Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11

    Domyślnie

    ale wtedy bedzie troche swiatla wpadalo z boku

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    zainspirowałem się tym finezyjnej roboty uchwytem -> http://www.flickr.com/photos/tomqh/5087567714/ , szkło din10, 35mm, f/22, 123sek. Nie chciało mi się dłubać w kolorach, wiec HP5:



  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Celeborn Zobacz posta
    a sam nie próbowałeś wyciąć?
    nie bardzo wiem czym. Szkielko ma jakies 2-3mm grubosci

  5. #15

    Domyślnie

    nożyk do szkła sobie poradzi, najtrudniejsze jest chyba doszlifowanie do ramki od filtra.

  6. #16

    Domyślnie

    a no wlasnie... niby mozna nic nie wycinac, a tylko doszlifowac filtr spawalniczy do wymiaru filtr 77mm, tylko trzeba znalesc kogos kto to zrobi
    ale ponownie zainteresuje sie tematem, moze uda sie cos wykombinowac

  7. #17

    Domyślnie

    Znajomy mi radzil aby zaniesc do wyciecia optykowi oni maja specjalne maszyny do ciecia soczewek & szkla na mokro wiec moze warto sprobowac.
    Gdzies w necie widzialem taki patent: z filtra wyjete szklo i sama ramka filtra doklejona do na kwadrat przycietego szkla hehehe i to nakrecone na obiektyw.
    Co do uchwytu cokinowego - jest dokladnie jak piszecie swiatlo potrafi wpadac bokiem wiec juz lepiej zrobic jak kolega z linka od Przemka swoja droga Przemek calkiem spoko wyszlo.

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    Ja mam szkiełko przycięte u szklarza (ale mniej precyzyjnie tylko aby było okrągłe) i przyklejone do adaptera z cokina. Sprawdza się fajnie, tylko jeden minus to jest że nie mogę używać dodatkowo innych filtrów , np. połówek.
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Galen Zobacz posta
    Wygląda super. Spodziewałem się sporej straty jakości a wygląda bardzo dobrze. Jak możesz to podlinkuj jeszcze jakieś foto w pełnej rozdziałce.
    Niestety z przyczyn odemeni niezaleznych nie bylo czasu na plenerowe testy wiec zrobilem szybki strzal z tego samego miejsca w podobnych warunkach pogodowych. Ten sam czas 180sek, ta sama przeslona F22 ale dodatkowo nakrecilem na obiektyw polara a efekt jest TAKI.
    Fota z pelnym exifem

    acha oczywiscie oryginalnie jest zielony zafarb ale od czego Lightroom

    pozdr
    N.

  10. #20

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy to ta Twoja szybka nie jest jakoś mega ostra , serio, gdzie to kupiłeś? Ja swoją zakupiłem w Castoramie, pakiet 5szt za 13zł

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •