Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar adimg19
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    23

    Domyślnie Nikon D50/D70 - jaki obiektyw zamiast kitowego obiektywu NIKKOR AF-S DX 18-55mm

    Witam
    Planuje w najblizszym czasie zakup pierwszej lustrzanki - Nikona D50 lub D70. Do tych aparatow czesto dodawany jest obiektyw NIKKOR AF-S DX 18-55mm. Z tego co wyczytalem w testach i na roznych forach jest on dosc kiepski, daje slaba ostrosc. Jaki moglibyscie polecic mi zamaist niego? Mam bardzo ograniczony budzet - 650 zl. Na wiecej w tej chwili nie moge sobie pozwolic.

    Na allegro dosc czesto w zestawie jest obiektyw Sigma AF-S DX 18-50mm/3,5-5,6. Czy jest on lepszy od Nikkora?

  2. #2

    Domyślnie

    650 PLN na obiektyw? Postaraj sie znaleźć gdzieś używane 18-70 w dobrym stanie. Co do tej Sigmy to wg niektórych jest słabsza od 18-55 Nikkora, a wg innych dużo słabsza - ja się nie wypowiadam bo nie miałem jej.

    Bawiłem się jednak Nikkorem 18-55 i bardziej mi lezy posiadany obecnie 18-70.

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3
    jaari
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adimg19 Zobacz posta
    Mam bardzo ograniczony budzet - 650 zl. Na wiecej w tej chwili nie moge sobie pozwolic.
    Zdecydowanie 18-70. Może znajdziesz gdzieś za te pieniądze. Sigmy nie znam - nie wypowiadam się. Co do 18-70 to mogę tylko go zachwalić, aczkolwiek ma też swoje wady np.nieznaczne, acz denerwujące luzy.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar adimg19
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    23

    Domyślnie

    No to z dwojga zlego wezme Nikkora, a za jakis czas, jak nabiore wprawy to zmienie na 18-70, o ktorym piszesz

  5. #5

    Domyślnie

    Adimg19, jak nabierzesz wprawy to wymien na Tamrona 17-50 f2.8 - róznica między 18-55 a 18-70 nie jest na tyle duża aby zmieniać jedno na drugie - lepiej przeskoczyć od razu na jasniejsze szkło.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar adimg19
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Adimg19, jak nabierzesz wprawy to wymien na Tamrona 17-50 f2.8 - róznica między 18-55 a 18-70 nie jest na tyle duża aby zmieniać jedno na drugie - lepiej przeskoczyć od razu na jasniejsze szkło.
    Jestem totalnym laikiem.... mozesz mi wytlumaczyc co daje jasniejszy obiektyw. Rozumiem, ze wiecej swiatla pada na matryce, ale co to daje w praktyce?

  7. #7

    Domyślnie

    Krotsze czasy przy gorszym oswietleniu, a co za tym idzie wieksza szansa na nieporuszone zdjecie. No i mala GO

  8. #8

    Domyślnie

    w praktyce:
    1. możesz użyc krótszych czasów, więc będziesz miał zatrzymany ruch
    2. masz większą kontrolę nad głębią ostrości - możesz użyć małej głębi (dla niewielkich wartości F)
    3. w przypadku ciemnych pomieszczen mozesz byc w stanie uzyskać nieporuszone zdjęcia, bo czas bedzie wystarczający do utrzymana aparatu w ręce np. 1/50 czy 1/40 sekundy (zalezy jak stabilne masz ręce)

    to tak na szybko odpowiedź, po więcej odsyłam do poczytania ksiązek o fotografii

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar adimg19
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Władysławowo
    Posty
    23

    Domyślnie

    Duze dzieki za odpowiedzi. Powiedzcie mi jeszcze do jakich zastosowan nadaje sie obiektyw Nikkor 50 f1.8 i jakiego rodzaju obiektywu musze szukac jesli chcialbym robic zdjecia macro, np. owadow

  10. #10

    Domyślnie

    - Nikkor 50 to jest tzw. obiektyw standardowy dla lustrzanek małoobrazkowych (odpowiada to kątowi widzenia naszego wzroku), w przypadku cyfry niestety jest jeszcze crop 1,5x wiec ten obiektyw się niejako wydłuża w stronę portretowych (ma kąt widzenia jak 75mm), a co do zastosowań - to można robić zdjęcia praktycznie wszędzie, bo jest fajny jasny i przyjemny, chyba że chcesz szeroko (np. panoramy) lub zbliżenia (tele) to wtedy lipa
    - do owadów to makroobiektywy + pierścienie, po porady do Darka - on jest tu mistrzem w fotkach owadów i innych stworzeń o wielkości nanometrow

    Pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •