Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Wątek: Retusz skóry

  1. #11

    Domyślnie

    des009 - na samym początku myślałem o videotutorialu, ale dałem sobie spokój. Nie nadaję się na lektora Poradnik jest w miarę czytelny i nie powinien sprawiać problemów osobom znającym podstawy+ Photoshopa.

    volvo - Gorąco polecam wam nagranie sobie akcji. Ja tak zrobiłem i dlatego cały retusz robię bardzo szybko. Nie wiem ile to będzie w przeliczeniu na minuty (od 1 minuty - 5, zależy od tego ile mamy retuszować). Zazwyczaj trafiam na osoby którym wiele nie trzeba pomagać w poprawieniu urody.

    Dlaczego nie udostępniłem akcji z retuszem? bo wtedy cały poradnik byłby zbędny. Dlatego trzeba samemu trochę przy tym posiedzieć - może coś nowego wymyślicie i podzielicie się z innymi (patrz komentarz pod postem na blogu od Tomka odnośnie dodania szumu).
    Krzysztof Papierkowski

  2. #12

    Domyślnie

    Jeśli jakość jest priorytetem, to dodge&burn

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Papier Zobacz posta
    des009 - na samym początku myślałem o videotutorialu, ale dałem sobie spokój. Nie nadaję się na lektora Poradnik jest w miarę czytelny i nie powinien sprawiać problemów osobom znającym podstawy+ Photoshopa.
    A szkoda bo potencjał i wiedza są dla mnie liczy się przekazana wiedza, nie ton głosu "lektora" Liczę na ogólnoobróbkowy tutorial w temacie portretu

    pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.

  4. #14

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dokładnie o taki efekt Ci chodzi, ale tu znajdziesz niezły poradnik http://www.youtube.com/user/ranash1995
    D90 | N35/1.8

  5. #15

    Domyślnie

    Papier, i ja dołączam się do podziękowań.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    dla mnie najlepszy TEN wiele się nauczyłem.
    darkmajin dobre, uśmiałem się, haha...
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

  7. #17
    frodo1
    Gość

    Domyślnie

    dobre tutki z youtube wklejacie trochę się przydały
    Ostatnio edytowane przez frodo1 ; 09-06-2011 o 12:09

  8. #18

    Domyślnie

    No to napisze cos od siebie.
    Kiedys widzialem fajnego tutka autor stosowal na jednej warstwie filtr gornoprzepustowy a na drugiej rozmycie powierzchniowe efekt tez calkiem ciekawy polecam. (niestety nie podam linka bo nie pamietam:/)
    Aparat

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar gsh
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Tarnowskie Góry
    Posty
    75

    Domyślnie

    moira może to:

    link

    ehh widzę że to już było, sorry

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moira Zobacz posta
    No to napisze cos od siebie.
    Kiedys widzialem fajnego tutka autor stosowal na jednej warstwie filtr gornoprzepustowy a na drugiej rozmycie powierzchniowe efekt tez calkiem ciekawy polecam. (niestety nie podam linka bo nie pamietam:/)


    Może to był Scott Kelby? Opisał tę metodę w książce "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęc. Wydanie IV" Jest tam też opisany sposób retuszu skóry w "stylu Hollywood" - ciekawy efekt.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •