Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Zamek Lubelski

  1. #1

    Domyślnie Zamek Lubelski


    Zapraszam do Lublina

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HEADHUNTER Zobacz posta
    Niestety straaaasznie przepalony.
    Chyba najwyższy czas kolego na zmianę monitora. Od strony technicznej nie można temu zdjęciu absolutnie nic zarzucić.

    Co do oceny, to kadr całkiem przyjemny, jednak dużo korzystniej prezentował by się bez samochodów i przechodnia.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo fajne miejsce.
    Technicznie jak najbardziej poprawne.

    Jednak trochę ciasno.
    Nie znam tego miejsca, ale wolał bym bardziej z lewej stanąć by pokazać ten pałac.
    A może można z drugiej strony podejść?
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze opinie.

    Jakub Klimczak niestety zazwyczaj w tym miejscu o tej porze (godz. 16) jest o wiele więcej przechodniów i samochodów stojących obok Zamku. Wierz mi, że dość długo czekałem aż "ruch uliczny" spadnie do minimum. W zasadzie to z kadrem wyrobiłem się tuż przed następną "falą" przechodniów idących po Trakcie w stronę Zamku.
    Miło mi, że dobrze oceniasz moje zdjęcie. Lustrzanką fotografuję dopiero niespełna 2 miesiące. Można powiedzieć, iż dopiero staram się zapanować nad tym sprzętem. To nie to samo co zwykła "małpka", którą robiłem zdjęcia przez kilka ostatnich lat.
    Cały czas odkrywam coś nowego, czytam książki, a następnie wychodzę w teren, w miarę możliwości czasowych, na ćwiczenia praktyczne.
    Zastanawiałem się, czy umieszczać jakiekolwiek fotografie ale uznałem, że lepiej poznać zdanie innych, bo ja mogę nie zauważać swoich błędów i być wobec siebie troszkę nieobiektywny

    mjr ciasno, ponieważ taki był mój zamysł na kompozycję tego kadru. Nie da się bardziej przesunąć w lewą stronę, bo są schody, na których zresztą stałem. W moim odczuciu wybrałem optymalne miejsce, z którego mogłem tak przedstawić ten Zamek.
    Z drugiej strony również można podejść z tym, że to niewiele zmienia, ponieważ dookoła jest wiele drzew i zieleni, które zasłaniają dużą część budowli. Ewentualnie można stanąć na wprost i skadrować Zamek od dołu.

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Fajna kompozycja, nic bym nie zmieniał, co nie znaczy że nie można poszukiwac innych rozwiązań . Elewacja nie jest przepalona, ale mzd. nieco "świeci", zgubiła fakturę za sprawą mocnej ekspozycji słońca i swojego jasnego koloru. Może dla wydobycia detali warto by użyć filtra polaryzacyjnego (o ile tego nie zrobiłeś) lub ją przynajmniej przyciemnić ? Zamek leci troszkę w prawo, ale to nie wpływa istotnie na mój odbiór zdjęcia i jest łatwe do skorygowania. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 01-06-2011 o 07:31

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Fajna kompozycja, nic bym nie zmieniał, co nie znaczy że nie można poszukiwac innych rozwiązań . Elewacja nie jest przepalona, ale mzd. nieco "świeci", zgubiła fakturę za sprawą mocnej ekspozycji słońca i swojego jasnego koloru. Może dla wydobycia detali warto by użyć filtra polaryzacyjnego (o ile tego nie zrobiłeś) lub ją przynajmniej przyciemnić ? Zamek leci troszkę w prawo, ale to nie wpływa istotnie na mój odbiór zdjęcia i jest łatwe do skorygowania. Pozdrawiam
    Cały czas szukam nowych rozwiązań Elewacja troszkę świeci, ponieważ po niedawnej renowacji jej kolor jest bardzo jasny, dodatkowo świeciło ostre słońce. Niestety jeszcze nie mam filtra polaryzacyjnego. Zdjęcie umieściłem w tym kształcie, w jakim wyszło prosto z "puszki" bez żadnych poprawek, na pewno można jeszcze się troszkę "pobawić" i pewne rzeczy skorygować dla jeszcze lepszego odbioru.

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja bym się tam wybrał np z rana jak by jeszcze fajne chmurki do tego były.
    Mógłbyś też w drugą stronę na starówkę zrobić widoczek.
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  8. #8

    Domyślnie

    "Klasyczne" ujęcie zamku* - nie porywa, ale też nie wyszło źle... Popróbuj kadrów z różnych stron i o różnej pogodzie i porze dnia (2/3 zdjęć robionych temu zamkowi* wygląda podobnie jak Twoje).


    *ta budowla to tak naprawdę więzienie stylizowane na zamek, wybudowane na terenie nieistniejącego już prawdziwego zamku - z tego prawdziwego została baszta i kaplica (kaplicę polecam odwiedzić osobiście: to chyba jedyna w Polsce taka adaptacja stylu bizantyjsko-ruskiego na potrzeby Kościoła rzymskiego)
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

  9. #9

    Cool

    Nieźle, tym bardziej, że to są Twoje początki. Ładne zdjęcie.

    Cytat Zamieszczone przez mjr Zobacz posta
    Bardzo fajne miejsce.
    Technicznie jak najbardziej poprawne.

    Jednak trochę ciasno.
    Nie znam tego miejsca, ale wolał bym bardziej z lewej stanąć by pokazać ten pałac.
    A może można z drugiej strony podejść?
    Warto i należy zwiedzić. Zamek wykorzystywany na więzienie w czasie ostatniej wojny: Niemcy, NKWD ale również jeszcze parę lat po wojnie b. wiele osób wjeżdżając do zamku i patrząc na Starówkę nie przypuszczało, że po raz ostatni widzą słońce. Zamek do dziś (niestety) okryty mroczną i straszną tajemnicą.

    Będąc w Lublinie kilkanaście dni, marzyło mi się stworzyć dramatyczny i mocny obraz przy czerwonym / krwawym niebie lecz niestety nie miałem szczęścia.

    Są ładne ujęcia z drogą prowadzacą do zamku, z większej odległości jak również w stronę przeciwną, na Starówkę.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    Zamek wykorzystywany na więzienie w czasie ostatniej wojny [...]
    Przepraszam, że tak się czepię - obecna budowla ZWANA zamkiem lubelskim była wybudowana w XIX w. jako więzienie (na wzgórzu, gdzie faktycznie dawniej był zamek, ale "się wziął i zniszczył") i od samego początku była tym więzieniem. Z czasem stała się miejscem kaźni Polaków walczących o niepodległość: od czasów carskich, poprzez czasy hitlerowskie, aż po czasy komunistów. Nie jest więc to zamek wykorzystywany na więzienie, tylko więzienie nazywane zamkiem lubelskim. Ja sam wolę używać nazwy "zamek", ale...

    Nie zmienia to wszystko faktu, że budowla jest ładna, malownicza i można tam zrobić fajne zdjęcia, a nawet pozwiedzać .

    Przepraszam za ten OT raz jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez lewAp7 ; 04-06-2011 o 09:45
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •