Close

Strona 57 z 57 PierwszyPierwszy ... 747555657
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 570

Wątek: d5100 czy d90

  1. #561

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o RAW to i tak wszystko zależy od wywołania. Bo w końcu JPG to RAW wywołany w puszce... Jeśli chodzi o ogólne porównanie matryc to chyba sam widzisz, że nie są to jakieś duże różnice.

  2. #562

    Domyślnie

    musisz sam sobie odpowiedziec co Ci jest bardziej potrzebne, bedziesz fotografowal przy wysokim iso? planujesz zakup tanszych szkiel np nikkorow D, przemysl co Ci sie w przyszlosci bardziej przyda, wady i zalety obu znasz
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  3. #563

    Domyślnie

    Chyba coraz bardziej skłaniam się ku D5100. Jednak lepsza matryca i bardzo dobra obecnie cena. Duża zaleta to również dla mnie ruchomy LCD, którego w moim A610 używam bardzo dużo przy okazji fotografii krajobrazu i architektury z różnych perspektyw. Myślę, że na pierwszą lustrzankę będzie niezły, a jeżeli po roku-dwóch zacznie mi doskwierać brak funkcjonalności to zainwestuję pewnie w D7100 lub jego następcę. Decyzja ostateczna jeszcze nie podjęta, w każdym razie dzięki wszystkim za wyciśnięcie jeszcze kilku kropel z tego tematu.

  4. #564

    Domyślnie

    Jeśli chcesz robić zdjęcia używając wyświetlacza, weź pod uwagę, że w lustrzankach Nikona autofocus w 'live-view' działa bardzo wolno. Prawdopodobnie jest wolniejszy niż w A610. Ale do architektury i krajobrazu może wystarczy.

  5. #565

    Domyślnie

    @Domes cena D5100 to naprawdę grosze (1500 zł) w porównaniu np. do D7100 (3200 zł - po odjęciu cashbacka) a jakość obrazka... hmm... nie do odróżnienia. Poza tym na początek D5100 w zupełności wystarczy do amatorskiej fotorgafii i zawsze (z niewielką stratą) możesz go odsprzedać. Gibany ekranik? Też podchodziłem do niego jak do zbędnego "gadżetu" ale kilka razy naprawdę mi się przydał i uważam teraz go za coś pożytecznego...

    Reasumując, zamiast wypasionego body lepiej iść w lepsze obiektywy, z których będzie więcej frajdy i pożytku. Ale to MZ, które możesz olać...
    Nikon

  6. #566

    Domyślnie

    Tak samo właśnie pomyślałem, że w przypadku gdy będę odczuwał wyraźne braki w obsłudze to sprzedam go jeszcze w rozsądnych pieniądzach, a szklarnia i dodatki zostaną.

  7. #567

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że macałeś wszystkie aparaty z kręgu Twojego zainteresowania?
    Nikon

  8. #568

    Domyślnie

    Wielokrotnie, już się sprzedawcy dziwnie patrzą Oba mi się nieźle trzyma mimo dużych dłoni, jednak nie ukrywam, że D90 lepiej.

  9. #569

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za rady! Wybór dokonany, nowy kompan zakupiony- padło jednak na młodszego brata, czyli D5100 Zrobiliśmy już wspólnie kilka zdjęć, po wrzuceniu na kompa w porównaniu do mojego obecnego kompaktu- masakra Piękne kolory i ta głębia ostrości... A zrobiłem je jeszcze na średniej jakości JPG, bo nie zdążyłem przestawić, czuję duuuży potencjał. No nic, idę się z nim dalej zaprzyjaźniać i życzę wszystkim pięknych, fotograficznych chwil!

  10. #570

    Domyślnie

    Poczekaj dalej... Apetyt rośnie w miarę jedzenia
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

Strona 57 z 57 PierwszyPierwszy ... 747555657

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •