Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Talking uchwyt na szklo spawalnicze [DiY]

    Szklem spawalniczym mozna probowac zastapic mega geste filtry ND jesli ktos lubi zabawe w dlugie czasy

    problem w tym, ze takie szklo jest niezbyt poreczne w uzyciu wiec szkoly sa dwie:
    - wycinanie ze szkla okraglego kawalka i podmienienie go ze szklem z nakrecanego filtra lub
    - patent na uzycie szkla w calosci

    Ja nie mialem wolnego filtra aby zastapic szklo szklem spawalniczym wiec wykombinowalem patent

    Potrzebne elementy:
    • szklo spawalnicze
    • szpindel po plytach cd (krotki !) i tylko transparentna czesc
    • ostry nozyk np stanley
    • tasma izolacyjna

    ja uzylem jeszcze na ostre krawedzie po wycieciu tasmy gabkowej do izolowaniu rur hydraulicznych (samoprzylepna)

    Wiec jesli mamy juz szklo i szpindel to musimy w plastiku ostrym nozykiem wyciac otwor na obiektyw.
    oraz dwie szczeliny na szklo ktore pozniej w nie wsuniemy (A i B)

    Po wycieciu otworow i w sunieciu szkla powinno wygladac to mniej wiecej tak (widok z gory)

    zasadniczo sprawa zakonczona, ale aby nie lapac flar i odblaskow fajnie by bylo okleic calosc czarna (lub inna ciemna) tasma oraz zadbac o to aby ostre krawedzie plastiku nie rysowaly nam zbytnio obiektywu dlatego ja uzylem tasmy do izolacji hydr. (cienka gabkowa samoprzylepna tasma ladnie sie dopasowuje do krawedzi) Przy czym trzeba pamietac ze otwor na obiektyw musi byc ciut wiekszy bo po naklejeniu tasmy jego srednica sie zmniejszy !!!

    Tak to wyglada mniej wiecej w przekroju

    szklo spawalnicze powinno dotykac obiektywu aby zminimalizowac ilosc swiatla bocznego jakie moze wpasc w czasie ekspozycji.

    Nie mailem wielu okazji aby to przetestowac wykonalem zaledwie jeden TESTOWY strzal.
    Pogoda byla jak na zlosc ladna i bezchmurna ale i tak widac ruch na niebie a to byl tylko szybki test z balkonu
    Ostatnio edytowane przez norbibxl ; 03-05-2011 o 16:45 Powód: literowa

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda super. Spodziewałem się sporej straty jakości a wygląda bardzo dobrze. Jak możesz to podlinkuj jeszcze jakieś foto w pełnej rozdziałce.
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki, chetnie podesle moze w nastepnym tyg bo planuje cos zrobic w weknd a tym czasem mozna zerknac co wyczyniali inni
    FLICKR 1
    FLICKR 2

    Pomysl nie jest nowy i w sieci jest masa zdjec i patentow na to rozwiazanie a efekty moga byc ciekawe
    Ja nastepne zdjecia bede robil dodatkowo przez nakrecony polar bo DIN 10 nie jest tak ciemny jak sie spodziewalem moze DIN 12 ?

  4. #4

    Domyślnie

    a te szkło nie barwi przypadkiem na zielono?

  5. #5

    Domyślnie

    No barwi ale to nie problem jak sie robi w rawach

  6. #6

    Domyślnie

    Trzeba będzie przetestować Szkło drogie nie jest bo kosztuje aż złotówkę. A nie myślałeś żeby po prostu założyć 2 szkiełka dla uzyskania dłuższych czasów?

  7. #7

    Domyślnie

    Celeborn - pewnie ze myslalem aktualnie szukam czrnych szkiel din12 wtedy efekty powinny byc duzo lepsze

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    swego czasu tez probowalem sie tym pobawic. Mam szkielko, mam stary filtr 77mm, ale zaden szklarz nie podjal sie wyciecia takiego rozmiaru (szkielko na jednym boku ma 80mm)

  10. #10

    Domyślnie

    Ale w system cockina chyba można wpasować

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •