Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie browser (przegladarka nef i jpeg) - jaki?

    witam, zdjecia w domu obrabiam sobie w dxo i cs2, ale bedac w podrozach mam notebook bez licencji na te programy- potrzebuje tylko i wylacznie programu do przegladania i wyboru zdjec do dalszej obrobki - glownie nef z d200 ale i jpg-i. Cel - ma być szybki

    dzieki za sugestie

    dd

  2. #2

    Domyślnie

    szybki to jest np. iView MediaPro (teraz Microsoftu), z innych godnych polecenia to moze ACDSee 8 lub chyba nawet teraz 9 (ale wersja pro) tylko nie są to niestety tanie programiki - oba dobrze czytają NEFy z Nikonów,

    potem są różne cuda w stylu SilkyPix, Picassa ale na nich się nie znam - Karolina je chyba dokladniej testowała więc moze do niej zagadaj na PM

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    Jakubs, czy XnView radzi sobie z D200 i D80? Jeśli tak to sobie go tez zainstaluje do sprawdzenia w domku...
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #4

    Domyślnie

    polecam Faststone'a w wersji Lite MaxView albo pełnej http://www.faststone.org/

  5. #5

    Domyślnie

    Alexkoz, nie wiem jak dla D200 ale nefy z D80 otwierają się w faststonie strasznie długo
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    mam doswiadczenia tylko z D70s spróbuj wyłączyć zarzadzaniem kolorem - powinno być szybciej

  7. #7

    Domyślnie

    Alexkoz, pamietaj ze NEF z D80/D200 jest prawie dwa razy wiekszy od D70 - nie wiem przy tym jakim kompem dysponujesz i jaka jest wystarczająca dla Ciebie szybkość pracy z NEFami przy podglądzie (nie mówię o edycji, bo nie wszystkie NEFy się edytuje). Dzięki jednak za radę - sprawdzę faststone'a jeszcze raz (teraz to mi służy do opisywania juz gotowych zdjęć )

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie

    ja nie podglądam NEFów przeglądarką tylko od razu C1 i tam dokonuje się weryfikacja zostają/wypadają , reszta do tiffów i wtedy dopiero używam przeglądarek/edytorów

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakubs Zobacz posta
    Erie nie wiem, na chłopski rozum powinny, bo nie jest to otwieranie do edycji, ale to na chłopski rozum nie mam jak sprawdzić...
    No tak z tym chłopskim podjeściem do sprawy bym uważał - niestety nawet ACDSee wymaga nowej wtyczki do RAWów (beta) aby obsłużyć np. D80, Nikon Capture NX tez wymaga poprawki 1.01 do D80. Tak więc fakt że program obsługuje D70/D70s wcale nie znaczy ze poradzi sobie z D200/D80 . Nikon co pięc sekund zmienia i edytuje sobie swoje NEFy .

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie

    Mały test szybkościowy zrobiłem z NEFami z D80 - pecet P4 2,4 GHz, 768 MB RAM, dysk Seagate 250 GB ATA100, Win XP Prof, rozdzielczość ekranu 1600 x 1200, karta Matrox G550

    Otwarcie NEFa w trybie pełnoekranowym ze skalowaniem do pełnego obrazu na ekranie
    - ACDSee 8 Pro - 4-5 sekund
    - Fastone (niska rozdzielczość) - 5-6 sekund (błędy demozaikizacji)
    - Fastone (wysoka rozdzielczość) - 20 sekund (100% obciążenia procka - wyglądało jakby wisiał)
    - iView - mniej niz 4 sekundy
    - XnView (niska rozdzielczość) - 6 sekund
    - XnView (wysoka rozdzielczość) - 40 sekund (sic!)

    Skalowanie obrazka (przez użycie +/- lub odpowiednio innych przycisków)
    - ACDSee 8 Pro - przy pierwszej zmianie powiększenia 4-5 sekund zwłoka, potem natychmiastowe
    - Fastone (niska rozdzielczość) - natychmiastowe od początku
    - Fastone (wysoka rozdzielczość) - natychmiastowe od początku
    - iView - natychmiastowe od początku
    - XnView (niska rozdzielczość) - natychmiastowe od początku
    - XnView (wysoka rozdzielczość) - natychmiastowe od początku

    Oddanie barw
    - ACDSee 8 Pro - niemal idealne oddanie barw (trochę za jasno) dla sRGB, dla AdobeRGB pokopane jakies
    - Fastone - może nie aż tak duża tragedia jak XnView, ale równeż słabe
    - iView - idealne oddanie barw (szkoda ze M$ to kupił, bo pewnie albo cena wzrośnie albo zabiją to i zrobią M$ fax and image management )
    - XnView - paskudne, wypłowiałe kolory zarówno dla AdobeRGB (co mozna zrozumiec), jak i dla sRGB - wszystko szare i nieciekawe

    moim zdaniem iView wygrał wszedzie, ale wa swoją wadę - 199 USD

    to by było na tyle

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •