Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    .N.K.N.
    Gość

    Question Ustawienia manualne - SKOKI DO WODY

    Witam .
    Chciałabym abyście doradzili mi jak ustawić swoją lustrzankę do zdjęć j.w skoków do wody .
    Jaki najlepiej ustawić czas , jaką przesłonę itp. itd.
    Jak ustawić też kiedy skakać będzie kilka osób .
    Mój aparat to NIKON D40 ,
    posiadam też 2 obiektywy :
    - kit - AF-S18-55 II
    - portret - NIKKOR 50mm f/1.8D

    Którym obiektywem uda mi się zrobić lepsze zdjęcia ?
    Na jakich ustawieniach ?

    Czekam na Wasze rady ...

  2. #2

    Domyślnie

    Obiektyw w zależności gdzie będziesz stała..Czy blisko czy daleko .Przy dalszym miejscu nie ma znaczenia ogniskowa ,bo podobne, natomast w 50/1.8 masz możliwość pobawić się przysłoną.


    reszta to musisz się pobawić i zobaczyć na podglądzie.

    polecam książki o tematyce foto, a na dzień dobry to taką pozycję. :
    Bryan Peterson: Czas naświetlania bez tajemnic
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o obiektyw to lepszy byłby 50 1.8 ze względu na to ze na otwartej przysłonie uzyskałabyś szybsze czasy bez podnoszenia iso...ale,z tym obiektywem musisz ostrzyć manualnie więc odpada.
    Co do kita, otwarta na maksa przysłona, chyba ze warunki oświetleniowe bdb więc można lekko przymknąć, af ustaw na af-c no i próbuj zoom-uj, ja bym robił na piorytecie przysłony i najwyzej podkręcał iso w razie jakby czasy były za wolne...
    jedna osoba wąski kąt, więcej osób szerszy..ale chyba tyle to wiesz ;]

    ps. nie dubluj wątków w różnych działach.

    semati: a w kicie to przysłona nie może się pobawić ?
    Ostatnio edytowane przez arturmsi ; 04-06-2011 o 14:33

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie za 50/1.8

  5. #5

    Domyślnie Re: Ustawienia manualne - SKOKI DO WODY

    Witam .
    Chciałabym abyście doradzili mi jak ustawić swoją lustrzankę do zdjęć j.w skoków do wody .
    Jaki najlepiej ustawić czas , jaką przesłonę itp. itd.
    Jak ustawić też kiedy skakać będzie kilka osób .
    Mój aparat to NIKON D40 ,
    posiadam też 2 obiektywy :
    - kit - AF-S18-55 II
    - portret - NIKKOR 50mm f/1.8D

    Którym obiektywem uda mi się zrobić lepsze zdjęcia ?
    Na jakich ustawieniach ?

    Czekam na Wasze rady ...
    Moja rada to zdecydowanie 50. Nie ma af z twoim body ale skoki do wody to bardzo przewidywalna dyscyplina sportowa i praktycznie stała odległość od obiektu więc nie powinno być większych problemów z fokusem. Ja kiedyś manualami robiłem siatkówkę i nie było tak źle. Czasy myślę że będą odpowiednie w granicach 1/500 i krótsze, iso dostosujesz do czasów, przesłona jak najbardziej otwarta.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 05-06-2011 o 10:33 Powód: bez sygnaturek
    D90 szkiełka i błyskotki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturmsi Zobacz posta
    Jeśli chodzi o obiektyw to lepszy byłby 50 1.8 ze względu na to ze na otwartej przysłonie uzyskałabyś szybsze czasy bez podnoszenia iso...ale,z tym obiektywem musisz ostrzyć manualnie więc odpada.
    Co do kita, otwarta na maksa przysłona, chyba ze warunki oświetleniowe bdb więc można lekko przymknąć, af ustaw na af-c no i próbuj zoom-uj, ja bym robił na piorytecie przysłony i najwyzej podkręcał iso w razie jakby czasy były za wolne...
    jedna osoba wąski kąt, więcej osób szerszy..ale chyba tyle to wiesz ;]

    ps. nie dubluj wątków w różnych działach.

    semati: a w kicie to przysłona nie może się pobawić ?
    Oczywiście ,że można Z tym, że 2,2 nie uzyskasz )
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  7. #7

    Domyślnie

    Jak kilka osób bedzie skakac nie ogarnie sie tego 50mm. W pogodny dzień jasnosc kita wystarczy w zupełności. Proponuję priorytet przysłony i ustawienie wartości minimalnej. Pomiar światła w zależności od sytuacji, stawiałbym jednak na matrycowy. No chyba, że będzie duża rozbieżnosc miedzy światłem na skaczących i tłem, wtedy punktowo. 50mm nie brałbym też z racji tego, że brak AF w przypadku kogoś kto ma zerową wprawę w tego typu zdjęciach spowoduje, że na etapie przeglądania zdjęc na kompie okaże się, że 90% jest nieostre. To moje zdanie ; )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •