Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 128
  1. #1

    Domyślnie Windows 7 64 bit a obróbka.

    Zwracam się do Was z poytaniem.
    Planuję właśnie zakup dobrego, nowego komputera.
    Wszyscy doradzają kofigurowanie i planowanie przyszłosci na Windows 7 64 bit.

    Co myślicie o poniższym zestawie głównie pod kątem pracy z obróbką zdjęć.
    Osobiście używam GIMPa, ale pewnie podobnie się to ma z PS.

    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Podłącz się pod ten watek gdzie ględzimy o komputerach, a tak od mnie na szybkiego to po co Ci zasilacz 750W ! poza tym stawiał bym nowy komputer dla fotografa jednak na platformie intela i zamiast W7 OEM brał bym BOX oszczedź kasy na zasilaczu kupując 450 Wat markowy Corsair, Tagan, Amacrox, Seasonic, Huntkey czy co tam chcesz
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=180875
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-05-2011 o 09:10
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #3

    Domyślnie

    Radek 6950 jest z myślą o obróbce?

    Zasilacz chyba trochę przesadzony. Tradycyjnie już nie rozumiem po co 7 Ultimate.

  4. #4

    Domyślnie

    zasilacz 750.... mam w starym 4 dyski:
    3x1TB
    1x2TB
    Które będą przeniesione do nowego.
    Zasugerowali, że będzie taka potrzeba by to wszystko "biegało"

    7 Ulitimate dlatego, że można na nim instalować programy z XP. Nie wiem jak to fachowo się nazywa, ale ma rozszerzenie, które na to pozwala.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    No wiesz zasugerowali bo takie zasilacze łatwo się nie sprzedają . Na nie trzeba zakręconego klienta, a nie klienta z potrzebą zakupu porządnego zasilacza. Dyski Panie kolego to konsumują cyrka 10 Wat od sztuki. Kup Corsair góra 450W jeśli lubisz tą markę, ale jest dużo innych też porządnych.
    na W7 Home Premium też chodzą stare programy które pisano w czasach gdy jeszcze o 64 bitowych systemach chyba na poważnie nie myślano Oszczędź kasy na systemie operacyjnym. No i ważna sprawa jeśli masz już dyski i są to konstrukcje starsze (2-4 letnie) to kup chociaż jeden współczesny szybki dysk na system bo cały misterny plan zamiaru posiadania i używania szybkiego komputera pójdzie w pind...U dyski przy obróbce zdjeć to najsłabsze ogniwo tej zabawy
    według moich ostatnich ustaleń PS CS4 już jest 64 bitowy.
    -----------------------
    ps.
    Do Administracji forum
    ZRÓBCIE proszę jeden wątek przyklejony pt. 'komputer dla fotografa" bo tak co chwilę ktoś nowy zakłada z tymi samymi problemami
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 24-05-2011 o 09:39
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #6

    Domyślnie

    450W to przesada - oczywiście że to za mało. Kup dobry zasilacz, nie znam corsair'a. Ale polecam tagana, bequiet. Pamiętaj o dużej obudowie, im większa tym lepsze będziesz miał chłodzenie a przy 4 dyskach tak dużych będzie się grzało wszystko.

    AMD odpada, tylko i5 lub i7. Windows'a jak chcesz wykorzystać całą moc procesorka tylko 64bit. Proca którego kupisz będzie już 64 bitowy do tego system windows7. Nie wiem natomiast tylko czy jest PS w wersji 64bit. W razie czego pisz co jeszcze byś chciał zmienić.
    N I K O N i zabawki

  7. #7

    Domyślnie

    aha p.s.

    pamięci jak kupujesz to albo 8 gb albo 16gb. Dlaczego? ponieważ jak teraz kupisz 8gb to później za rok, 2 będziesz miał problem kupić takie same pamięci żeby było wszystko tip top.
    Pamięci są teraz tanie więc śmiało bym myślał na twoim miejscu 16gb i nie słuchaj tych co mają po 4gb i nie widzą różnicy bo oni nigdy jej nie zobaczą, na pewno tej pamięci nie wykorzystasz ale warto mieć zapas a komp nie będzie miał zadyszki.
    N I K O N i zabawki

  8. #8

    Domyślnie

    seba a Ty widzisz jakas roznica na 16GB pamieci ? ze tak spytam - co takiego robisz ?

    Corsair Tx jest sensownym zasilaczem. dyski ktore masz nie maja duzego poboru , predzej trzeba sprawdzic ile Ati pobiera i zastanowic sie czy chcesz krecic proca jakos bardzo.
    windows ultimate ma w sobie maszyne wirtualna z xp. nie jest to jednoznaczne z mozliwoscia instalowania programow dzialajacych na xp, bo to mozesz robic normalnie na kazdej 'siódemce'.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  9. #9

    Domyślnie

    a czy przy dysku SSD jest potrzebne 16G ramu?
    8 nie wystarczy?
    Czy będzie jakaś różnica majac ten dysk?
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Zastanów się jakie zdjęcia obrabiasz i zobacz ile zazwyczaj wykorzystujesz ramu. Jeżeli obrabiasz zdjęcia z 'normalnego' aparatu i nie robisz z nimi nie wiadomo co, to i 4GB wystarczy w większości. Oczywiście warto mieć więcej i 8GB jest rozsądnym rozwiązaniem, ale żeby kupować 16GB to już trzeba mieć powód. Mi zdarza się obrabiać zdjęcia z Phase One 45+ (40 mpix) i mam zwyczaj robienia wszystkiego aż do końca bez spłaszczania więc często pod koniec pracy mam plik który na dysku zajmuje 1-2GB i 8GB prawie zawsze mi wystarcza.
    Dodatkowo obrabiałem takie zdjęcia na MacBooku z procesorem Dual-Core 2.4GHz, 2GB ramu i dyskiem 5400 obrotów. Uwierz mi, że dało się pracować, ale nie dało się wytrzymać zapisywania i wczytywania zdjęć. Jak dostałem listę poprawek których wprowadzenie zajmowało mi 15 minut to dodatkowe 20 traciłem na otwarcie i zapisanie pliku. Po powrocie do komputera stacjonarnego pierwszą rzeczą jaką zrobiłem był zakup dwóch dysków i uruchomienie RAID 0. Na macierzy złożonej z dwóch dysków 500GB Samsung F1 osiągam z tego co pamiętam ponad 200MB/s w odczycie i podobnie w zapisie. Na tym dysku zapisuje sobie większe pliki nad którymi aktualnie pracuję i używam go jako SWAP dla Photoshopa. Dysk który wypisałeś w zestawie oferuje jeszcze lepsze osiągi, więc powinno to śmigać.

    Zmierzam do tego, że w zależności od tego co robisz z tymi zdjęciami różne elementy kompa będą miały większe lub mniejsze znaczenie. Różnica między i7 a czymś słabszym może być praktycznie niezauważalna. Nie wiem ile się czeka na wykonanie filtrów w Gimpie, ale w Photoshopie nawet na zdjęciach 40 mpix większość poleceń wykonuje mi się od ręki na starym E5200 @ 3GHz. Bardzo szybki procesor przyda się chyba tylko w przypadku przetwarzania wsadowego.

    Może warto zaoszczędzić trochę na procku czy grafie i dołożyć do dobrego monitora jeśli takim nie dysponujesz. A jeśli dysponujesz i Cię stać to kupuj w sumie co najlepsze, najwyżej wystarczy na dłużej ;]

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •