Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Akumulator D3100 krótko trzyma.

    Witam serdecznie.

    Kupiłem ostatnio nikona d3100 z obiektywem sigmy 18-200. Po zrobieniu około 150 zdjęć bateria się wyczerpuje. czy to nie jest za mało trochę ? Zdjęcia robię bez stabilizacji, sporadycznie z lampą, zwykle bez live view, krótkie filmiki, tak ze 3-4 po parę sekund dosłownie. Do tego dochodzi trochę zabawy i przeglądanie zdjęć. Nie znam się za bardzo na elektronice, jest jakiś łatwy sposób żeby przetestować baterie w jakimś serwisie ? czy od razu wysyłać do serwisu nikona, ale wtedy nie będę miał baterii przez 2 tyg.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    a sformatowałeś baterie?
    D50 nex5n x-pro1

  3. #3

    Domyślnie

    To jest akumulator litowy, tego się nie formatuje. Kiedyś to się stosowało do akumulatorków niklowo wodorkowych i nie formatowało tylko formowało.

  4. #4

    Domyślnie

    D90 trzymał mi najdłużej. D3100 ma fajne użytkowe ISO i nie żałuję - nie potrzeba mi żadnych silniczków w body Baterię masz jak najbardziej OK
    D3100|18-105 VR

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez acydfreak Zobacz posta
    To jest akumulator litowy, tego się nie formatuje. Kiedyś to się stosowało do akumulatorków niklowo wodorkowych i nie formatowało tylko formowało.
    To co się dziwisz że słabo trzyma, uformuj go i zapomnij o swojej teorii że NI-MH się "formatuje".

    Głupi przykład z d80 nówka aku koło 400 zdjęć, po uformowaniu 900-1200, identycznie miałem z d90 i kiedyś z d50.

    Pytasz się dostałeś radę i zaczynasz się mądrzyć, czyli skoro wiesz lepiej po co się pytasz??
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Głupi przykład z d80 nówka aku koło 400 zdjęć, po uformowaniu 900-1200, identycznie miałem z d90 i kiedyś z d50.
    W jaki sposób przeprowadziłeś to uformowanie ?
    D80+MBD80 l N18-70 l N70-300VR l N85 1.8D l SB800 l Lowepro SS200AW

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pierre Zobacz posta
    W jaki sposób przeprowadziłeś to uformowanie ?
    rozładowanie tego co w nim było, następnie pełne ładowanie bez przerywania, rozładowanie w aparacie tak ze 2-3 razy, później zawsze 3mały w normie, z początku nigdy mi się nie zdarzyło aby po pierwszym ładowaniu doszedł choć do 700 zdjęć.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  8. #8

    Domyślnie

    W pełni potwierdzam!Mam ten sam aparat.Akumulator osiągnął pełnię mocy po 4 naładowaniu,wcześniej rozładowywany do końca.Po pierwszym i drugim ładowaniu myślałem że bateria jest do kitu!

  9. #9

    Domyślnie

    Witam, wczoraj kupiłam nikona d3100. Ledwo go włączyłam i pokazuje się informacja "spust migawki jest zablokowany. Naładuj akumulator". Wszystko ok, ale z tego co widzę, jest jeszcze 1/3 baterii, mimo że miga to wydaje mi się, że powinien korzystać z tej baterii aż do końca, lub do momentu jak się zrobi np czerwona, a nie w momencie gdy tej baterii jest sporo. I tu się pojawia problem. Chciałabym akumulator sformować, więc muszę go rozładować ale jak ? Mogę przemieszczać się po menu, ale zdjęć już nie mogę zrobić, bo jest spust migawki zablokowany. Muszę czekać aż akumulator sam się rozładuje bezczynnie będąc w aparacie ? Aha i jeszcze jedno pytanie. Czy mogę go sformatować już wtedy, gdy jeszcze się włącza, ale jest 1/3 baterii która miga i nie można już robić zdjęć ? Czy muszę całkiem go rozładować ? (Przepraszam za zbyt może chaotyczny opis problemu)

  10. #10

    Domyślnie

    No i po co kopiować posty...
    D3100, N18-105 VR + Marumi UV + Marumi CPL WPC, Jupiter 37A MC 135/3.5, Helios 81N MC 50/2, Velbon DF-60

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •