz kompletować szkła i nie masz nic szerokiego, to może coś takiego: http://www.samyang.pl/produkt,97,kat..._if_mc_fisheye
    Sam planuję niedługo zakup tego szkiełka.
    Jeśli chodzi o puszkę, to również polecam d300s. Jak Ci się nie pali, to poczekaj do jesieni, powinien być już znany termin wejścia na rynek jego następcy. Ceny wtedy na pewno spadną i myślę, że za ok 4000 będzie można kupić. Zresztą ja niewiele drożej kupiłem ale nadeszło trzęsienie ziemi i ceny poszły w górę.

  4. #24

    Domyślnie

    Fisheye jest fajnym szkłem ale ciężko go w reporterce za często użyć

  5. #25

    Domyślnie

    I niestety ten fish to manual, nie chodzi mi tu o af lecz o pomiar światła którego niestety nie będzie ani w D5000 ani w D90 ani w D7000, sam myślałem nad tym obiektywem ale niestety nie wiem czy poradzę sobie w trybie M ustawiając sam migawkę przy zmieniających się warunkach to naprawdę nie łatwe.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Expel Zobacz posta
    I niestety ten fish to manual, nie chodzi mi tu o af lecz o pomiar światła którego niestety nie będzie ani w D5000 ani w D90 ani w D7000, sam myślałem nad tym obiektywem ale niestety nie wiem czy poradzę sobie w trybie M ustawiając sam migawkę przy zmieniających się warunkach to naprawdę nie łatwe.
    A D7000 nie ma przypadkiem już pomiaru światła ze szkłami bez CPU?

  7. #27

    Domyślnie

    Ma Co do AF na fishu to jest potrzebny jak druga kierownica w bagażniku samochodu ;P

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sputnik_Wwa Zobacz posta
    Ma Co do AF na fishu to jest potrzebny jak druga kierownica w bagażniku samochodu ;P
    dobre. Ale to fakt, tam głębia ostrości jest jak Ocean Spokojny więc nie ma się czym przejmować.

  9. #29

    Domyślnie

    Panowie - teraz to już na pewno poczekam
    D7100 + S 17-50 2.8 + S 10-20 4-5.6 +N 55-300 4.5 - 5.6 + SB 700. Parę staroci: MC Helios - 81H 50/2, Helios 44-2 58/2, Olympia De Lux 135/2.8
    --------
    W przyszłości: N 70-200 2.8 i N 24-70 2.8

  10. #30

    Domyślnie

    W takim razie moja pomyłka co do D7000 porostu gdzieś czytałem że dwu i cztero cyfrowe nikony nie mają pomiaru światła z szkłami bez cpu. Byc może post z tym pisany był jeszcze przed wydaniem D7000 i stąd mój błąd...

Strona 3 z 57 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •