Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: Blog od zera

  1. #1

    Domyślnie Blog od zera

    Cześć,

    mam do Was pytanie.

    Chciałem postawić sobie blog.

    Moje pierwsze pytanie: jaka jest przewaga oslawionego wordpressa nad np. googlowym blogspotem?

    Drugie pytanie.
    Zakupilem ostatnio domenę.

    Jakie ogólnie podjąc kroki (np. zakładając, że byłby to worpress) aby ten blog działał dokładnie pod szyldem nabytej domeny?

    Czy mogę stworzyć od zera bloga o dowolnej nazwie i później to się jakoś sprytnie podmieni? Czy postawienie bloga wordpress na nabytej domenie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami (np. za miejsce na serwerze)?

    Jestem w temacie zielony i zamierzam w weekend nad tym przysiąść, jednak chciałbym sobie nakreślić ogólny plan czekających mnie zadań

    Będę wdzięczny za krótkie naświetlenie sprawy.

    Pozdrawiam,
    Arek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arhetyp Zobacz posta
    Cześć,

    Moje pierwsze pytanie: jaka jest przewaga oslawionego wordpressa nad np. googlowym blogspotem?

    Jakie ogólnie podjąc kroki (np. zakładając, że byłby to worpress) aby ten blog działał dokładnie pod szyldem nabytej domeny?

    Czy mogę stworzyć od zera bloga o dowolnej nazwie i później to się jakoś sprytnie podmieni? Czy postawienie bloga wordpress na nabytej domenie będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami (np. za miejsce na serwerze)?


    Pozdrawiam,
    Arek
    witaj,
    domena to tylko adres. Jeżeli będziesz miał miejsce na serwerze, wtedy możesz powiązać swój adres (np. www.blogowisko/priv/a/adamski/mojblog) do prostego adresu (np. www.mojblog.pl).
    Przede wszystkim musisz mieć miejsce na serwerze. Możesz zarezerwować miejsce na darmowym serwerze, ale wiąże się się to z różnymi ograniczeniami. I oczywiście reklamy. Możesz kupić miejsce, wtedy reklam będzie zdecydowanie mniej, lub wcale.
    WordPress jest całkiem przyjemną platformą do postawienia bloga, ma wiele tematów (wygląd i funkcje).
    Blogspota nie znam, ale podejrzewam, że jak wszystko od Gugla ocieka reklamami.
    Moje oba blogi są postawione na WP, zajrzyj na www.urokpary.cba.pl zobacz, jak się różnią.

    edit: analogowego na razie wiele nie sprawdzisz, jest w trakcie przeróbki
    Ostatnio edytowane przez miron19j ; 12-05-2011 o 01:34

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arhetyp Zobacz posta
    Jakie ogólnie podjąc kroki (np. zakładając, że byłby to worpress) aby ten blog działał dokładnie pod szyldem nabytej domeny?
    Pod Twoją domeną musisz mieć dostęp do PHP i MySQL Database.
    Dodatkowo trzeba zmienić ustawienia na niektórych folderach w serwerze.

    W wordpress trzeba wiedzieć jak wypełnić informacje w zbiorze wp-config.php

    define('DB_NAME', 'database_name_here');

    /** MySQL database username */
    define('DB_USER', 'username_here');

    /** MySQL database password */
    define('DB_PASSWORD', 'password_here');

    /** MySQL hostname */
    define('DB_HOST', 'localhost');

    Dodatkowo w zależności czy serwer jest Unix czy NT trzeba robić poprawki.
    Bez doświadczenia będzie ciężko.
    Ostatnio edytowane przez Władca Pixeli ; 12-05-2011 o 04:22
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  4. #4

    Domyślnie

    Zarówno wordpress jak i blogspot to świetne platformy do postawienia swojego bloga.
    Dla użytkowników mniej wymagających zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest blogspot.
    Bardzo przyzwoita platforma, która zupełnie za darmo daje całkiem spore możliwości.

    Jeśli chodzi o domenę to w panelu zarządzania można przekierować ją na adres bloga.
    Jeśli jednak zdecydujesz się na wordpress to musisz zainwestować troszkę grosza w miejsce na serwerze.
    Polecam NETMARK.

    Jak postawić bloga na silniku Wordpress

    Ja posiadam dwa blogi. Pierwszy to blogspot, a drugi wordpress.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez marcinc ; 12-05-2011 o 10:21

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta

    W wordpress trzeba wiedzieć jak wypełnić informacje w zbiorze wp-config.php
    ...
    Dodatkowo w zależności czy serwer jest Unix czy NT trzeba robić poprawki.
    Bez doświadczenia będzie ciężko.
    bez przesady.
    Instalując bazę na cba.pl system prowadzi Cię "za rączkę", wpisujesz tylko nazwy. Potem dostajesz maila, gdzie te wszystkie dane są wypisane. Podczas instalowania Worpressa (z panelu administratora) pojawia się ramka, gdzie wpisujesz dane z maila. I wp-config.php jest skonfigurowany.
    Oczywiście, odrobina wiedzy i/lub doświadczenia się przyda, zawsze będzie łatwiej. Można wtedy dostosować wygląd do swoich wymagań. Ale zawsze można pozostać przy defolcie.

  6. #6

    Domyślnie

    na webd.pl jest podobnie. w panelu sterowania wybierasz odpowiednią opcję instalacji wordpressa i tyle
    Mamiya + Sony

  7. #7

    Domyślnie

    Jak nie masz o tym zielonego pojęcia, to polecam blogspot'a. Jest prosty jak drut. Jak potrafisz obsługiwać pocztę na gmail'u, to dasz radę :] Możliwości edycji wyglądu są dość bogate. Jest banalnie prosty kreator szablonów, który prowadzi za rączkę, a jak ktoś ma zakusy na coś więcej, to może sobie w kodzie podłubać. Dementuję czyjąś wcześniejszą wypowiedź o reklamach. Jak nie chcesz, to reklam nie ma. Jak chcesz zarabiać na blogu to są. Ja swojego bloga założyłem praktycznie korzystając z gotowca. Kolejnym plusem na korzyść blogspot'a jest to, że mając konto na gmail'u, masz od razu gdzie wrzucać fotki - picasa (jest o tyle fajna, że nie kompresuje plików, a wstawienie zdjęcia do wpisu na blogu jest idiotycznie proste), filmów - youtube itp.
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję za Wasze komentarze.

    1. a czy blogspota też można przekierować?
    tzn. mam na myśli, że wpisując nazwę mojej domeny, będzie pokazywana nazwa mojej domeny, ale zawartość przygotowana wcześniej na blogu.

    2. czy polecacie jakieś firmy hostingowe do przechowywania plików?
    jakiego rzędu są to koszty?

    Pozdrawiam,
    Arek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arhetyp Zobacz posta
    Dziękuję za Wasze komentarze.

    1. a czy blogspota też można przekierować?
    tzn. mam na myśli, że wpisując nazwę mojej domeny, będzie pokazywana nazwa mojej domeny, ale zawartość przygotowana wcześniej na blogu.

    2. czy polecacie jakieś firmy hostingowe do przechowywania plików?
    jakiego rzędu są to koszty?

    Pozdrawiam,
    Arek
    ad1. każdy adres można przekierować. W dodatku, jak kiedyś przeniesiesz stronę na inny serwer, można zmienić przekierowanie.

    ad2. ja mam tylko na darmowych serwerach. Ale słyszałem, że home.pl ma niezłe serwery. Cena 12,50 za miesiąc.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam hosting tutaj

    http://linuxpl.com/

    Mogę Ci pomóc podpiąć domenę i zainstalować WP jeśli chcesz.

    Rafal

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •