Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Raczej nowa inkarnacja starego dobrego iView. I fajnie, już mu się należało, choć po opisie wnioskując, to głównie kosmetyka. Liczyłem że dorzucą jakieś bazowe dłubanie w RAWach.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  3. #3

    Domyślnie

    odkopie troche temat
    Czy ktos moze sie podzielic wrazeniami z korzystania z Media Pro 1?
    Zalezy mi na zarzadzaniu gotowa baza na oddzielnym dysku (opisywanie i wyszukiwanie zdjec) okolo 40000 ale pewnie jescze troche urosnie
    do tej pory uzywalem fotostation 6 ale przesiadlem sie na snow leoparda a tego systemu juz moja wersja nie wspiera ;(
    i w tej chwili mam dwie alternatywy albo FS 7 (za okolo 240 eurosow) albo Media Pro 1 (za 70 euro)
    Tylko musze sie zdecydowac w ciagu 2 dni bo sie konczy promocja w PhaseOne
    50% znizki

    Na razie jeden dzien testuje MP1 i jest calkiem ok. Ale przy okazji pytanie do uzytkownikow
    Mam dysk i na nim zdjecia, caly dysk importuje jako katalog, pracuje na nim opisuje itd wszysko jest ok
    Dysk odlaczam i w miedzy czasie nagrywam na niego nowe zdjecia, jak go podlacze to jak mam uaktualnic katalog, zeby te nowe zdjecia tez w nim juz byly?
    I drugie pytanie:czy jest taka mozliwosc ze pracuje na katalogu, bez podlaczonego dysku (np. opisuje lub oznacza zdjecia) a pozniej podlaczam dysk i uaktualniam orginaly?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jak w najnowszej wersji, ale iView i Expression Media tak sobie radzą z byczymi bazami po parę tysięcy zdjęć - czuć pewne zmulenie, przy zapisywaniu offlinowych prewek (jak dla mnie jedna z najistotniejszych funkcji tego softu) otwieranie i zapisywanie trwa nieprzyjemnie długo, sam katalog robi się całkiem opasły. Zdecydowanie rozsądniej jest nie przekraczać jakiegoś ~1k fot. No ale zdaje się jest demo do ściągnięcia, więc dość łatwo możesz sam sprawdzić.
    Co do pracy off-line - tak, jest to jeden z nielicznych programów mających taką opcję senownie rozwiązaną. W każdym razie jedyny pod Mac OS jaki znalazłem. Canto, Portfolio, czy FS gdy je testowałem, miały opcje tylko śmiesznie małych podglądów.
    Ostatnio edytowane przez de Fresz ; 23-02-2012 o 01:26
    I'm one of those bad things that happen to good people

  5. #5

    Domyślnie

    testuje sobie wlasnie demo i coraz bardziej mi sie podoba, uaktualnienie katalogu juz rozgryzlem i jest ok, dziala dosyc szybko i sprawnie, na pewno sprawniej niiz FS 6
    jutro sprawdze sobie jescze jak jest ze zmianami opisow plikow offline i pozniejszym ich uaktualnieniem
    ale raczej jestem zdecydowany, tym bardziej patrzac na cene promocyjna

  6. #6

    Domyślnie

    sam sobie odpowiadam ale moze komus sie przyda
    bardzo fajnie sie pracuje offline, a pozniej uaktualnia pliki na dysku (przy opisywaniu zdjec)
    trzeba sie przyzwyczaic do tego jak dziala program (w znaczeniu ze inaczej niz FS)
    ale po dwoch dniach coraz bardziej mi sie podoba i wydaje mi sie ze jest mocno usprawniony (bo pamietam ze kiedys mialem triala i bylo znacznie gorzej)
    a i jeszcze doczytalem jedna wazna rzecz, w odroznieniu od FS jeden uzytkownik moze miec dwie instalacje (na dwoch stanowiskach pracy np stacja robocza i laptop)
    tak wiec decyzja zapadla - kupuje

  7. #7

    Domyślnie

    Do tego dodajmy jeszcze darmowy Reader do katalogów, który można podrzucić np. klientowi.
    I'm one of those bad things that happen to good people

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •