Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie F801s - na co wymienić?

    Mam F801s + N50/1,8, Sigma 28-105, Sigma 70-300DL. Przedtem uzywałem Praktiki BX20. Zalety F801s to dla mnie: duży jasny wizjer, solidna budowa, pomiar punktowy, tanie i łatwo dostępne zasilanie. Wady: brak pełnej obsługi obiektywów typu G i AF-S/HSM. Wady mnie denerwują, bo jest strasznie wolny i głośny autofokus na S70-300. Fotografuję głównie przyrodę amatorsko i dobry, szybki telezoom się przyda. Jaki korpus możecie polecić biorąc pod uwagę wymienione wady/zalety? Czytałem wątek o F65 - ten odpada od razu.

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Ile możesz wydać?

    Pozdrawiam

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    F70 - współpracuje także z manualnymi obiektywami (pomiary)
    F80 - jak najbardziej, ale chyba już brak obsługi manuali
    F100 oczywiście. teraz chodzą już w okolicach 1 tys.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    F80 ma kiepską, cholernie głośną wiertarkę i mniej czuły AF. Też popieram F100-tkę.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 31-01-2007 o 12:28

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    F80 to pierwsza lustrzanka nikona, która nie współpracuje w pełni z manualnymi szkłami. Lipa totalna, a do tego niespecjalny wizjer w porównaniu do osiemsetki.
    Po osiemsetce to już chyba tylko F100.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Wydać mogę poniżej tysiąca. Manualnych szkieł raczej nie musi obsługiwać.Zależy mi na dobrym wizjerze, najlepiej z korekcją, bo mam małą wadę wzroku. Czytałem wątek i testy N70-300 VR-podoba się. Nie chcę zbyt wiele wydać na korpus, lepiej mieć szkło dużo lepsze niż moja S70-300, która jest wolna i nieostra. Puszka powinna być tylko przyzwoita i dobrze obsługiwać nowsze obiektywy. W perspektywie roku do dwóch chcę uzbierać na jakiś cyfrowy.

  7. #7

    Domyślnie

    to zbieraj na cyfrę i obiektywy a 801 zostaw w spokoju i rób zdjęcia - to przecież dobry aparat i jesli zamierzasz kupić cyfrę to wydawanie 1000 zł na F100 jest nieopłacalne, a nic tańszego i lepszego od 801 nie znajdziesz.

  8. #8

    Domyślnie

    jak w analogu to tylko na f100 .. zmiana na f80 to jak zmiana "siekierki na kijek" - lepiej poczekać i dozbierać do f100

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    zgadzam się z ostrowski_marci zostaw sobie 801 (ja też tak zrobiłem) i kupuj cyfre,
    te obiektywy G beda chodziły z 801 w trybie S oraz P - może obędziesz się jakiś czas bez M i A w 801.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Wg tabelki ze strony nikona z obiektywami G działają w pełni F100, F80, F75, F65, F55, F60, F50.Może poradziłbym sobie bez trybu A i M, ale jak założę obiektyw AF-S to zdaje się nie będzie autofokusa?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •