Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie D 3000 + Nikkor 50mm 1.8

    Witajcie.
    Kupiłam wczoraj Nikkorową 50-tkę. Nie byłam niestety świadoma, że AF przy moim korpusie nie będzie działał. Postanowiłam go jednak zostawić. Czy znajdzie się tutaj ktoś, kto także robi tym obiektywem na manualnym ostrzeniu i powie mi jak się ten obiektyw sprawuje ? Tego się chyba da nauczyć co? A jak z ostrzeniem w przypadku dwóch osób w kadrze? Gdzie ustawić kwadracik ostrości?
    Tylko proszę nie doradzajcie mi zmiany obiektywu na inny.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naali Zobacz posta
    A jak z ostrzeniem w przypadku dwóch osób w kadrze? Gdzie ustawić kwadracik ostrości?
    .
    jak jest facet i kobieta to na kobiete. a jak dwie kobiety to na ta ladniejsza

    probowalem manualnie ostrzyc z d40 i to jakas masakra byla ale zycze powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Heh, dzięki za podniesienie mnie na duchu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naali Zobacz posta
    Witajcie.
    ...
    Tylko proszę nie doradzajcie mi zmiany obiektywu na inny.
    ... jednak będę sugerował
    Ostrzenie ręczne to masakra. Traci się całą przyjemność korzystania z aparatu.
    Szkoda zdrowia i nerwów!
    Tutaj jest... podpis

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naali Zobacz posta
    Tylko proszę nie doradzajcie mi zmiany obiektywu na inny.
    Zmień obiektyw na inny
    Ręczne ustawianie ostrości na D3000 to mordęga. Tym bardziej, gdy będziesz chciała zrobić zdjęcie czegoś ruchomego i to jeszcze na f/1.8.

    Wujek-Dobra-Rada radzi: zamień ten obiektyw, np. na 35mm/1.8, a unikniesz wielu rozczarowań.

  6. #6

    Domyślnie

    A jak lubisz ręcznie się bawić bo np masz na to czas i możliwości to D3000 ma funkcję "dalmierz"(pewności nie mam bo dawno go nie trzymałem ale funkcja na pewno jest ;P) i dzięki niej możesz mieć dokładnie ostrość ustawioną(na pasku gdzie pokazuje ekspozycję w czasie ostrzenia pokazuje dokładność wyostrzenia). Korzystałem parę razy z tego z kitem 18-55 i przyznaję że działa dobrze
    Aparat, szkło i nauka : )

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez naali Zobacz posta
    ...Tylko proszę nie doradzajcie mi zmiany obiektywu na inny.
    zmień aparat na inny... w sensie że na taki z silnikiem
    no co? dobra okazja się nadarzyła
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  8. #8

    Domyślnie

    Zmiana aparatu nie wchodzi w gre. Nikona mam dopiero rok. Kasy na nową puszkę nie mam, że uzbierałam na obiektyw to już coś.

  9. #9

    Domyślnie

    nie chce być nie miły, ale kto tu ma ten obiektyw My czy Ty nie wiesz na kogo ostrzyć to ustaw dwie osoby zrób zdjęcie sprawdź Sama no WTF ?... poostrz biegającego psa na 1.8 zobaczysz co wyjdzie

    ..Kmać.... niedługo podcierać co nie których trzeba będzie...

    sprzedaj > kup 35 1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Wiem, że powinnam mieć z AF-S. Niestety kupując tego nie wiedziałam. Czyli jednym słowem nie polecacie tego?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •