Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Używany laptop

  1. #1

    Domyślnie Używany laptop

    Witam

    Mam laptopa Dell D400 fajna maszyna z 12'' matrycą. Niestety w ubiegłym tygodniu zalałem go piwem i umarła klawiatura. Pomimo prób reanimacji klawiatura nie ożyła. Musze kupić laptopa do wydania mam max 1200 zł. Na nowy egzemplarz raczej nie starczy wie trzeba będzie kupić model używany. Mój laptop ma służyć do:
    - przeglądania internetu
    - podstawowej obróbce zdjęć - zmiana WB, kontrast, zmiana rozmiaru zdjęcia. Do obróbki używam Picasy NEFy rzadko wykonuje (dobrze by było gdyby dało się uruchomić Lightroom-a) Mój Dell D400 z ramem na poziomie 756 MB dyskiem 80 Gb i procesorem Intel M 1,6 dawało radę. Nie był to demon prędkości ale dawał radę
    - od czasu do czasu film no i mp3
    - w gry nie gram chyba że w Microsoft Train Symulator

    Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:
    - IBM serii T60 najlepiej z matrycą IPS - choć bardzo mało ich jest na Allegro
    - Apple. I tu mam zgryz za te pieniądze można kupić modele G4 które mają procesor PowerPC albo MacBook-a. Zastanawiam się czy wchodzić w Mac-a. Laptop ma mi wystarczyć na kilka najbliższych lat.

    Za IBM-em przemawia dobre wykonanie i dobra matryca choć nie wiem czy za jakiś czas nie przestaną wspierać rozwoju XP i wtedy komputer pozostanie albo do wyrzucenia albo do zmiany systemu na linux.

    Proszę o radę co wybrać
    Pozdrawiam
    Dawid
    Pozdrawiam Dawid
    https://www.dawidszczech.pl/
    D7100, D700, S 70-200 2.8, S 100-300 4.0, N 50 1.8, N 17-70, T 17-55 2.8

  2. #2

    Domyślnie

    zobacz na ebay.co.uk tego ibm, jest ich dosyc sporo

  3. #3

    Domyślnie

    Mam IBMa T60p. Co prawda IPSa nie ma, ale rozdzielczość 1920x1200 nadrabia całą resztę Nie wiem, czemu masz wyrzucać komputer jak przestaną wspierać XP...
    Ze zwykłej T60 z IPSem też korzystałem, ale jest za mały
    Ostatnio edytowane przez velaskez ; 20-05-2011 o 00:07
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4

    Domyślnie

    ale koniec wsparcia dla xp to chyba jeszcze chyba z jakies 3 lata dla klientow indywidualnych jak mi sie kojarzy
    poza tym wspieraja czy nie .. wazne zeby dzialal bez ich krytycznych poprawek do krytycznych aktualizacji mozna spokojnie zyc bez bolu glowy
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  5. #5

    Domyślnie

    Można, tylko lepiej wcześniej wypiąć kabelek od netu

  6. #6

    Domyślnie

    no no.. z pewnoscia.. ale w sumie niektorzy boja sie chodzic wieczorem kolo cmentarza ..
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •