Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 92

Wątek: Blog od zera

  1. #11

    Domyślnie

    arhetyp a co Ty chcesz trzymać na tych serwerach? Do zdjęć a nawet grafiki roboczej masz picase. Możesz sobie normalnie podlinkować wszystko w kodzie. CSS'a możesz sobie wkleić w kod bloga. Moim zdaniem, jak blog nie będzie generował żadnych przychodów a tylko same koszta, to szybko Ci się znudzi a jak na kodzie się nie znasz ani trochę (a po pytaniach domyślam się, że tak jest), to Cię to wszystko zmęczy i ciągle będziesz musiał polegać na osobie trzeciej. Zakładaj konto na gmialu (wszystko jest darmowe) i popróbuj sobie. Jak już się zaznajomisz ze wszystkim, to sobie podepniesz domenę i jazda
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  2. #12

    Domyślnie

    polecam blogspota, można wszystko ładnie pod siebie skonfigurować, zdjęcia wrzuca np na picase -tak wygląda mój http://www.blog.dwatak.pl/
    jak przekierować na swoją domenę masz tutaj
    Ostatnio edytowane przez slivus ; 13-05-2011 o 15:56
    nic

  3. #13
    teo
    Gość

    Domyślnie

    używa ktoś z Was Tumblr'a ?

  4. #14

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś jest w potrzebie to jestem w stanie pomóc w 'instalacji' i wstępnej konfiguracji wordpressa, kupna najtańszej domeny jak i wyboru hostingu oraz zgrania wszystkiego w całość. Zapraszam na pw/mail/gg. Oczywiście wszystko z dobrego serca dla potrzebujących forumowiczów.
    Nikon D3000 DX 18-55mm VR & Canon EOS 3000 EF 38-76mm
    Projekt tapeta opis i regulamin | Projekt tapeta: galeria: conra

  5. #15

    Domyślnie

    Jak ktoś dopiero zaczyna przygodę z blogowaniem, to naprawdę polecam Bloggera (Blogspota). Łatwe i proste, nie trzeba się przejmować hostingiem i można wszystko pomalutku tak poustawiać, że będzie blog naprawdę fajnie wyglądał. Jest dużo świetnie wyglądających templatek do bloggera. Oczywiście Blogger jest dla mniej wymagających użytkowników, ale na długo trwający początek, jest super. Sam mam bloga na bloggerze i bardzo go sobie chwalę.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja polecam postawić sobie bloga na własnym serwerze. Mam konto na LH.pl, najniższy pakiet to 50zł/rok, serwer mam już kilka lat - żadnych problemów. Przy pomocy Total Commandera wrzucasz pliki na serwer i to w sumie najtrudniejsza rzecz Zainstalowanie Wordpress'a to dosłownie 2-3 kroki nie wymagające praktycznie żadnej wiedzy (prócz podania ścieżek). Po zainstalowaniu polecam jako pierwszą rzecz zainstalować jakiś ciekawy motyw - i tu też sprawa wygląda banalnie bo nawet nie trzeba rozpakowywać ZIP'a Co więcej, ja swojego bloga, przy pomocy motywu, przekształciłem na stronę www i dzięki temu rozwiązaniu mam załatwione aktualizacje bez znajomości języka php i html (pomimo, że go znam, ale dla własnej wygody warto). Tak więc Wordpress to nie tylko blog, ale także pełnowartościowy CMS !

  7. #17

    Domyślnie

    jak mam bloga i prostą stronę www w html - większość w stronie robię sam, bloga mam na wordpressie - jest niezastąpiony...

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar esener
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Dolnyśląsk ;)
    Posty
    89

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o mnie to polecam hosting na http://linuxpl.com/hosting_f_19 , od 49 brutto, no i domeny na najtanszedomeny.pl , regionalną można mieć dla siebie za 3 zeta. Dla początkującego najlepiej załoóżyć sobie darmówkę na http://wordpress.com/, jak będzie się podobał styl wordpressa to wtedy ewentualnie podpiąć pod swoją domenę, albo przenieść na swój serwer i wtedy podpiąć

  9. #19

    Domyślnie

    e tam kombinowanie taniej jest na webd.pl - najtaniej 40zł na rok serwer + domena z pl za jakieś 15zł. czy jest sens bawić się w konto na wordpress - za tą cenę nie widzę...

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar esener
    Dołączył
    06 2010
    Miasto
    Dolnyśląsk ;)
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malachowskim Zobacz posta
    e tam kombinowanie taniej jest na webd.pl - najtaniej 40zł na rok serwer + domena z pl za jakieś 15zł. czy jest sens bawić się w konto na wordpress - za tą cenę nie widzę...
    Jak najbardziej racja, cena śmieszna, ale wypróbować w 5 minut za darmochę zawsze można

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •