Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    No dla mnie to bzdura jakaś. Paprochy mnie także ciągnie niestety, chociaż po jakimś czasie same odpadają a ich miejsce zajmują nowe Dla mnie to przyczyną jest zumowanie i zasysanie ich "bokiem". Pozatym bardzo jestem z szkiełka zadowolny. Wady to dla mnie beczka na szerkim i czasem brak światła.

    Pozdrawiam
    D70 | D80 + GRIP | 50/1.4 | 18-70/3.5-4.5 | 70-300/4.5-5.6 VR | SB-25 |

  2. #12

    Domyślnie

    Dla mnie też wydawało się to bez sensu, ale chciałem ze specami skonsultować
    Pozdrawiam, Marek
    --------------------------------------
    D90, D50 N17-55 f2.8, N18-70 (na sprzedaż), N70-300 VR, N50f1.8, SB-800

  3. #13
    hubertus
    Gość

    Domyślnie

    Wczoraj na giełdzie fotograficznej rozglądałem się za standardowym zoomem do nowego nabytku D70s (samo body), bawiłem się tym obiektywem, niestety, mimo atrakcyjnego wyglądu, nie sprawił na mnie dobrego wrażenia, kręci się nim fatalnie, z oporami, coś tarło, czuje się że to full plastik, zaznaczam że obiektyw był nowiutki.
    Do tej pory bawiłem się analogiem 90X i posiadam dwa starsze szkiełka do niego (Nikkor 20 f/2.8D i 80-200 f/2.8 IF D), praca starych obiektywów to przy nim "czysta poezja", myślałem że się skuszę na ten obiektyw, ale chyba wybiorę Sigmę lub Tamrona ze stałym światłem.
    Ostatnio edytowane przez hubertus ; 30-01-2007 o 00:06

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar Trout
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Trzcianka/Manchester
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ja też potwierdzam to co koledzy w postach,niestety robi się popielniczka w środku i tak mnie to denerwowalo że kupilem Tokine 28-80 AT-X z tym mam nadzieje że będe zniego zadowolony choć to używka i też pare pylków jest w środku .Nikon jeśli chodzi o mechanike,lekkość pracy jest świetny,ostrzy ladnie tylko mam znim paro centymetrowy BF
    Ostatnio edytowane przez Trout ; 30-01-2007 o 00:08
    NIKON D200+Grip, D70, TOKINA 12-24, 28-80, 100 Macro, SIGMA 100-300, SB-600, Velbon Sherpa 750n, Stealth Reporter D300

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2006
    Miasto
    Krapkowice
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hubertus Zobacz posta
    Wczoraj na giełdzie fotograficznej rozglądałem się za standardowym zoomem do nowego nabytku D70s (samo body), bawiłem się tym obiektywem, niestety, mimo atrakcyjnego wyglądu, nie sprawił na mnie dobrego wrażenia, kręci się nim fatalnie, z oporami, coś tarło, czuje się że to full plastik, zaznaczam że obiektyw był nowiutki.
    To, że "nowiutki" wcale nie oznacza, że to nie był egzemplarz uszkodzony.
    Zarówno u mnie jak i u znajomych obiektyw ten pracuje idealnie. W porównaniu z 18-200VR odczuwam wyraźną przewagę w płynności pracy pierścieni na korzyść 18-70
    N.50 1.8D, N.85 1.8d, T.12-24, N.18-200VR, SB 800, mieszek, MF 55 PROB, T.17-50, Speedlite 55EX, 70-200 2.8L

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Wrocław, Karpacz
    Posty
    124

    Domyślnie KIT jest OK

    Ja byłem bardzo zadowolony z KITa. Ten nie miał żadnej popielniczki w środku. Jak na plastik to cena jest OK a zdjęcia są ostre i kontrastowe. To był mój 1szy obiektyw do D70. Teraz bym jednak wybrał Tamrona SP AF 28-75 f/2.8 XR Di LD Asph. Ta sama cena (używki) i podobny plastik, lecz światło lepsze, zwłaszcza kiedy jest tak potrzbne tj na długim końcu.

  7. #17

    Domyślnie

    Jakość zdjęć naprawdę bardzo zadawalająca. Niewielki poziom CA. Szybki AF. Bardzo poręczny zakres ogniskowych. Mimo, że plastik ale sprawia bardzo solidne wrażenie. Niestety ma dużą skłonność do wciągania kurzu. I, wiem, wiem, wiem, to nie ma wpływu na zdjęcia ale tego poprzecznego luzu nie mogłem znieść.
    Generalnie jest to mz bardzo dobry stosunek uzyskiwanych efektów do ceny tego szkła.
    N i L

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •