Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: AMD w notebok'u

  1. #1

    Domyślnie AMD w notebok'u

    Planuje zakup notebok'a. Pamietam, ze kilka lat temu urządzenia z tymi procesorami bardzo się nagrzewaly i często pracował wentylator. Czy coś się zmieniło w temacie AMD i notebook ?
    Czy waro rozważać taki zakup?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam Asusa na Turionie i jest tragedia.
    Nigdy więcej laptopa na AMD!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinc Zobacz posta
    Ja mam Asusa na Turionie i jest tragedia.
    Nigdy więcej laptopa na AMD!
    Dlaczego ? Mam Phenoma w laptopie i wszystko dziala bez problemow.
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia dlaczego, ale po mniej więcej godzinie pracy przy zdjęciach strasznie zamula. Przycina się i bardzo często włącza się wentylator. Temperatura procesora osiąga wartość ponad 80 stopni i praca zaczyna być strasznie wkurzająca. Już się do tego przyzwyczaiłem, ale kolejny laptop na pewno będzie na intelu.
    Wcześniej miałem HP nx7400 na Celeronie i przyznam, że pracował zdecydowanie ciszej i był jakiś taki żwawszy.
    Zresztą nadal pracuje bo odziedziczyła go moja córcia

  5. #5

    Domyślnie

    Próbowałeś odkurzyć kanały wentylatora?Mnie pomogło,wentylator rzadko się włącza i pracuje ciszej.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinc Zobacz posta
    Nie mam pojęcia dlaczego, ale po mniej więcej godzinie pracy przy zdjęciach strasznie zamula. Przycina się i bardzo często włącza się wentylator. Temperatura procesora osiąga wartość ponad 80 stopni i praca zaczyna być strasznie wkurzająca. Już się do tego przyzwyczaiłem, ale kolejny laptop na pewno będzie na intelu.
    Wcześniej miałem HP nx7400 na Celeronie i przyznam, że pracował zdecydowanie ciszej i był jakiś taki żwawszy.
    Zresztą nadal pracuje bo odziedziczyła go moja córcia
    Odkurzacz i naprzod a jako normalny facet poradzisz sobie tez z kilkoma srubkami, czesto gesto po dluzszym uzywaniu laptopa na oslonie wlotow powietrza, tej wewnetrznej siatce zbiera sie tyle kurzu ze wentylacja spada o dobre kilkadziesiat procent. Jak masz jakiegos futrzaka w domu to juz w ogole dywan w laptopie


    Zerknij w msconfig i regedit, sprawdz co ci sie uruchamia razem z Windowsem, calkiem sporo dziwnych programow tam sie zbiera po jakims czasie a jak instalujesz system ze sklepowego obrazu na dysku to juz "fabrycznie" masz kupe niepotrzebnych smieci dzialajacych w tle. Ale to pewnie wiesz.
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  7. #7

    Domyślnie

    W przypadku mojego egzemplarza praktycznie od samego początku tak się zachowuje. Raczej odkurzenie wlotów wentylatorowych nic nie pomoże. Prędzej skłaniam się do postawienia świeżego systemu, bez różnego rodzaju dodatków które są napakowane w nowym laptopie. Może to jakoś pomoże.

    Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Na pewno wezmę je pod uwagę przy ew. zakupie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •